Fekete ​gólya 9 csillagozás

Mészöly Miklós: Fekete gólya Mészöly Miklós: Fekete gólya Mészöly Miklós: Fekete gólya Mészöly Miklós: Fekete gólya

Meglesni a fekete gólyát, ezt az embertől messze húzódó ritka-ritka madarat, elejteni a flóbertpuskával – ez a vágy hajtja a regény két kiskamasz szereplőjét és kislány pajtásukat az árvízi erdők és vizes rétek világában. Titokzatos, elrejtett élet nyílik meg előttük, míg hol csónakon, hol a sásos réten kúszva-lopakodva törnek a szívüket dobogtató nagy vágy betöltésére. De titokzatos, rejtett világ tárul fel közben bennük is: a nagy kalandot kergetve, a csodás madarat űzve, megesik velük az első, életre szóló nagy kaland: a kamaszbarátság és a barátságot nyomban próbára tevő, öntudatlanul kibomló kamaszszerelem.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Sirály könyvek, Mészöly Miklós művei

Móra, Budapest, 1984
250 oldal · ISBN: 9631137066 · Illusztrálta: Würtz Ádám
Móra, Budapest, 1973
248 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Würtz Ádám
Móra, Budapest, 1960
234 oldal · keménytáblás

Mészöly Miklós: Fekete gólya

Valamikor gyerekkoromban olvastam ezt a könyvet, és határozottan emlékeztem rá, hogy spoiler. Pedig ez csak egy nyári kaland, két kamaszfiú meg egy kamaszlány nyári szünidei kalandja valahol a Duna árterében, Doromlás környékén, 1930-ban. A fekete gólya egy cél, ami után mindhárman vágyakoznak, és amikor meglátják, akkor sem gondolnak bele, hogy utána egy ennél izgalmasabb kalandot élnek át, spoiler. Van közben látcsövezés, flóbert puska, éjszakai kilopódzás, tojáskeltetés, sakkozás, falusi búcsú. A könyv stílusa nem igazán mozgalmas, inkább kicsit lassú, vannak titkolódzások, esetleg szerelmi spoiler, van találkozás egy spoiler. Három hét telik el a nyárból, és a végén – talán lehet azt mondani – spoiler. Azt gondolom, hogy egyszeri olvasmánynak – elég. Az egyes helyszínek leírása elég részletes, talán a szerző Tolna-megyei kötődése is közrejátszik benne (Szekszárdon született). spoiler

ervinke73
Mészöly Miklós: Fekete gólya

Miért kell elfeledkezni arról, milyen volt gyerekként? Kérdezem elsősorban magamtól.:)

meseanyu P
Mészöly Miklós: Fekete gólya

A húsvéti szünetben Bátán voltunk a Fekete Gólya Házban, ott ajánlották ezt a regényt is. Kellemes, kalandos kis ifjúsági regény, jó volt úgy olvasni, hogy tudtam, a tolnai tájon játszódik.

Lahara ISP
Mészöly Miklós: Fekete gólya

Nem igazán tetszett, nem az én világom flóbertpuskával vagy anélkül. Talán Marinka jelenléte miatt nem hagytam félbe.

annareka
Mészöly Miklós: Fekete gólya

Elolvastam, jó könyv, de nem különösebben ragadott magával. Ezért jár a levonás. Lehet, hogy inkább fiúknak szól, ezért nem tetszett annyira.

gesztenye11

Horgas alatt mentették ki őket, mintegy harminc kilométerre Füzestől. A malom ekkor már teljesen az oldalára dőlt. A zsindelytetőt, ahol hasaltak, már csapkodta a víz. Semmi nem volt náluk, csak a viharlámpa és a skaba. Minden más holmijuk elúszott a hullámtörőnél, még a világháborús távcső is. S most az öreg nílusi bárka is búcsúzni kezdett tőlük. Az utolsókat rúgta.

215. oldal - XXXIV. - Minden kiderül

Kapcsolódó szócikkek: skaba
gesztenye11

Igazolás. – Az Erdészet igazolja, hogy Panta Virág Zicska (Zoltán) és Galambos Ádi (Ádám) flóbertpuska használatára jogosultak a füzesi erdőn, kivéve a vadaskert tilos területét. Jelen papír felmutatása igazolásul szolgál. A puska a kerülők által el nem kobozható. A lelőtt vad milyenségéről és mennyiségéről kötelesek jelentést tenni az Erdészetnél. A puska legkésőbb szeptember elsejéig Sándor gépész úrnak visszaszolgáltatandó. Kelt Füzesen, 1930-ban. Sarlós Boldogasszony napján.

64. oldal - X. Egy zűrzavaros nap. Szerződés az erdészettel

Kasztór_Polüdeukész

: Jó reménységgel nézhet a jövőbe. El-
lenséges szándékok keresztezni próbálják szerencséjét, de ön
erősebbnek bizonyul. Egy magabiztos idegen eszközül akarja
felhasználni, ne bízzék benne! A közeli napok nagy változást
hoznak az életébe, s önön fog múlni, hogy a csalódást választja-e
vagy az életre szóló boldogságot.

64. oldal X. Egy Zűrzavarós nap. Szerződés a erdészettel