Tavaszi ​divatőrület (Hanga és Várkony 2.) 5 csillagozás

Mészöly Ágnes: Tavaszi divatőrület

A HANGA ÉS VÁRKONY regényekben a klasszikus ifjúsági kalandregények és a krimi legjobb, legnemesebb hagyományai elevenednek meg, olyan remek ötvözetben, ahogy azt például Erick Kästner Emil-könyveiben már megtanulhattuk.

A kiskamasz főhősök, Hanga és Várkony alakja köré szerveződő történetekben kitalált, mégis nagyon ismerős, könnyen (meg)szerethető hazai helyszíneken játszódnak az események.

Kövesparton megnyílik a Különleges Holmik Boltja. Focis relikviák, dedikált pólók, limitált szériás pc-játékok… Várkony és a többi iskolás szinte minden szabad idejét a ritkaságok böngészésével tölti. Csak Hanga sejti, hogy valami nincs rendben az üzlettel, annak ellenére, hogy tulajdonosa, a meseszép Marinetta kisasszony gyereket és felnőttet egyaránt megbabonáz. Vagy talán éppen azért…

Cerkabella, Budapest, 2015
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639820753 · Illusztrálta: Jósa Tamás

meseanyu MP
Mészöly Ágnes: Tavaszi divatőrület

Továbbra is jó ez a sorozat, még mindig profin mai, még mindig humoros, a főszereplők nagyon jó arcok, és a mellékszereplők között is van jó pár telitalálat. A vége felé most nekem már nem volt annyira izgalmas a sztori, de így is jól szórakoztam, tetszik ez a világ.

blankaveronika IP
Mészöly Ágnes: Tavaszi divatőrület

Adva van, hogy hullafáradt vagyok. Van előttem egy 2,5 órás vonatút. Csak bámulni van erőm, de a kölcsönkért tablet 14 perc múltán feladja a sorozatrész lejátszását. Hát elővettem a legközelebbi könyvet és nekiálltam.
Mágika egy olyan krimit rittyentett itt össze, hogy az csak na! Ha lett volna energiám, biztos gyorsabban olvasok, de így pont kitartott az út végéig.
Az pedig külön hihetetlen, hogy a nevek rejtjelezésére eddig nem jöttem rá.
Sarlóki Hanga alias SH > Sherlock Holmes
Jónás Várkony alias JV > enyhén magyarosított John Watson.
A lényeg, hogy izgalmas, gyerek-krimi jellegű és nagyon mai.

Hanga és Várkony sorozat · Összehasonlítás