Fülszövegek

mens>!

Születtem 1936-ban, végeztem a Kertészeti és Szőlészeti Főiskolán 1960-ban. Szerencsém volt, mindig a szakmában dolgoztam. Voltam Badacsonyban gyakornok, Kazincbarcikán főkertész, az Ültetvénytervnél szőlész, majd a Növényvédelmi Kutató Intézetben növényvédelmi rovarász. Végül 1987-ben visszakerültem a Kertészeti Egyetemre, az újjáalakuló Rovartani Tanszék élére, onnan mentem nyugdíjba 2005-ben. Rovartani témából készítettem el kandidátusi értekezésemet (1978) és akadémiai doktori értekezésemet (1991) is.
Két évet (1973-1975) töltöttünk feleségemmel Kubában, a Növényegészségügyi Szolgálatnál, Havannában. Én a második évben „szabadúszóként”, főként magyar geológusokkal és Borhidi Attila botanikussal jártam a terepet, gyűjtöttünk kaktuszokat, rovarokat és csigákat az 1956-ban leégett Természettudományi Múzeumnak. Egy évet (1984) Mexikóban töltöttünk, a „magyar-mexikói kukoricaprogram” munkatársaként tanítottam és gyakorlatokat vezettem. Hétvégeken, ha mód volt rá, feleségemmel és hatéves kisfiammal jártuk a hegyeket, megfigyeléseket végeztünk és fényképeztünk. Ezeknek az éveknek lettek eredményei a tudományra új kaktuszok és rovarok is. Jelen könyv, melyet szeretettel ajánlok minden érdeklődőnek, latin-amerikai éveim emlékeit és eredményei tartalmazza.
Mészáros Zoltán