Mezey Katalin (szerk.)

Nagy ​karácsonyi mesekönyv 45 csillagozás

Karácsonyi ünnepek kincsestára
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Karácsonyi történetek, énekek, karácsonyi szokások, ünnepi receptek gyűjteménye.

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Officina Nova, Budapest, 1990
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637835709 · Fordította: Fazekas Anna, Mezey Katalin, Oláh János, Varga Károly
Officina Nova, Budapest
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638185104 · Fordította: Fazekas Anna, Mezey Katalin, Oláh János, Varga Károly

Ninácska P>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv Karácsonyi ünnepek kincsestára

Örök kedvenc – minden korosztálynak kellemes kikapcsolódást, szórakozást nyújthat. Külön pont a szép borítónak és az igényes recepteknek, történeteknek.

Amrita I>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Semmiképp nem ötcsillagos, messze nem tökéletes, de nagy erénye, hogy nagyon kedves. Mezey Katalin nem tartozik a kedvenc szerzőim közé, fordítónak sem lett az. Illetve furcsa, hogy több mesénél feltüntetik hogy fordítás, a fordító neve ott van, de az eredeti szerző neve nem szerepel, se az, hogy népmese lenne és akkor melyik népé. Műmesének gyanítom őket egyébként, és nagyon érdekelne ki a szerző. :S A rajzok is éppilyen határesetesek, néha giccshatárt súrol, néha kedves. De mi azért nagyon szerettük, karácsonyi ráhangolónak szuper, főleg azért, mert derűs és nem egy kis gyufaáruslány. Válogatva gyerekeknek is merem ajánlani. Szerintem a kategóriájában jó, azaz négyes. :) Szerethető. A kézműves részek felejtősek és a sütik is, de a szokások leírása és a mesék bejöttek.

karolka P>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Anyukám vette meg ezt a könyvet egy jótékonysági liciten a kisfiamnak. Háromunknak okozott örömet: a kisfiúnak – akinek a gyógyíttatására a pénz ment – az ötéves kisfiamnak – hogy egy újabb könyvvel szaporodott a könyvtára és nekem – a nagy gyereknek, akinek gyermekkorában ez a könyv volt minden vágya.
Tisztán emlékszem, hogy a gyermekkori barátnőmnek megvolt ez a könyv és mekkora csodálattal tekintettem rá. A csodás illusztrációkra, az aranyhajú angyalokra, a versekre, mesékre és a receptekre.
Most gyorsan elolvastam. A gyermekem nem volt ennyire lelkes, ő félúton elunta. Így a végére magamra maradtam, de annyira jó volt újra gyereknek lenni és 25 év után valóra váltani egy álmot.
Maguk a mesék felnőtt fejjel már picit bugyuták. Az illusztrációk viszont nekem még mindig aranyosak. S a receptekből is ki fogunk mindenféleképpen próbálni párat.

Blissenobiarella>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Igazi „majdhaleszgyerekem” könyv ez nekem. Sosem válnék meg tőle, szép emlékeket idéz. :)

harbetti>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Még ma is belelapozok néha :) A karácsonyi pudingot minden karácsonykor megcsináljuk, a vécépapírguriga-hóemberek most is a polcon figyelnek, néhány karácsonyi dalt is innen tanultam és még 22 évesen is elgondolkozom néha, hogy vajon a maci, az őz vagy a bohóc a kedvencem a játékok közül az egyik oldalon. A rajzok gyönyörűek. Gyerekeknek igazi csemege.

Xylaryss>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

A másik karácsonyi képeskönyvvel a kedvenceim voltak. Máig van ebből készült üvegmatricám a házban, de még a saját kézzel készített üdvözlőlapokat is innen vettem. Ez a könyv végigkísérte vagy 15 karácsonyomat – ugyanis tiniként is elővettem nosztalgiázni, és persze 2021-ben is, mikor a nagy könyvpakolászós évem volt.
Ez egy kincs, és bár minden gyerekes rokon, szomszéd és random anyuka megpróbálta elkérni, sosem tudtam tőle megválni. Túl sok emléket őriz: mikor még a nagyszüleim éltek, és ebből olvastunk közösen, sütöttünk a receptjei alapján vagy csak mikor ebből másoltam rajzot egy-egy képeslapra. Szóval vannak könyvek, amiket nem tud az ember elajándékozni – nekem ez az egyik ilyen.
Az angyalka volt a kedvencem benne, aki túl sok sütit evett, és megfájdult a pocija. Nagyim riogatott is vele!

Lahara IP>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Ezt valakinél ott járva olvastam el. Ráadásul nyáron. De mese volt, és mesére én mindig vevő vagyok.

PuPilla>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Nagyon szerettem a duci télapót, a szép rajzokat! Egyik kedvenc szezonális mesekönyv. :)

Achala>!
Mezey Katalin (szerk.): Nagy karácsonyi mesekönyv

Ez a második kedvenc mesekönyvem,órákig képes voltam nézegetni,pár rajzot még meg is próbáltam lemásolni :D