Vigasztaló ​mesék 7 csillagozás

Mézes Judit: Vigasztaló mesék

A gyermekek gyakran szorulnak vigaszra, ha megbántják vagy kudarcok érik őket, ha csalódnak vagy a veszteség fájdalmát nem tudják feldolgozni. A frusztrációk feldolgozásában segítséget jelentenek ezek a mesék, melyek lelki támaszt és útmutatást adnak a tovább lépéshez és az egészséges személyiséggé váláshoz.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Katica Könyv Műhely, Budapest, 2016
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158024884 · Illusztrálta: Dávid Orsolya

Mézes Judit: Vigasztaló mesék

A húsz mese során sok helyszínre eljutunk, járhattunk Afrikában, a csillagok között, tenger mélyén, de az erdő, a baromfiudvar is vár. A mesék során kitartásra, összefogásra, egymás megértésére, segítségnyújtásra láthatunk szép példákat. Az biztos, hogy Mézes Judit nevéhez hűen édes, empatikus személyiségéről adott ízelítőt.

Thebridgethe P>!
Mézes Judit: Vigasztaló mesék

Aranyos kis mesék, de nem olyanok, mint amiket tipikusan szeretnek a gyermekek szerintem. Nem gyakran kérte fiam sem, hogy ezt olvassam neki, de nekem tetszettek. Viszont ugye nem én vagyok a célcsoport.

Trudiz >!

Az alkonyati fényben olyan volt a kis katica, mintha a búcsúzó nap izzó könnye lenne.

Trudiz >!

A mese megteremti azt a varázslatot, ami a bánat fölé emel.

Trudiz >!

Földre tiporhatnak a bajok, de ha kitartóak maradunk, tovább tudunk élni, sőt, az átélt tapasztalataink bölcsebbé, lelkileg gazdagabbá tesznek, és sokkal értékesebb életet élhetünk, mint annak előtte.