Amerika ​cézárja 2 csillagozás

Méray-Horváth Károly: Amerika cézárja Méray-Horváth Károly: Amerika cézárja

Méray-Horváth Károly egyike a legérdekesebb íróinak. Sokoldalú, nagy tanultságú egyéniség, akit ép oly mértékben érdekelnek a tudomány eredményei, mint a nagy politikai és gazdasági kérdések. Gondolkozó fej, mindent átfogó intelligencia és csodálatos invencio jellemzi ezt a nagy írót, akinek egyénisége túlnő a magyar glóbusz határain. Műveinek helyét a világirodalomban nem jelölhetjük meg másként, minthogy egy sorba állítjuk Anatole France, Wells és Bernard Shaw munkáival. 1859-ben született, esztétikai kritikákat és társadalomtudományi tanulmányokat írt, majd színműveket és regényeket. A regényekben előadása grandiózus, népeket és világokat csoportosít és vezet át egy-egy nagy egyéniség útján, amellett finoman elemző pszichológus. „Amerika cézárja” című regénye jelenti részére a legnagyobb sikert és a legnagyobb népszerűséget.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Athenaeum Könyvtár

>!
Tolnai, Budapest, 1931
318 oldal · keménytáblás
>!
Tolnai, Budapest, 1928
318 oldal
>!
Athenaeum, Budapest, 1915
536 oldal · keménytáblás

Enciklopédia 1


Várólistára tette 2


Népszerű idézetek

regulat>!

Jay Phillipsont, a nagy milliárdost, Phillipstown királyát, King Peenek nevezte egész Amerika.

(első mondat)

regulat>!

Egyszerre újabb rém közeledett. Mint óriási szöcskék, szörnyetegfélék rohantak elő. Néha a földön, néha a levegőben voltak. Fred dülledt szemekkel meredt az egyikre. Egy keréken hol szaladt, hol ugrott, hol repült. Giroszkóp-gép volt, a phillipstowni arzenál remeke. Oldalról elérte a roham elejét. A légpropellerje levágott minden embert az útjából. A giroszkóp mint egy forgó szitából szórta az apró vulkanit lövegeket száz-százötven lépés környezetére. Utána kétszáz lépéssel jött egy másik. Aztán megint kijjebb újabbak. Le volt kaszálva az egész roham.

87. oldal

Kapcsolódó szócikkek: giroszkóp
2 hozzászólás
regulat>!

Közben Caesar agyában egy másik nagy gondolat alakult ki: a Piacújság! Előbb csak az élelmezésre vonatkozó napihíreket fogja tartalmazni. Az újságot reggelenként minden lakásba beviszik. Később, mikor megszokták, kiegészíti másféle hírekkel is, egész hírszolgálattal és végül ez lesz a szócsöve, melyen keresztül beleszólhat minden házba, szólhat minden emberhez, aki eszik és mindig éreztetheti, hogy az ő telepéről kapja az élelmet, hogy ő élteti tulajdonképpen. Innen fog beszélni a néppel, a néppel a kenyéradója…

141. oldal

regulat>!

Az a világ pedig, ahonnan a sárga khakis Pee-katonák jöttek: a munkások világa, megint szegényebb lett egy illúzióval. Senki sem várta jobban a milliárdosok hatalmának a megtörését, mint ők; ők, akik az arany láthatatlan rabláncán sínylődtek s az ő maguk értékének felszabadulását csak egyben látták: az állam az övék lesz, a munkából élőké a dolgozóké. Akkor majd nem úgy hajtják őket mint barmokat a gyárakba, mint itt Phillipstownban, ahol őrség katonaság lesi őket, hogy fel ne lázadhassanak semmin. Ahol egy egész város semmi más, mint az ő akoluk. Ha igaz, talán jobban is élhetnek itt, mint másutt, talán olcsóbban; itt minden a számukra van berendezve és nincs is itt semmi más, csak amire szükségük van.

16. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?
Szathmári Sándor: Kazohinia
Robert Merle: Védett férfiak
Lőrincz L. László: A Halott Város árnyai
Robin O'Wrightly: Tonio & Leona
Takami Kósun: Battle Royale
Stephen King: 11/22/63
Stephen King: 11.22.63
Bakos Péter: Tudattestek
Eve Rigel: Lien