!

A szerelem önző

A nevem Blaire.
Én vagyok a rosszlány.
A másik nő.
Aki végül sosem kapja meg a pasit.

Én bukom a gazdag pasikra.
A kurva.
A gyökértelen.
Akit imádtok gyűlölni.

Én is utálom magam
Mindenkinek van egy története.

Készen álltok az enyémre?

Eredeti mű: Mia Asher: Easy Virtue

Művelt Nép, 2016
Művelt Nép, 2016

Blaire White · Ronan

kocybaba P
Mia Asher: Laza erkölcsök

Hogy milyen volt ez a könyv?
Kegyetlen, és én ezt szerettem benne. Olyan, amely az őszinteségével kicsinált, és én ezt is szerettem benne. És ezeken túl még? Üdítő, fülledt és piszkos.
És mindezt hogyan, mivel érte el?
Úgy és azzal, hogy két olyan férfit állított benne szembe, akik tökéletesen megtestesítik a két végletet. A jót- és a rosszfiút. Az egyik kedvesség, a finomság, a gyengédség, a másik maga a bűn, a titokzatosság, a veszély. Kínodban alig tudod eldönteni melyikőjükhöz húz jobban a szíved. S az ő közös nevezőjük és talán vesztük is, a lány, aki nem rossz, de úgy döntött az lesz. Akiben annyi kurázsi van, aki okos, aki szereti a kényelmet, a szexet, hát még pénzt, és ezért testét is képes áruba bocsájtani és nem szégyenkezik ezért, aki nem is szépít ezen, nem játssza meg magát, ad és kap. De belül keményen küzd önmagával, míg a szíve és az esze egyre jobban hadakozik. És kit tudja, hogy melyikre fog végül hallgatni? És kit tudja meddig hajlandó elmenni? Mert nekem lövésem sincs. És ha mindez nem lenne elég, még egy olyan véggel is meg lett toldva, ami után szinte lehetetlen kivárni a folytatást.

Vanessza_Dénes
Mia Asher: Laza erkölcsök

Ez a könyv egyszerűen botrányos volt, és én minden egyes sorát imádtam.
Blaire a saját mércéje szerint egy nagyon rossz lány, megveti önmagát és mindent amit képvisel, mégsem hazudik vagy játssza meg magát. Kihívó, esendő, művelt, gyönyörű szeretethiányos, és mégis annyira szerethető.
Mint ahogy nagyjából mindenki, magát sokkal rosszabb színben tünteti fel, mint amilyen igazából, de ettől csak még inkább hús-vér szereplővé válik, és vele együtt sajnáljuk a tragédiáit, és örülünk a pillanatnyi örömeinek.
Szereti a szexet és a pénzt. Nagyon. Akinek ez sok, vagy azt gondolja, hogy kényelemért egy nő nem vetheti be a testét, az ne olvassa el, mert csak rossz élményekkel gazdagodna. De akiket inkább mulattat a fülszöveg, vagy felkeltette az érdeklődésüket, hát bátran álljanak neki, nem fognak csalódni benne.
A szereplőket kedveltem, mert bár még kissé plasztikus voltak néhol, éreztem benne a lehetőséget, azt a fajta kiteljesedést, amit egy folytatás magában hordozhat. Ronan egy igazán szeretni való maci, akit mindenki szeretne megvigasztalni és dédelgetni, bár meg kell mondanom, vérbeli teamLawrence vagyok.

szymba23 P
Mia Asher: Laza erkölcsök

Ó Istenem… Mi volt ez???? Ilyen könyvvel kezdeni az évet maga az álom. Fantasztikus volt… Nagyon tetszett először a fülszöveg és egyből elkezdtem olvasni… Éjjel két órakor alig akartam félbehagyni hogy aludjak, hiszen másnap munka.
Nagyon szimpatikus Blaire, igazi belevaló főhősnő és nagyon remélem, hogy megtalálja a szerelmet Ronan oldalán hiszen imádtam a párosukat.
Jaj és a vége… Hogy lehet ilyen vége??? Ezért nem szeretem ha nincs a kezembe a folytatás… KÉREM A KÖVETKEZŐ RÉSZT :'(

Szilvia_Sz P
Mia Asher: Laza erkölcsök

Aztamindenit, ez de brutál jó volt.
Az, ahogyan meg van fogalmazva az egész könyv, a gondolatmenetek leírása iszonyatosan tetszett. A párbeszédek is (kivéve a „tök” szó túlontúl sűrű ismételgetése- de komolyan, ezer más szót is használhatott volna..:D)
Nagyon várom a folytatást.

xoxo_ivett
Mia Asher: Laza erkölcsök

Nem igazán ilyen könyvre számítottam…
Bevallom én több mocskos sztorit reméltem, mert így nem éreztem olyannak, mint amilyet a leírás sugalt.
Blairt nem tudtam megkedvelni. És nem az aranyásó mivoltja miatt, hanem mert sehogy se tudtam ráhangolódni. És egyedül az őszintesége jött be.
A fiúkról pedig nem ok mindent lehet elnondani, ők is a szokásosak voltak, sajnos.

MezeiMarcsi
Mia Asher: Laza erkölcsök

Az eleje szinte a gagyi kategóriába is sorolható, van aki szerint a többi is. A bevezetés után szinte kíváncsi lettem a végére. Most viszont kíváncsi vagyok a folytatásra.
Egy nagyon zavaró dolog volt. A nemi szervet miért kellett úgy nevezni ahogy nevezték?

Mia Asher: Laza erkölcsök

Teljesen mást kaptam, mint amit vártam, de ez nem feltétlen negatív. Én valami nagyon szexelős, mocskos valamire számítottam és mennyire nagyon nem az! Nem mondom, hogy a kedvenc könyvem lett, de valami miatt nem tudtam..nem akartam letenni a könyvet. (Kevesebb, mint 24 óra alatt olvastam ki ez elég sokat elárul azt hiszem :D ) Blaire karaktere szerintem nagyon érdekes, ahogy igazából saját magával harcol, próbálja elhitetni, hogy ő csak egy könnyű nőcske, de nem csak az, akár tetszik neki, akár nem. A két férfi karakter is szimpatikus, őszintén szólva Lawrence még a következőkben nagyon érdekes lehet.. és hát a tipikus jó fiú Ronan, nem lehet nem szeretni!
Lesz itt még csavar ebben biztos vagyok. Én mindenképp elolvasom a folytatást! :)

vensz
Mia Asher: Laza erkölcsök

Miután befejeztem a könyvet azon gondolkoztam, hogy vajon mit akarhatott az írónő? Milyen érzelmeket kívánt előcsalogatni az olvasókból? Megbotránkozást a lány viselkedése miatt? Szánalmat? Esetleg megértést vagy egyetérést?
Bővebben:

GBrigi P

Sokan azt mondják, hogy a szeretet szabaddá tesz, de én másképp gondolom…a szeretet börtön, még hozzá szigorú börtön; az aranyozott rácsok sóvárgásából, fájdalomtól és nem teljesült álmokban vannak. És abban a pillanatban, amikor rájöttem, hogy a szeretet nem szükséges az életben maradáshoz, szabad lettem.
Többé senki nem tud nekem ártani.

GBrigi P

Ugyan már…mit kell apróságokkal törődni? Tedd magasra a lécet, és akkor eléred a csillagokat.

Nikcsii18

„Ez az egész meglehetősen idegesítő, mert ugyan nagyon könnyű mindenki másnak hazudni, de magunknak szinte lehetetlen, mert lelkünk mélyén mindig tudjuk, hogy kudarcot vallottunk-e, vagy nem. ”

Evika82 P

Mihelyt terhessé válsz számomra, elvetlek. Ha úgy érzem, hogy árthatsz
nekem, eltávolítalak az agyamból és a szívemből; már úgyis olyan sok lyuk
van bennem, hogy eggyel több nem számít. Ebben profi vagyok.
Mihelyt kikerültél az életemből, soha többé nem gondolok rád.
Továbblépek. Még annyi örömöd sem lesz, hogy időnként eszembe
jutsz. Tarthatsz szívtelennek, ha úgy gondolod, de úgy kerülhetjük el legjobban
a fájdalmakat és úgy őrizhetjük meg épségben a szívünket, ha úgy teszünk,
mintha nem is lenne. És ezt időnként el is hiszem.
Majdnem.

Kapcsolódó szócikkek: Blaire White
Evika82 P

Nem számít, hogy mit csinálunk, fő az, hogy vele legyek. Csak az ő arcát
látom, és nem kívánok mást, csak az érintését. Vele lenni könnyű. Mágikus
érzés. Ő jelenti a nyarat, csókjai pedig a meleg napfényt. Mellette nyalókákra
és nevetésre gondolok. Szabadnak érzem magam.
Valahányszor együtt vagyunk, szinte hallom heves szívverésem, érzem, ahogy
a vér a fejembe tódul, és közelségétől testem lángra gyullad. Félelem, gyönyör
és izgalom futkos bennem, összekeverednek, és a végén már nem tudom, hogy
hol kezdődik az egyik és ér véget a másik. Idő azonban nincs, hogy gondolkodjam
vagy rendet tegyek érzéseim között.
Tudom, hogy egyfajta álomban élek, és amikor felébredek, minden összeomlik
majd bennem és elégek, de még nem hagyom, hogy a valóság belépjen ebbe
az álomvilágba.
Nem engedem.

Kapcsolódó szócikkek: Blaire White
GBrigi P

Van valami csodálatos és félelemkeltő abban, amikor látjuk, hogy egy férfi dühében megfeledkezdik magáról. Önkéntelenül is azt kívánjuk, hogy a harag mögött maradó romhalmaz része legyünk.

Edina_Kiss

– Szoktál imádkozni,Lawrence?
Előbb iszik egy kortyot, és csak utána válaszol, de nem zavarja a hirtelen téma váltás.
– Nem. Miért?
– Én addig imádkoztam, amíg rá nem jöttem, hogy isten süket. Most valahányszor letérdelek, azt nem azért teszem, hogy imádkozzam.
Csendes nevetés betölti a helyiséget.
– Ha az ördög nő volna, és neve is lenne, bizonyára Blaire-nek hívnák.

Dettuskaa

És tájékoztatásképpen, mindenki elcseszett, csak néhányan jobban tudják titkolni, mint mások.

Dettuskaa

Ami jó, az sosem marad meg sokáig. Ha elég magasra jutsz, egy idő után le kell zuhannod és el kell égned. A dolgoknak vége szakad. Az emberek megszegik a szavakba foglalt ígéreteket. Az emberek összetörik egymás szívét.

GBrigi P

Tudom, hogy egyfajta álomban élek, és amikor felébredek, minden összeomlik majd bennem és elégek, de még nem hagyom, hogy a valóság belépjen ebbe az álomvilágba. Nem engedem.

Laza erkölcsök sorozat · Összehasonlítás