Rákos ​voltam, de már elmúlt! Asszem. 2 csillagozás

Avagy vissza a szürke hétköznapokhoz!
Mészáros Mihály: Rákos voltam, de már elmúlt! Asszem.

A könyvet – saját internetes naplója alapján – egy feltehetően már gyógyult rákbeteg fiatalember írta. De a legjobb csodaszer nevét, biztos gyógymódot, abszolút igazságot ne keressen benne senki! Ez egy történet, amiben a hagyományos nyugati orvoslás eszközei által kezelt hétköznapi ember szenved, vagy éppen nevet. Kínjában. Papírra vetve mindent, amivel reményei szerint segíteni tud sorstársainak.

Minerva, Budapest, 2015

psvianne>!

A rák maga nyilván nem vicces, hiszen a hozzá tartozó halál elég jó találati aránnyal dolgozik. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy rákosnak csak élve lehet lenni. És a tudomány mai állása szerint az életet lezáró halál állapota tartós, mondhatni végleges, ráadásul elég unalmas, hiszen semmiféle kikapcsolódásra nincs lehetőség. A halottakat teljesen leköti a halál. Ebből aztán egyenesen következik, hogy az életben kell megragadni minden lehetőséget, többek közt a tréfákra is. És ha ehhez a rák és az azzal kapcsolatos tennivalók, tünetek adják a muníciót, akkor ezt kell felhasználni a nevetéshez.

Mészáros Mihály: Rákos voltam, de már elmúlt! Asszem. Avagy vissza a szürke hétköznapokhoz!

psvianne>!

Az első diagnózis utáni első két nap volt a nehezebb, hiszen nagyon friss volt az információ. Ugyan már ekkor is volt, aki elkerekedett szemmel nézett rám, mondván, hogy tudok én a rákkal viccelni, pláne egyes szám első személyben, de azért ekkor még az én fejemben sem volt minden egyértelmű. Aztán ahogy teltek a napok, azt vettem észre, hogy semmi sem változott. Ugyanúgy megyek dolgozni, ugyanúgy emelkednek az üzemanyagárak és ugyanúgy nem érzem magam betegnek, ahogy korábban sem.

psvianne>!

Két dolog van, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül, és ez a két dolog talán össze is függ. Az egyik az, hogy szinte mindenhol ufónak néznek, amiért mosolyogva jövök-megyek a kezelésre, amiért fennhangon köszönök, szép napot kívánok, stb. A másik, hogy még véletlenül sem próbál a személyzet valami vidámat mondani, tenni. Mintha lenne valamilyen előírás arra, hogy itt most minimum komornak kell lenni, mégiscsak itt kóricál a halál. Vagy a fia. […]
A mai sugárkezelésre várva, szinte leküzdhetetlen késztetést éreztem, hogy a váróban előadjak valami stand-up showt, népdalokat énekeltessek a várakozókkal, vagy egyszerűen csak hangos BINGÓ kiáltással reagáljak, amikor a sorszámomat mondja be a hangosbemondó. Egyszerűen valamit tenni akartam, hogy a váróban uralkodó hangulat megváltozzon.

psvianne>!

Üdvözöljük a Rákosok világában!

Most, hogy túl van az első megrázkódtatáson, máris továbbiakat biztosítunk Önnek, így ne lepődjön meg azon, ha a korábban megszokotthoz képest sokkal több tűt talál a vénáiban. Ugyancsak részesülni fog azon szolgáltatásainkból, melyek eredményeképpen az Ön teste is alkalmas lesz atomerőművek meghajtására, tekintettel az Önt értő különféle sugárzásokra, melyet rendszeresen biztosítunk majd. Ügyfeleink azonos elbírálás alá esnek, ez alól csak azok képeznek kivételt, akik feledékenységüknél fogva rendszeresen veszítenek el nagy címletű készpénzt. Természetesen törekszünk arra, hogy minden ügyfelünk azonos kiszolgálásban részesüljön, így örömmel jelenthetjük, hogy az említett feledékenység miatti megkülönböztetés egyre kisebb!

psvianne>!

Nos, amíg ma vártam az onkológusra, feltűnt, hogy a főfolyosón, ahol amúgy a vizsgálatokra, kezelésekre szoktak várni a különféle daganatos betegek, akad néhány kép a falon. […] Igen, jól látják. A képen jégbe hűtött, döglött halak láthatóak, egy kétes higiéniájú ládában. Ki az, aki kopaszon, hányingerrel küzdve, már-már kilátástalan helyzetben ne vágyna egy ilyen kompozícióra?

psvianne>!

Nem kell megijedni, nem kezdte el hirtelen támogatni az OEP a várótermi kabarét, egyszerűen valaki bekapcsolta az eddig csak porosodó tv-t a váróban […] olyan hangerőn, hogy a sugárkezelés értelmetlenné vált, mert nem ért el olyan frekvenciát, mint a hangszóró. A műsor pedig nem volt más, mint az EZO TV aktuális adása.

psvianne>!

Örökélet-elixír, avagy a tuti rákgyógyszer.

Pozitív gondolkodással vonzzuk be konyhánkba az alábbi hozzávalókat:
– 3 literes fazék
– 2 liter deutériummentes víz
– gombakészítmény
– 500 kg C-vitamin
– 1 fő sámán
– 15 dkg alga
– só

psvianne>!

A (PET CT) vizsgálat sajátossága, hogy a belém injektált kontrasztanyag sugárzik, ami a leírás szerint kevésbé hasznos várandós nők, illetve kisgyerekek számára. Utóbbiból pedig ugye rendelkezem eggyel, így aludni ugyan hazamentem az éjjel, de reggel igyekeztem mihamarabb eljönni otthonról, mondván, biztos nem hiányzik a lányomnak egy harmadik fül.

psvianne>!

Vizsgá(lat)ra készülök. Alapos vizslatás vár rám, azaz leginkább a belsőségeimre. A francia szakács, Monsieur LePetChef megnézi, hogy az általam kínált alapanyagokból lehet-e jókat főzni, sikerül-e továbbra is megtartani a Michelin-csillagokat a Le Vie, azaz Az Élet nevű éttermében? Azon a helyen, ahol harminchét év alatt már megannyi jó dolgot szolgáltak fel a nagyközönség számára, a tulajdonos legnagyobb örömére. Mondanom sem kell, hogy a tulaj egyáltalán nem tervezi bezárni a környék legjobb, legvidámabb konyháját. A receptkönyvnek még a felénél sem jár a séf.