Gó ​24 leckében 9 csillagozás

Mérő Csaba: Gó 24 leckében

A gó a legszebb játék a világon. Megszeretni egy pillanat műve, aztán életünk végéig tart a szerelem. A logika és az esztétika ötvöződik benne, nehéz eldönteni, hogy melyiknek nagyobb a szerepe. Minimális a szabályrendszere, de minél jobban megismerjük, annál titokzatosabbá válik. Nemcsak élvezetet nyújt számunkra, hanem segíti személyiségfejlődésünket, és a játékból leszűrhető tapasztalat nagyszerűen kamatoztatható a mindennapi életben is.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Scolar, Budapest, 2011

FélszipókásŐsmoly P>!
Mérő Csaba: Gó 24 leckében

Kiváló, átfogó tananyag a GO játék elsajátításához! Lépésről lépésre végigvezet a három fő szabályon, majd a taktikai és stratégiai elveken, gyorsan átlátható példákkal szemléltetve, házi feladatokat adva. A szerző szerint 20 kyuig visz el, de ha a szemléletet mélyebben elsajátítod, gyakorlással akár 10 kyuig is eljuthatsz a leírtakra támaszkodva.

A végén még néhány „híresség” rövid bemutatása is helyet kapott – tetszett, hogy megemlítette mindegyiküknél, hogy mi a sajátosságuk. Gyönyörködtető a változatosság, amivel ezek az emberek elérték a sikereiket (pl. az egyik ügyesen változtatgat játék közben, a másik agresszívabban teret hódít, a harmadik tűrőképességével és kitartásával nehéz állásoknál boldogul hatékonyan stb.).

Ajánlom mindenkinek, aki szeretné megismerni a játékot – ami elméleti szinten egyszerű, ám sokkal összetettebbé válhat a gyakorlatban, mint például a sakk (többféle helyzet alakulhat ki a táblán).

balijan20>!
Mérő Csaba: Gó 24 leckében

Régóta kerestem magyar nyelvű Gó könyvet, korábban egyet találtam, de az kevésbé volt komoly. Mindenképpen hiánypótló mű. A vége felé a házi feladatokat elhagytam. Nem tankönyvként olvastam, csak kedvet akartam kapni ehhez a játékhoz. Valamilyen szinten ez sikerült is:)

mandyedi>!
Mérő Csaba: Gó 24 leckében

Az általam ismert egyetlen magyar szerzőjű könyv, akit személyesen is ismerek.
Teljesen kezdőknek remek lehetőség megtanulni az alapokat. Végig visz a legfontosabb taktikákon. A feladványokhoz nem tartozik megoldás, ez inkább előny, mint hátrány. Így rákényszerít a kísérletezésre, a különböző utak végigjátszására.