A ​Holzkoffer-kód (Napirajz 3.) 20 csillagozás

Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Titkos Fiók, 2009

lilijan>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

hátöizé… nem tudom, hogy erre lehet-e valamit mondani. mindenesetre érdekes megfigyelni, ahogy az egyszerű, emberi 'hát ez meg mi a $@!%'-állapotból a mély megértéssel teli és gurgulázó röhögéssel kísért 'hát ez meg mi a $@!%' állapotba vezeti át ez a kedves kis kötet az ember fiát s lányát egyaránt. sajnos nagyon gyorsan olvasható – tegnapelőtt vettem, és még aznap elfogyott –, viszont cserébe sokszor újrafelhasználható, már csak azért is, mert sok agyrohasztó részlet csak második, vagy harmadik megtekintésre tűnik föl. és ugyanúgy fáj akkor is, ha nem jobban.

NannyOgg>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Nekem Grafit ezen időszaka a mélypont, mert itt volt kb. a legvulgárisabb, amit a kicsi lelkem nem mindig bír el. Viszont ez
ez
meg ez
benne van a „10 legjobb Napirajz, amit legalább egyszer idézünk minden sörözés alkalmával” kategóriában.

sztimi53>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Megint nagyon jó volt, be is írok Merényi Dánielnek egy ceruzás kisötöst zölddel.

Ákombákom>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Szerintem eléggé túlértékelt ez a könyv. Biztos nem én vagyok a célközönség, csak ez lehet a baj, mert a poénok 1/3-át értem és remek, de a többi? Van amit 3-4 olvasás után sem tudok hová tenni. Nekem sokkal inkább tettszik Göndöcs vagy Marabu munkássága, meg is maradok náluk.

PozAko>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

A 3. kötet. 2009, amikor még más volt a világ, a blogokban láttuk a jövőt, a Facebook még csak éledezett… Itt már elég stabil a Napirajz-univerzum, és kezdenek megjelenni azok az örökbecsű képek, amik ma már a stickerek alapjait adják.
Kétségtelenül erőszakos, brutális, káromkodós – minden benne van, ami indokolja a 18+ minősítést. De mindezek mellett nem öncélú (jó, néha igen), hanem inkább illusztrál. Nem szabad elfelejteni, hogy ekkor még Grafitember sem igazán tudta, hogy mire is lenne jó ez az egész, csak rajzolt magának, nekünk. Egyfajta lenyomata az akkori életének, emiatt sem teljesen egyenletes a színvonal. Főleg úgy, hogy offline, papíron érdekes módon íze van a képregényeknek. Ennek ellenére aki bírja az ilyen súlyos tartalmakat, tegyen egy próbát.

Asszem>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Ideális olvasmány a wécén, olyan klasszikusokkal, mint a sziszegésre jöttem ki, az Attila bá hány danos vagy a Felküldte.

moncsicsi83>!
Merényi Dániel: Napirajz 3. – A Holzkoffer-kód

Persze, hogy tetszett. Elalvás előtt pár oldal és máris vidáman alszom el. :) Vagy vidáman kezdem a napot.
Jó könyv!

Napirajz sorozat · Összehasonlítás