Levendula ​és a varázsmacska (Levendula 0.) 29 csillagozás

Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Levendula a parkban sétál Papóval, amikor egy kismacskát talál a bokorban. Azonnal összebarátkoznak, és a macskáról kiderül, hogy tud beszélni, sőt varázsolni is – legalábbis majdnem…

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-sorozatot építünk.

A Pagony legkiválóbb szerzői öt-öt könyvet írnak különböző nehézségi szinteken, melyek közül a bevezető szint a NAGYBETŰS kötet. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók.

NAGYBETŰS SZINT: csupa nyomtatott nagybetű, oldalanként 2-5 sor, rövid, könnyen kiolvasható mondatok, egyszerű, könnyen követhető történet 5–8 éveseknek

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2021
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158182027 · Illusztrálta: Takács Viktória

Tarja_Kauppinen IP>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Klasszikus történet klasszikus illusztrációkkal egy kislányról, aki talál egy macskát, amely tud beszélni és varázsolni. Jó példát mutat a családi kapcsolatokat illetően, világa biztonságos, nyomokban sem tartalmaz kütyüket, Takács Viktória szép pasztellrajzai pedig illeszkednek a szöveg stílusához. Egyszerű, de korrekt és kerek mese alsósoknak, jó értelemben retro hangulattal.

Nikolett0907 P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Rövid, de annál bájosabb történetet olvashattam.
Mészöly Ágnes könyvei alapvetően is hozzám szólnak, hiszen eddig mindig találtam a történeteiben mondanivalót, bölcsességet és sok szeretetet.

Ez a mese egy sorozat 0. kötete, amely arra hivatott, hogy bevezesse kis olvasóját egy család életébe és egy varázslatos cica mindennapjaiba.
Az karakterek nagyon kedvesek és ezt Takács Viktória illusztrációi még elbűvölőbbé teszik.

A mese könnyen olvasható és a hosszabb szavak szótagolása is remekül elősegíti az olvasás gyakorlását.

Nagyon megszerettem és várom a következő részét a sorozatnak.

Kedvenc!♥

Pagony, Budapest, 2021
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158182027 · Illusztrálta: Takács Viktória
meseanyu P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Jó hangulatú, kedves kötet. A műfajból adódóan rövidke, de kíváncsi vagyok a folytatásokra is.

csgabi P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Érdekes volt, hogy a sorozat kezdő darabjához képest ez a nulladik rész nekem sokkal jobban tetszett. Itt ismerkedhetünk meg Majdnemmel, megtudhatjuk, hogyan kerül Levenduláékhoz, hiszen majdnem spoiler, de végül segített neki a fülszövegből már ismert varázsereje. spoiler

krlany IP>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Még nagyon az elején járunk, még hátra van négy kötet. Így aztán ebből a kötetből arra derül fény, hogy hogyan talált Levendula egy kiscicát, aki majdnem tud varázsolni, és hogyan talált a cica otthonra… még neve sincs.
Én ezt nem kerek egész mesének éreztem, hanem csak valaminek a bevezetőjének, így volt némi hiányérzetem. Mindemellett egyébként egy aranyos történet.

BertaPalikSzilvi P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Egy rövid de annál bájosabb törtènet egy cicáról aki majdnem tud varázsolni.A 2,5 èves kisfiam is szívesen hallgatta,a csodás illusztrációt pedig szívesen nèzegette.
A 6 èves kisfiam a nagy nyomtatott betűket könnyen összeolvasta.

Caledonia_Valley P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

"A Levendula és a varázsmacska egy rövid, tömör, ámde rendkívül bájos mese egy cicáról, aki majdnem képes a varázslatra… :3
Humoros, cuki történet, melyben életre kel a fantázia és a varázslat nem csupán természetfeletti erőként van jelen, de megmutatkozik a szeretetben és a segítségnyújtás örömében is."

Bővebben:

lenne P>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Nagyon aranyos és még a most olvasni tanulóknak is jó; a hosszabb szavak szótagolva vannak.
Felolvasni is jó volt, hallgatni is élvezték. Folytatjuk.

Driz>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Szép volt, kedves és varázslatos. Egy szép kerek történet. Kíváncsi leszek a folytatásra is. Kellemes, tetszetős illusztráció.

Fóka111>!
Mészöly Ágnes: Levendula és a varázsmacska

Rövid, egyszerű, szép és szívmelengető történet így tudnám jelemezni. Nekem teszett.

Nikolett0907 P>!

Levendula Anyával, Apával és Papóval lakott egy színes házban.

Levendula sorozat · Összehasonlítás