Heaven ​Consulting 20 csillagozás

Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

„Mészöly ​Ágnes 1971-ben született. Kiskorában kamionsofőr és régész akart lenni, de mivel ilyen szakpárt akkoriban egyetlen egyetem sem indított, diplomát szerzett a Pető Intézetben. Ma is imád vezetni: autót, fejlesztő csoportot, embertársait az orruknál fogva, ötszáz köbcis Hondát, nagycsaládos háztartást – bármit. Írni kifejezetten utál, megfájdul tőle a háta. Tudja, hogy nincs esélye az entrópia ellen, mégis elmosogat minden főétkezés után. Próbálja észben tartani a következő holdtölte idejét, több-kevesebb sikerrel.

Heaven Consulting – egy cég, ami teljes pénzügyi biztonságot garantál az ügyfeleknek az idők végezetéig és azon túl, mindörökkön örökké, ámen. Heaven Consulting – a harmadik évezred vállalkozása, ami a feje tetejére állítja a világot. És a túlvilágot is.

Heaven Consulting – egy regény konformizmusról és lázadásról, hitről és téveszmékről, és persze nőről és férfiakról, mert az érzelmi válság sem hiányozhat a sztoriból. Heaven Consulting – egy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Noran, Budapest, 2008

cseri>!
Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

Képes voltam 5 napig olvasni ezt a könyvet, ami jobb – kevésbé elfoglalt stb. – napjaimon egy fél nap. De nemcsak a zsúfolt napirendről van szó, hanem arról is, hogy valamiért nem volt jó ezt olvasni. Nem is volt kedvem elővenni már a villamoson sem, ami olyan ritka, hogy nem is tudom elmondani, kb. évente egyszer utazom úgy a bkv-n, hogy nem olvasok semmit.
Szerintem nem egy jó könyv, bizonyos részekről még így utólag sem teljesen világos, hogy kiről szóltak például. De a legirritálóbb benne, hogy sikerült a világ legellenszenvesebb narrátorát megalkotni. Ha ez volt a cél, akkor gratulálok, de egyszerűen olyan szinten volt ellenszenves hülye p.csa, hogy nem is volt kedvem róla olvasni.

PTJulia P>!
Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

Zseniális könyv, az egészet élveztem! A párhuzamos történetnek már az olvasás közben is volt értelme, a .2 és .4-ek pedig megvilágították az egyes karakterek hátterét, előéletét.
Rendkívül izgalmas volt az egész, én titokban szurkoltam is bizonyos megoldásoknak, de teljesen rendben találtam, ha épp nem az jött ki.
A Heaven Consulting pedig egy remek ötlet volt, simán el tudom képzelni, hogy a való életben is benyelte volna a 90-es években (és lehet, hogy napjainkban is) egy csomó eszement new ages, meg persze a maffiózóknak is biztos, ami biztos.

fámmesi P>!
Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

Örvénylik, pörög, forog, mint a nagyvárosi lét. Szociálmédiára hajazó nyelvezet, kihagyva mindent ami a cselekmény értéséhez szükségtelen. Sallang mentes. Én, te , ő, a kölyök, a kisasszony és a kolléga, ezek mind mi vagyunk. És újra és újra szembe kerülünk a sorsunkkal, nem menekülhetünk. És kezdődik elölről az abszurdnak tűnő játék.

sheni I>!
Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

nagyon tetszett. A történet végig izgalmas, az utolsó oldalakig nem tudtam, hova halad. Az elején kicsit belekeveredtem, de aztán nagyon élveztem a párhuzamos szálat. A szöveg is jó, sokszor vicces, jókat mosolyogtam. És egyedi a technika, ahogyan a két férfi főszereplőt E/2-ben ill. E/3-ban szólítja meg a mesélő. Gratula, élvezetes olvasmány, mai, de nem moderneskedő, ajánlom.

Doci>!
Mészöly Ágnes: Heaven Consulting

Nem olyan régen olvastam, de újra elolvasom, mert nagyon bejött! Imádom az ilyen könyveket amik kicsit átmozgatják az agyam, mire megértek mindent.

Ágnes_Zob>!

Végszóra kihozták az aperitifeket, nemsokára mindenki lazábban ücsörgött, hiába, az ember alkoholban oldódó vegyület.

sheni I>!

engem baromira át lehet verni, csak komolyan kell venni a feladatot. Ugyanis nem vagyok gyanakvó típus, de ha úgy érzem, valaki sumákol, akkor lekezdek figyelni