A ​magyar-szlovák határ menti kapcsolatok esélyei 0 csillagozás

Mezei István: A magyar-szlovák határ menti kapcsolatok esélyei

„(Kányádival szólva) vannak helyek, amire szívesen gondol az ember, ahová szívesen viszi gyermekeit. De a családi kirándulást tönkretenné, ha valaki hosszú előadásokkal traktálná a körülötte lévőket. Erre való a könyvírás, hátha másban is fölébred a kíváncsiság. Szlovákia közelsége, a Felvidék szépsége, valamint az ott élő magyarokkal és szlovákokkal meglévő személyes viszony késztettek arra, hogy a két ország között fennálló kapcsolatokról dolgozatot készítsek. Arra kerestem választ, hogy a Kárpát-medencében együtt élő két nép között milyen tényezők gátolják a szoros regionális együttműködést. Kedves Olvasó! Legyünk reménységgel!”
(A szerző)

Az MTA RKK miskolci osztályán dolgozom. Néhány éve a magyar-szlovák határ menti kapcsolatokat vizsgálom. Kutatók, könyvtárosok, határőrök, polgármesterek, bolti eladók, kereskedők és barátok, valamint a könyv két lektora segítettek történeteikkel, anekdotáikkal, véleményükkel, észrevételeikkel a munka elkészítésében.

Dialóg Campus, Budapest, 2009

Závada Pál: Természetes fény
Barak Dávid: Elásott igazság
Fekete Anna: Oda-vissza
Török Sophie – Kótzián Katalin (szerk.): Költőnők antológiája
Berkes Ildikó – Nemes Károly: A kelet-európai filmművészet
Németh Zoltán: Kunstkamera
Fellinger Károly: Különbejárat
Ozsvald Árpád: Mindenre emlékezni kell…
Kovács Anna: A szlovákok élete és kultúrája Budapesten a dualizmus korában (1867-1918) / Život a kultúra Slovákov v Budapešti v období dualizmu (1867-1918)
Rácz Olivér: Csillagsugárzás