A ​sünimentő akció (Levendula 2.) 34 csillagozás

Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Majdnem, a macska hirtelen vad morgásra lesz figyelmes a parkban. Rémséges kutya támadott egy kis sünire! Meg kell menteni a sünit! De hogyan? Itt csak a varázslat segíthet! Hiszen Majdnem tud varázsolni. Azaz… majdnem tud…

Eredeti megjelenés éve: 2022

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871445 · Illusztrálta: Takács Viktória

Tarja_Kauppinen IP>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Fenntartásaim vannak a varázslatos könyvekkel szemben, mert ez az elem gyakran öncélúan jelenik meg, és semmi érdemit nem ad hozzá a történethez. Ez nagyjából elmondható volt ennek a sorozatnak az előző részeiről is, ez a kötet azonban határozottan jobb az előzőknél. A süni az egyik legaranyosabb állat, szerintem minden gyerek odavan érte, a varázslat pedig ezúttal szervesen alakítja a cselekményt. A végeredmény egy jópofa sünis mese, ami a gyerekeknek valószínűleg tetszeni fog, bár bennem azért felmerült a kérdés, hogy a süni hogyhogy nem fog kiszökni a kertből, ahová biztonságba helyezték? Az pedig, hogy a macska beszél, továbbra is kissé fölösleges.

A koncepcióval nem vagyok maradéktalanul kibékülve, de van benne süni, és az értékrendje is okés, az illusztrációk pedig szépek, úgyhogy összességében nem rossz könyv.

nicosia P>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Nagyon tetszik nekem Majdnem macska a majdnem varázsló. Ez a történet bájos, és egyszerű, pont megfelelő az olvasni tanulóknak, bár alighanem inkább a kislányoknak fog tetszeni. Komfortos mese. Aranyos, kedves, és nem lép ki a megszokott keretekből. Nincs benne semmi nagy izgalom vagy fordulat, sem szójáték vagy poén, viszont ismerős kereteket teremt az első olvasmányélményekhez. Szépen halad előre a történet, hétköznapi szereplőkkel. A figurák csodásak, szeretem Takács Viktória rajzait.

meseanyu P>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Talán ez a rész tetszett a legjobban eddig Levendula és Majdnem kalandjai közül. Kedves, kerek kis történet, pici izgalommal és aranyos sünivel.

Gelso >!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Továbbra is aranyos, kedves, végre megismertük Levendula „rosszalkodós” vagyis inkább elevenebb oldalát – amikor a játszótéri kalandozás után sikerül a ruháját összepiszkolni, amiért Anya mérges lesz.
A sünimentő akció majdnem végleges tragédiába fullad – de aztán minden jó, ha vége jó; spoiler
Papóról kiderül, hogy nemcsak főz, de isteni túrós sütit is tud sütni, és lenyűgözik a helyi túrákról készült fotók.
Annyira aranyos ez a cica. Nagyon kedvesek Takács Viktória rajzai végtelenül bájosak a könyv egyéb rajzai (Levendula, Pista bácsi, Majdnem) is.

Nikolett0907 P>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Mészöly Ágnes szerző nevét szintén úgy gondolom, hogy nem kell bemutatni, hiszen aki olvas ifjúsági – vagy gyermekirodalmat annak valamilyen formában ismerős lesz. Az írónő mostani kötete a Pagony Kiadó Már én olvasok sorozat 2. szintjének következő kötete, amely elsődlegese célja az olvasás gyakorlása szórakoztató formában.

Mészöly Ágnes: A sünimentő akció című könyve 2022 egyik újdonsága, amely a Lenvendula sorozat második kötete. Ez a sorozat egy kislány és varázslatos cicájának kalandjairól mesél.

A mostani történetben Lenvendula és Majdnem egy délután úgy döntenek, hogy a parkban játszanak kicsit. Az idő gyorsan röpül és sietniük kell haza, hiszen mennek anya barátnőjéhez vendégségben. De útközben egy furcsa hangra lesznek figyelmesek. A kalandok ekkor kezdődnek, amelyek igazán izgalmassá teszik a történetet. Vajon mi köze van mindehhez egy süninek és egy súrolókefének? Nos, ezt igazán nem árulhatom el, de ha kézbe veszed a könyvet minden kiderül.

Nagyon örülök, hogy egy általam is kedvelt állat megmentéséről szól ez a kiadvány. Ráadásul most lényegretörően halandtunk a történettel és kimondottan érdekes volt a varázslat része is. Az előző köteteknél ennek elenyésző szerepe volt és nem tett hozzájuk.

A karakterek továbbra is kedvesek, jó volt kézbe venni és kicsit kikapcsolódni. Várom a következő kötetet.

Pagony, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871445 · Illusztrálta: Takács Viktória
Linszyy P>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Ez is egy szuper varázslatos történet volt, csak kár, hogy a süni nem kapott több szerepet. Nagyon ötletes volt a megmentés, tetszett, hogy a cica tud varázsolni, de hamar elfelejtődött, akiért ment az egész hercehurca.

Viszont nagyon tetszik, hogy ez a kötet a Most én olvasok!-sorozathoz tartozik, nem is tudtam, hogy van ilyen. Az ide tartozó kötetek úgy vannak megírva, hogy a gyerekek is el tudják olvasni. Csak kiválasztjuk a szintet, ami a korának megfelelő és már olvashatja is. Ez a történet kettes szintű, ami az 5-8 éveseknek lehet jó gyakorlás. :)

krlany I>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Levendula és Majdnem kalandjai a Most én olvasok kiadói sorozatban, mely a kezdő olvasókat célozza meg. Ez a kötet pedig a 2. része a Levendula sorozatnak, amely egyre jobban tetszik nekem. A történet elég izgalmas, sünit is mentünk benne, ráadásul kétszer, varázslás is van benne egy cuki cica által, szóval rendben van ez. Az illusztrációk is szépek.
De azért én még mindig jobban szeretem Mészöly Ágnes ifjúsági könyveit. Szerintem nagyon jól tud felépíteni egy hosszabb sztorit, vétek az ő történeteitől megfosztani a középiskolás korosztályt.:)

Juca P>!
Mészöly Ágnes: A sünimentő akció

Az előzményeket nem olvastam. Ez már a Most én olvasok! sorozatból 2. szintű olvasmány, több szöveget tartalmaz. Kedves történet egy süni megmentéséről. A varázslás része nekem kicsit furcsa volt, meg persze a beszélő varázslómacska is, bár szeretem a cicákat, szóval végülis örültem, hogy szerepelt benne. Az illusztrációk is jópofák. Az olvasás gyakorlására teljesen jó kis mese.

Nikolett0907 P>!

Majdnem, a varázslómacska egy vasárnap délután felugrott Levendula íróasztalára.

Levendula sorozat · Összehasonlítás