Legédesebb ​méreg (Laza erkölcsök 2.) 55 csillagozás

Mia Asher: Legédesebb méreg

A szerelem a legédesebb méreg.

Lawrence:
Az mondtam neki, hogy a testét akarom, nem a szerelmét.
Hazudtam.

Ronan:
Egy hazugságba szerettem bele
Maga volt a szépség és a romlás.
Csókolni őt, akár egy kellemes dallam.
Testét birtokolni, vad költemény.
Szeretni őt, a bukásom.
De az enyém volt.
Legalábbis ezt hittem.

Blaire:
Az egyik férfi a szerelmét kínálja.
A másik a világot.

Művelt Nép, 2017
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155676277 · Fordította: Simik Bálint

Blaire White · Ronan

Mia Asher: Legédesebb méreg

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/04/mia-asher-leg…

"Ha lehet, a második részt még jobban szerettem, mint az elsőt. Már az első kötet is nagyon különleges volt, egyedi, nem hétköznapi, ahol a nő használja ki a férfit. Nem egy könnyű téma, viszont annyira érthetőek Blair tettei, hogy az ember nem képes emiatt elítélni. Szóval, nehéz spoiler nélkül írni, hiszen mint mondtam, nagyon kötődik az első könyvhöz a második.

A könyv olvasása alatt érzelmi hullámvasútra ülhetünk fel. Amikor már úgy érezzük, biztonságban megálltunk a magasban, akkor kezdesz el váratlanul zuhanni a mélybe, várva, hogy a földbe csapódj. Blair sokszor választás elé kerül, és elkezd tisztán látni, hogy valami nem jó az életében, hisz mindenkit csak megbánt. De vajon kit választ? És ha választ is, akkor jól választ? Nos, ezt még én sem tudtam eldönteni, mert mindig belekerültünk valami nonszensz helyzetbe, amiből fogalmam sem volt, hogyan mászik ki. "

Mia Asher: Legédesebb méreg

„Az élet akkor lesz szép, amikor megtanuljuk értékelni, amink van, és hálásak is vagyunk érte. Az élet akkor lesz szép, amikor leteszünk arról, hogy szüntelen azt hajszoljuk, amink nincs. Az élet akkor lesz szép, amikor amellett döntünk, hogy széppé tesszük.”

A fülszöveget olvasva nem gondoltam volna, hogy ez a sorozat ennyire magával fog ragadni.
Sőt mi több, kedvenc lett. Számtalan érzést megmozgatott bennem, hol mosolyogtam, hol bosszankodtam, és persze, hogy még pityeregtem is. ❤

kocybaba P
Mia Asher: Legédesebb méreg

Hogy milyen volt a folytatás?
Felért egy kínzással, mert mintha Mia Asher egy patikamérlegen mérte volna ki azt, hogy mindegyik férfiból ismételten annyit és úgy adagoljon, hogy alig tudd eldönteni kinek is szurkolj, hogy ne tudd még megsaccolni sem vajon Blaire kit választ, azzal a tudattal, hogy a végén az egyikőjük csakis veszíthet. És ezen túl még? Nyers, dühítő, élettel teli, fájdalmas. Csak úgy dübörgött a szívem miközben olvastam.
És mindezt hogyan, mivel érte el?
Úgy és azzal, hogy mire egyről a kettőre jutnál, hogy mire azt hiszed valamire is jutsz, csak még jobban belegabalyodsz. Mert Lawrenceből többet kapsz, betekinthetsz a falai mögé, és ez akaratlanul is meglágyít vele szemben. Míg Ronan megkeményedik, ő lesz a hozzáférhetetlen, s nem állítom, hogy a durvaságán nem ütköztem meg, de a nem is orroltam meg rá azok után, ami történt vele. És Blaire, aki nem akarja kinyitni a szívét, aki inkább szorosan behunyja a szemét, akinek legmélyén ott a keserűség, aki rengeteg fájdalmat okozott és sokat elvett, ha nehezen is, de a helyes útra lépett. Szerintem megfelelően döntött, még akkor is ha ezzel egyszerre csalt mosolyt az arcomra és szorította össze a szívem.

genevieve
Mia Asher: Legédesebb méreg

…vágyom arra a férfira, aki nem lehet az enyém; a darabka nyárra a lelkem őszében…

El sem tudom mondani, sírtam, nem ez így nem igaz, zokogtam mint egy kisgyerek akitől elvették a nyalókáját!
És tudjátok tulajdonképpen mit is éreztem a végén? Átkozottul büszke voltam, igen Blaire rád! Bebizonyítottad hogy igenis dobog valami a mellkasodban.
Lawrence te egy csodálatos ember vagy és Ronan úgyszintén. Imádlak mindkettőtöket, sajnálom hogy ennyi szenvedést kellett átélnetek.
Végül így vagy úgy, mindig lesz egy ember aki veszít. Bár szerintem ebben a történetben aki mindennek elindítója ő maga a vesztes is, így kénytelen szembenézni önmagával és átértékelni az életét. Minden ami ezután történik csakis ennek lesz köszönhető! <3

Bonjour mon ami

Trice29 P
Mia Asher: Legédesebb méreg

Többet reméltem a befejezéstől. Kicsit sokat kaptunk a nyűglődésből és túl keveset a már szerethető Blaire-ből. Továbbra is fűtött a kémia, bár egy idő után túl egysíkú volt. Tetszett Lawrence és Blaire lelki gyógyulása. Roman kicsinyes bosszúja már kevésbé. Ettől függetlenül nagyon életszagú volt. Blaire apukájának a levele megkönnyezett.
Számomra a legfölöslegesebb és elfogadhatatlanabb rész Jackie szétválasztó fellépése volt. Nem volt meggyőző, számomra minden szempontból kevés egy szakításhoz. Egy ilyen levél után pedig senki nem hagyja a másikat elmenni. Annyira visszahúzott engem a vége, hogy fontolgattam a 4 csillagot, de összességében annál jobb volt, így aludtam rá egyet :o)

KATARYNA P
Mia Asher: Legédesebb méreg

Hála a jó istennek, hogy vége..

Az első rész mindent tarolt.
Nem.. ez sem volt rossz.
Viszont ez a mániákus, kényszeres akarlak-nem akarlak annyira idegesített.
És annál a résznél csak néztem hogy mi a f… van? spoiler Na addig a pillanatig volt pozitív róla a véleményem. Csinálhatott utána bármit.. én Blaire helyében spoiler úgy ráugrottam volna a fotelba, és megagyabulálom, hogy k.rvának mer titulálni.. miközben ő is elhimringyósodik a pompáért spoiler hát lehet így bánni egy nővel? Ezek szerint lehet…

Lawrence.. még mindig tudtál újat mutatni.. ♡

A vége úgy össze lett csapva, olyan egy nevetséges évekkel későbbi marhasággal ért véget, hogy kínomban nevettem. :/

Ács_Milán
Mia Asher: Legédesebb méreg

Ez a rész is hozta azt a színvonalat, mint amit elvártam az első rész alapján. Semmivel sem volt kevesebb. Sőt!

Blaire! Talán jobban is tetszettél most, mert végre saját magad is rájöttél, hogy több van benned annál, mint amire tartottad magad. Megmutattad, hogy neked is van szíved és normális emberi érzéseid. Én ezt már az első részben is láttam benned, csak te nem láttad a fától az erdőt. Gondolom nem így képzelted el az életedet. De közbejött valami… és az a valami téged is utolért, magával ragadott és nem engedett. Igen a szerelemről beszélek. A szerelem a fellegekbe is tud repíteni és a pokolba is tud taszítani. Te mind a két oldalt ismered. Mindezt meg kellett tapasztalnod ahhoz, hogy az legyél, akivé lettél.
Nem ítéllek el az életviteled miatt, attól függetlenül, hogy nem tudok azonosulni veled. Nagy ajándékot kaptál a sorstól, hogy egy időben két olyan embert is találtál Ronan és Lawrence személyében, akik tiszta szívből szerettek. De döntened kellett. Úgy érzem jó döntést hoztál…

Élveztem a regényt elejétől a végéig. Egy kicsit rózsaszínre sikerült a vége, de így is jó volt.

Hópárduc P
Mia Asher: Legédesebb méreg

Nekem ez a rész könnyebben olvasható volt, mint az első.
Blaire szerethetőbb lett. Szépen fejlődött.
Kicsit sok volt benne a nyűglődés, de örülök, hogy a férfi szereplők gondolataiból is több jutott ebbe a részbe.
A vége kicsit összecsapottabb lett.

szymba23
Mia Asher: Legédesebb méreg

Az első részhez képest, ez igencsak gyengére sikerült. Egy kicsit szenvedtem is vele, a vége összecsapott volt, és túl nyálas. Nagyon csalódtam benne, nem ezt vártam, a Laza erkölcsök egy fantasztikusan megírt történet volt, ami teljesen magába szippantott. Ebben a részben Blaire önsajnálata teljesen összetört mindent, sajnálom. :/

Lady_E
Mia Asher: Legédesebb méreg

Hát, ez a rész sem volt könnyebb olvasmány, bár a vége elég rózsaszínre sikerült.
Ebben a részben megszerettem Blaire-t. Nagyon jó volt olvasni, hogy hogyan formálódik, fejlődik. Bár egy-két döntésével nem értettem egyet, de ilyenkor mindig emlékeztettem magam, hogy még mennyire fiatal a karaktere.
Lawrence-t szerettem. Tetszett, hogy mellette Blaire megmutathatta önmagát, a jó és a rossz oldalát is, mégsem ítélte el. Gondoskodott róla, törődött vele és segített neki elindulni az úton az elfogadásával.
Ronan-t viszont utáltam. Nem tetszett és nem tudtam elfogadni azt az embert aki vált belőle.
A végére mégis azt érzem, hogy ez egy szuper könyv, amit csak ajánlani tudok.

kocybaba P

Szeretlek. Néhány rövid szótag. Három egyszerű szótag, melyek önmagukban nem jelentenek semmit, összerakva viszont reményt, életet, szépséget – mindent, amiért élni érdemes.

208 . oldal

Tóth_Orsolya_3 P

– Gyűlöllek, hogy szeretlek, és gyűlölöm magam, hogy nem tudlak nem szeretni.

Kapcsolódó szócikkek: Blaire White
vikcs P

Ne hagyd, soha ne hagyd, hogy a múlt démonjai elvegyék tőled a jelenedet.

Annamária_Hullám

A legjobb dolog a boldogságban – a csodálatos kis világkáoszban – az, hogy nem számít, mennyire tart soká vagy kevéssé, szárnyalni támad kedve az embernek, táncolni és nevetni. A boldogságtól minden lehetségesnek tűnik, és még szebb az egész, ha valakivel ezt meg is oszthatja az ember.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
szymba23

De hát a szerelem már csak ilyen: mocskos, véres, becstelen játék.
Nem érdekli sem szabály, sem igazság. És amennyire a szerelemtől
életre kaphat az ember, úgy válhat élőhalottá is, elveszítve minden
álmát… egy szempillantás alatt.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
vikcs P

– Mondta neked már valaki, hogy milyen gyönyörű vagy, mikor mosolyogsz?

Ács_Milán

Tudtam, hogy a pénz nem boldogít, de tény, hogy kellemessé teszi az életet, behinti csillámló biztonsággal…De látom, hogy tévedtem. Vagyis, ne értsd félre, a pénz igenis fontos. De nem minden (…)

vikcs P

Hozzám tartozik. Akkor is, ha ő még nem tudja

vikcs P

Valaha én is úgy vágytam a szerelemre, mint bárki más, de éppen a szeretetlenség volt az, ami miatt rá kellett jönnöm, hogy ha kinyitom a szívem mások előtt, azzal csak támadási felületet adok nekik, semmi mást.