A ​királyné violája 108 csillagozás

Mészöly Ágnes: A királyné violája

Valami ​egészen rejtélyes történik a hatalmas, ősöreg platánfa körül, ami az iskola udvarán áll… Martin, Betti és Kende szinte véletlenül fedezi fel, hogy a fába rejtett titkos ajtó a múltba vezet! A három kamasz Mátyás király udvarában találja magát. Hamar összehaverkodnak Mátyás törvénytelen fiával, Corvin Jánossal, bár nem könnyű hirtelen eligazodniuk a hatszáz évvel ezelőtti világban. Amikor a török Dzsem herceg egy különleges hangszert ajándékoz Beatrix királynénak, és a hangszer egyszer csak eltűnik, a négy gyerek nyomozni kezd…

A Pagony új sorozatába, az Abszolút Töribe olyan 10 éven felülieknek szóló, olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesen, abszolút színvonalasan, abszolút mai nyelven szólnak a magyar történelem fontos pillanatairól és korszakairól. A szereplők útra kelnek az időben, és az olvasó egy fordulatos kalandregényt végigizgulva, szinte észrevétlenül kerül közelebb az adott kor szelleméhez, fontos alakjaihoz.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: 11 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Töri Pagony

Pagony, Budapest, 2021
Pagony, Budapest, 2021
Pagony, Budapest, 2020

Alföldi-Nagy Kende · Mátyás király · Galeotto Marzio · Kinizsi Pál · Aragóniai Beatrix · Bettina (Betti) Mezzaluna · Corvin János · Marti Martin · Tempi Bori néni

Buda · lovagterem

Jagika P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

A cím alapján egy gyönyörű virágra gondolhatnánk, pedig itt többről van szó. Nemcsak a hangszer keresése, hanem a történelmi szál bemutatása is kalandos. Ki ne nézne körül egy kis időre Mátyás udvarában, találkozna szívesen Kinizsi Pállal? Kendéék időutazásával egy kicsit mindez megvalósítható.
Igazán remek ötlet volt ez az Abszolút Töri sorozat az ifjabb korosztálynak…

meseanyu P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Szuper jól kitalált sorozat remekül megvalósított első kötete. Én nagyon szeretem az időutazást, szerintem plusz színt visz a számomra általában inkább unalmas történelmi regényekbe, és így volt ez most is. Friss volt és humoros, sokkal befogadhatóbb így a tényanyag, hogy a szereplőkkel együtt csodálkozunk rá sok mindenre, és persze kell a kaland, az izgalom is a szórakozva tanuláshoz. A végén remek összefoglalót találunk a történelmi hűség kedvéért. Nagyon jó koncepcióra épülő, igényes munka.

Mészöly Ágnes: A királyné violája

Nemhiába hagytam kissé hátra ezt az olvasást; sejtettem, hogy nagyon el fogja nyerni a tetszésem, és így is lett.
Mátyás időszaka az egyik kedvencem (tudom, hogy már nagyon sok időszakra mondtam ezt, és még egyszer sem hazudtam; sok-sok szívem csücske van nekem a történelemben magyar-, és világtörténelemben egyaránt). Úgy gondoltam nem lesz túl sok újdonság az információk tekintetében, de néhány azért bizony a számomra is akadt, és ez nagy örömmel töltött el. Ha nekem tud újat nyújtani, az ifjúság minden bizonnyal rengeteget tanulhat belőle – úgy, hogy közben jól érzi magát, ismerkedik Mátyás reneszánsz udvarával, az udvarban élő nagy nevekkel, akik ezáltal megelevenednek és valódi, élő személyként 3D-s kiterjedést kapnak. Nagy ötlet volt a történelmi gyermek szereplőket is bevonni a sztori sűrűjébe! Ezzel még közelebb kerülnek az olvasó ifjúság számára a történések. Érdekfeszítő a nyomozás és a végén az utolsó elvarrásra kerülő szál is. Szépen megvalósított ötlettárház ez a regény. Minden történelmet szerető (és történelemért valamiért nem túlzottan rajongó) ifjú olvasó kezében szívesen látnám viszont!

smetalin>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Jó kis sorozat lesz ez, az biztos hogy a mai fiataloknál , meg az én időben is, így jobban megmarad egy két dolog a töriből. Ki mikor élt, ki volt, még ha regény formában egy kis kitalációval is lett tálalva, így sokkal élvezetesebb.
Mikor töriből érettségiztem, engem is egy könyv mentett meg amit akkor olvastam, a keresztes háborút húztam, és pont akkor olvastam ezt a könyvet a sok tétel helyett: Henryk Sienkiewicz: Kereszteslovagok, simán elmeséltem az egészet, és még élvezték is:)

pat P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Hát ez valami parádés volt. Nem erőltetett, nem didaktikus, sziporkázó a humora, izgalmas, történelmileg (valószínűleg) hiteles, de nem okoskodó és nem önti agyon az olvasót a korabeliséggel. Ha tinilány lennék, naponta váltogatnám, Kendébe vagy Corvin Janóba legyek-e szerelmes, ja nem is, inkább Martinba! Az izgalom és a történelmi adalékok mellett gyönyörűen reflektál a mai fiatalok mai problémáira, teszi ezt nagyon mai nyelven, nagyon finoman, nagyon érzékenyen. A „szerelmi szál” vonal is nagyon rendben volt, és semmi síkgeometria, szerencsére. :P
Kicsit az első harmadánál-felénél talán leült a történet, hogy mondjak valami negatívumot is.
És az életkori ajánlással nem egészen értek egyet – tízévesnek vettem volna ajándékba, de szerintem ennek a konkrét tízévesnek ez még bőven nem való, túl „nagyos”, meg hosszú is. Még várok vele egy-két évet, azt hiszem. (Persze lehet, hogy más tízévesek már érdeklődéssel forgatnák. Mondjuk hetedikesek a főhősök, kicsit nekem az gyanús…)

Habók P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Istenem, hányszor képzeltem el gyerekként, hogy valami időutazós módon eljutok különböző korokba, és ott kikkel találkozhatnék, kikkel beszélgethetnék, mit csinálhatnék! Hát most megtehettem. A három gyerek egyik kedvenc helyemre és időmbe, Mátyás udvarába jut (- és jobban feltalálják magukat, mint nekem sikerült volna…) Barátokat is találnak, ellenséget is szereznek, mert persze mindenfélébe beleártják magukat, egyszóval remek kalandregényt olvashatunk. Jó korrajzzal, kellemes humorral, kicsit régies beszéddel és éppcsakhogy románccal.

worsi P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Engem meggyőzött. Igazat adok @Caledonia_Valley-nek, ez nekem is eddig az egyik legjobb könyv idén.
Nagyon jó ötlet, hogy így hozza közel a mai gyerekekhez a magyar történelmet, és külön pluszpont a könyv végén az Utó-izékért. Nagyon tetszett, ahogy Corvin Janó egyre több 21. századi magyar szófordulatot használt ("Ez igen nagy gyíkság!" :-D), arra meg kíváncsi lettem volna, hogy a bíboros úr hogyan hasznosította a későbbiekben az új tudományát.
Jó ez a könyv azért is, mert arra késztet, hogy utánanézzek a benne szereplő történelmi személyeknek. Ki is néztem Mikszáth könyvét, illetve Antonio Bonfini és Galeotto Marzio írásait Mátyás királyról.
Kíváncsi leszek az Abszolút Töri sorozat másik kötetére is, remélem, az is legalább ennyire jó (bár ez igen magasra tette a lécet).

dominika_szhr>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Izgalmas, érdekes könyv volt. Tetszett, hogy ilyen szemszögből ismerjük meg Mátyás király udvarát. Az is nagyon bejött, ahogy a 21. századi szleng keveredett a középkori beszédmóddal, jókat nevettem, mikor egy egy ember így válaszolt főhőseinknek: „Nem értem szavad.”
Ajánlom, az ember önkéntelenül is tanul belőle. :)

Himitsu P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Mátyás királyt mindig nagyon szerettem, ezért ez a kötet került az első helyre az elolvasandó Abszolút töri sorozatból. Mindhárom gyerkőc nagyon talpraesett volt, kedvenc szálam a Corvin Jánossal kötött barátságuk volt, kedvenc szereplőm pedig Kinizsi Pál uram.❤
Mióta olvastam a könyvet, akárhányszor a kezembe kerül, mindig másképp tekintek már a Mátyást ábrázoló 1000 Ft-os bankjegyre… egy kicsit Corvin János szemével.:-))
Újraolvasásra jelölt!❤

Homolya_H_Tímea P>!
Mészöly Ágnes: A királyné violája

Ebben a kötetben Mátyás udvarába érkeznek hőseint, ismét az iskola udvarán álló platánfán keresztül off.
Mátyás udvarában felütötte fejét az ármány és a cselszövés, ami sok gondot okoz Corvin Jánosnak, alias Janónak. A fiatal fiú sokkal érettebb, mint hőseink gondolják, ráadásul nagyon humoros és vicces is tud lenni, aki hamar megtalunja a mai szlenget. A három barát, kiegészülve Janóval nem kisebb feladatra vállalkozik, mint hogy megtalálja az elveszett violát, majd kideríti, ki tervez merényletet Mátyás török vendége, Dzsem herceg ellen.
Amikor pedig itt lesz ideje, hőseink visszatérnek a jelen korunkba, de már olyan tudással és élettapsztalattal, amit senki sem vehet el tőlük.

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, mert bár fikció, de mégis bemutatja, milyen lehetett az élet bizonyos korokban.

worsi P>!

– Mesterem számára nem titok, hogy némelyek ide-oda járnak az jövendő s korunk között? S előlem ezt elhallgatta? Ez igen nagy gyíkság!

303. oldal, 22. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Corvin János
caledonia_konyvvara P>!

– Édes fiam, micsoda mondat! – lelkendezett Galeotto Marzio. – Egyszer volt Budán kutyavásár! Bizony megérne néhány oldalt az históriás könyvekben! Kár, hogy története sem nem tanulságos, sem nem mulatságos… de sebaj, kitalálok valamit, aminek méltó csattanója lesz, s akkor évszázadokon át idézik szavad!

Kapcsolódó szócikkek: Corvin János · Galeotto Marzio
caledonia_konyvvara P>!

– Lövésünk sincs, ki ez a pasi! Ránk törte az ajtót, és úgy csinált, mintha ismerne minket, pedig soha az életben nem találkoztunk még! Higgye el, nem tudjuk, mit akart, és én speciel azt sem vágom, mi az a protoizé, amit említett…
Kinizsi értetlenül hallgatta a fiút, aztán Bettinához fordult:
– Leányom, társad valóban híján van az észnek… mondandójának se füle, se farka. Talán néhány falat jót tesz zavarodott elméjének.

Chöpp >!

Ha egy képességet nem használunk, az elkorcsosul.

Kapcsolódó szócikkek: képesség
Jesper_Olsen >!

– Honnan. Tudsz. Te. Ilyeneket! – nyögte ki Martin, mikor végre szóhoz jutott.
– Ez nem nagy szám – vonta meg a vállát a lány. – Anyám történész. Én ilyeneket hallgattam esténként Rumini helyett.

caledonia_konyvvara P>!

– Szóval Mátyás korában vagyunk – rakta össze Kende. – Tehát ki tartóztatott le minket? Kinizsi Pál, a magyar történelem legkeményebb csávója!

Kapcsolódó szócikkek: Alföldi-Nagy Kende · Kinizsi Pál · Mátyás király
caledonia_konyvvara P>!

Beatrix egész helyes lenne, ha nem olyan unottan nézne ki a fejéből, mint egy közepesen népszerű influencer.

Kapcsolódó szócikkek: Alföldi-Nagy Kende · Aragóniai Beatrix
Chöpp >!

Anyáék azt mondják, az összes politikus gazember. A hatalom megszerzéséhez gátlástalannak kell lenni. Akik mások érdekeit nézik, alulmaradnak, mert a törtető rohadékok átgyalogolnak rajtuk.

Kapcsolódó szócikkek: politikus
caledonia_konyvvara P>!

– Aki mindenkihez tartozik, az nem tartozik senkihez – komorodott el Gitta.

caledonia_konyvvara P>!

– […] Adjon Isten, édes fiam! Ki vagy, s mi járatban Buda városában? S mi ezen kerekes palló, mit szorongatsz? Talán külhoni fegyver?

Kapcsolódó szócikkek: Alföldi-Nagy Kende · Buda · gördeszka · Kinizsi Pál