A ​Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny (A Mélytengeri Mentőcsapat) 3 csillagozás

Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

A ​Mélytengeri Mentőcsapat – eredeti angol nevükön OCTONAUTS – ismerős lehet a hazai tévénézőknek és YouTube felhasználóknak. Néhány évvel ezelőtt adták Magyarországon is sok-sok epizódját ennek az óceán alatti világról mesélő rajzfilmsorozatnak.
A rajzfilmsorozat alapján készítette el a MEOMI nevet viselő művészpáros, a kanadai Vancouverben élő Vicki Wong és Michael Murphy a Mélytengeri Mentőcsapat könyveket. Magukról annyit árulnak el a könyvben, hogy szívesen töltik az idejüket helyes kis történetek írásával, fura szerzetek rajzolgatásával, és fenyőtobozok gyűjtésével.

A Mélytengeri Mentőcsapat tagjai kedves kis állatok, akik imádják felfedezni a nagy, kék óceánt. Vízalatti bázisukon, a Mélytengeri Parancsnokságon mindig új, izgalmas kalandra kész a nyolc tehetséges jóbarát.

A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

A Mélytengeri Mentőcsapat találkozik egy magányos tengeri szörnnyel, aki társakat keres. A legénység segít neki… (tovább)

Kiss József, 2017

Navi P>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

Most olvastam az 5 éves kislányomnak. A mesét már ismerjük a tévéből, a képek aranyosak voltak, a mesefilmből ismertek.
A kislányom a végén elsírta magát és azt mondta, hogy ez egy szomorú történet, mert:
„Miért ő az utolsó? Mi lett a többiekkel?”
Nem tudtam teljesen megnyugtatni, hogy legalább van 8 barátja.

Caledonia_Valley P>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

A sorozat előző része jobban tetszett, azonban a cuki képek, a könyv mondanivalója, és tartalma ugyanúgy megragadott és magába szippantott. Végtelenül édes a tenger alatti világ illusztrálása. *-*

anni_olvas>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

Nekem ez a könyv nem jött be, de a gyerekek – a mesesorozat okán rövidebb ideig lángoltak érte.

Millázs>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és az Utolsó Magányos Szörny

Mint a Mancsőrjárat, állapította meg a fiam. Egy kaptafa, maradandót nem alkot, mégha fontos is a mondanivalója (nem vagyunk egyedül, mindenki más, mindenkit fogadjunk el stb.), akkor is a külcsín árja betemeti ezt az értékét.
„Mentőcsapat, mindenki a helyére!” Khm… vissza a könyvtár polcára…