Mese, ​mese, mátka 1 csillagozás

Mesék, versek, mondókák – 160 matricával
Mese, mese, mátka

A Magnusz könyvkiadó legújabb matricás készségfejlesztő munkafüzete, a Mese, mese, mátka, az 5-7 éves korú óvodásoknak készült.
     Célunk – legfőképpen a kellemes kikapcsolódás mellett –, hogy gyermeke már ebben a korban megismerje és megszeresse a mesék, versek, mondókák világát. Az ezekhez kapcsolódó feladatok játszva fejlesztik a kicsik szókincsét, kifejezőkészségét, rövidtávú memóriáját, figyelmét és koncentrációját is. A gyönyörű matricák még szórakoztatóbbá teszik gyermeke számára az izgalmas tanulást, hiszen minden a jó alapoknál kezdődik.
     Reményeink szerint nagyszerű szórakozás lesz az egész családnak, ráadásul a kicsik észrevétlenül sajátítják el az életkoruknak megfelelő tudást.

Magnusz, Debrecen, 2014

Kek P>!
Mese, mese, mátka

Mese, mese, mátka Mesék, versek, mondókák – 160 matricával

5 mondóka, versike az elején, majd 11 rövidebb történetecske, mese. A feladatok egyszerűek: vagy rajzolni kell, vagy matricát kikeresni és beragasztani. Jóval több a matrica, mint ahány a válaszokhoz kell – nézegettem, hogy mi a fölös, a ráadás: királylányok, közlekedési eszközök, a füzetben nem szereplő mesék kellékei – tehát akár arra is rákérdezhetünk, hogy tudod-e melyik mesékben szerepelnek… A kérdések legtöbbször csak arra vonatkoznak, hogy kik a története szereplői, illetve, hogy egy-egy mondatot ki mondott. Néha azért nehezebb, el kell dönteni, hogy igaz-e egy állítás vagy hamis (sajnos itt pont annyi mosolygó és szomorú szmájli-matrica van, ahány olyan válasz, tehát fel se merülhet, hogy valamelyiket másmilyennek minősítsen a gyerkőc. Van alak-háttér felismertető, jobb és bal irányt gyakoroltató, illetve időrendiséget gyakoroltató feladat is. Nem rossz, bár a mesék nem túl maradandóak… Egy válaszra adandó matrica hiányzik (kulcs), de hát megoldható rajzolással is. Amúgy frappáns kis füzet, a meséket nyilván a szülő olvassa fel az írni-olvasni még nem tudó gyerkőcnek, így csak neki tűnhet fel egy-két sorvégi elválasztási hiba, a gyerek meg kompetenssé válhat, hogy meg tudja oldani a feladatot, ha jó matricát ragasztott be.