Vigasztaló ​mesék 3 csillagozás

Mézes Judit: Vigasztaló mesék

A gyermekek gyakran szorulnak vigaszra, ha megbántják vagy kudarcok érik őket, ha csalódnak vagy a veszteség fájdalmát nem tudják feldolgozni. A frusztrációk feldolgozásában segítséget jelentenek ezek a mesék, melyek lelki támaszt és útmutatást adnak a tovább lépéshez és az egészséges személyiséggé váláshoz.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Katica Könyv Műhely, Budapest, 2016
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158024884 · Illusztrálta: Dávid Orsolya

Mézes Judit: Vigasztaló mesék

A húsz mese során sok helyszínre eljutunk, járhattunk Afrikában, a csillagok között, tenger mélyén, de az erdő, a baromfiudvar is vár. A mesék során kitartásra, összefogásra, egymás megértésére, segítségnyújtásra láthatunk szép példákat. Az biztos, hogy Mézes Judit nevéhez hűen édes, empatikus személyiségéről adott ízelítőt.

dianna76 P
Mézes Judit: Vigasztaló mesék

Lehet, hogy szigorúan csillagoztam, de nekem ez a könyv középkategóriás. A gyermekeket segítő, esetenként lelküket ápoló mesék találhatóak a kötetben. Minden mese előtt olvasható pár sor arról, hogy éppen mire jó, miben segíthet. Nekem valahogy túl egyszerűek, izgalommentesek voltak a mesék. Bár nyilván ezeknél nem az izgalom fenntartása volt a cél. Már az első mese mást sugallt, mint aminek szánták. Nekem az jött át a katica történetéből, hogy ne fogadd el magad olyannak külsőleg, amilyennek születtél. Ez biztos, hogy jó? Persze, önerőnkből változtathatunk magunkon, de itt egy varázslat történt.
A következő mesében pedig láttam a játékok elhanyagolását (a régi félredobását az újért) amikor megkapta a kislány a hőn áhított babát. Persze itt azon volt a hangsúly, hogy gyógyító hatású volt az ajándék, de nekem átjött egy nem tetsző dolog is. Na itt éreztem azt, hoz ez a könyv nem az enyém, és hiába szeretném, nem fogom tudni a szívemhez közel engedni ezeket a meséket.
Viszont aranyos mese volt a cipőfűzős; a morgós medve története; a kiskakasos; a madárijesztős. Ami különösen tetszett, az a tölgyfás volt. A kiscsillag meséjében pedig a Nap születése volt benne. Ez is tetszett. Ami pedig a legelgondolkodtatóbb volt, az a lovas történet, amiben az igaz barátságot hozta elő a szerző. A záró mese, mely a Napsugár címet viseli, a gyermek által érkező örömöt rejti magában. Mert egy kisbaba mindenki arcára mosolyt képes csalni.
Az illusztrációk nem rosszak, de nem is azok, amelyeken én szívesen elidőzök.

Katica Könyv Műhely, Budapest, 2016
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158024884 · Illusztrálta: Dávid Orsolya

Trudiz P

Az alkonyati fényben olyan volt a kis katica, mintha a búcsúzó nap izzó könnye lenne.

Trudiz P

A mese megteremti azt a varázslatot, ami a bánat fölé emel.

Trudiz P

Földre tiporhatnak a bajok, de ha kitartóak maradunk, tovább tudunk élni, sőt, az átélt tapasztalataink bölcsebbé, lelkileg gazdagabbá tesznek, és sokkal értékesebb életet élhetünk, mint annak előtte.