Mezey Barna (szerk.)

A ​magyar állam- és jogtörténet forrásai 0 csillagozás

Szöveggyűjtemény
Mezey Barna (szerk.): A magyar állam- és jogtörténet forrásai

1995-ben ​látott napvilágot a Magyar alkotmánytörténet tankönyve, rá egy esztendőre a Magyar jogtörténet. Mindkét tananyagot az Eötvös Loránd Tudományegyetem Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszéke mellett szerveződő munkaközösség tagjai írták és szerkesztették. A tankönyvek évtizedes oktatási tapasztalatokat összegeztek, mind tematikájukban, mind az újonnan megfogalmazott tananyagban. Jelen kötet, a Magyar állam- és jogtörténet forrásai lezárni és kiegészíteni hivatott a tananyag-megújítási munkálatokat. E munka azon válogatott jogforrások gyűjteménye, melyek a két tankönyv alapjait is jelentik, s melyek a szerkesztői munkaközösség által az egyetemi oktatásban használt vagy használni kívánt dokumentumok körébe tartoznak. A Magyar állam- és jogtörténet forrásai tehát a két tankönyvvel együtt teljes egész. A tananyagban hivatkozott jogszabályok megismerésével, a szemelvények tanulmányozási lehetőségével válik teljessé a magyar alkotmánytörténet és a magyar jogtörténet tankönyve, de a… (tovább)

Osiris, Budapest, 1998

Gyurgyák János: Ezzé lett magyar hazátok
Hornyák Árpád (szerk.): A Horthy-korszak Magyarországa jugoszláv szemmel
Horváth Julianna – Szabó Éva – Szűcs László – Zalai Katalin: Pártközi értekezletek 1944–1948
Szabó Miklós: Az újkonzervativizmus és a jobboldali radikalizmus története (1867–1918)
Kardos József: A legitimizmus alternatívái Magyarországon
Tóth J. Zoltán: A halálbüntetés intézményének egyetemes és magyarországi jogtörténete
Henry Kissinger: Diplomácia
Keczán Mariann (szerk.): Szabó Magda Debrecene