A ​Mélytengeri Mentőcsapat és a Mogorva Hal (A Mélytengeri Mentőcsapat) 3 csillagozás

Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és a Mogorva Hal

Amikor a Mélytengeri Mentőcsapat találkozik egy nagyon szomorú arcú halacskával, minden egyes tagja megpróbálja valamilyen módon felvidítani. Vajon sikerül-e mosolyt csalniuk új barátjuk arcára?

A Mélytengeri mentőcsapat mind a nyolc tagja – a Kapitány, Pezó, Csúzli, dr. Shellington, Kwazii, Dashi, Tintás professzor és Ikretek – különleges személyiség, és valamennyien a rájuk jellemző ötletekkel igyekeznek felvidítani a bánatos halat. Ami nekik a legjobb szórakozás, azt mind kipróbálják a szomorú hallal, de sem a közös zenéléstől, sem a jelmezpróbától, sem a minigolfozástól nem lett vidámabb a szomorú arcú halacska… mi lehet hát a megoldás?…

Kiss József, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155701078 · Fordította: Angyal Andrea · Illusztrálta: Meomi

worsi P>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és a Mogorva Hal

Ez egy olyan könyv, ami annyira rossz, hogy már jó. Túl cuki, mindenki hihetetlenül aranyos és segítőkész benne. Egy csomó ötletet ad, hogy mi mindent lehet csinálni, ha valaki szomorú, ennyiből jó.
Nem is hallottam korábban erről a meséről, a könyvesboltban jött szembe, aztán ott derült ki, hogy egész animációs sorozat van belőle.
Meg kell még említenem, hogy a könyv elején ilyenek vannak: „Az illusztrációk nagy részét bűbájos kis teremtmények farkincáival készítettük.” Az ISBN alatt pedig ez szerepel: „SEMMI BAJ AZ ESŐS NAPOKKAL.” Ebben egyetértünk.
De nem rohanok elolvasni a többi kötetet (se megnézni a mesét).

Caledonia_Valley P>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és a Mogorva Hal

Nagyon édes történet, cuki szereplőkkel, gyönyörű, részletgazdag illusztrációkkal, melyekben érdemes elmélyülni. <3 Vicces, a vége picit fárasztó, de hát nem egy 28 éves nagy-gyerek a célközönsége. Ennek ellenére nagyon élveztem, a tengerben esernyővel úszó halacskák zabálnivalóak, ahogy a mentőcsapat tagjai is. :) Aki szeretne egy picit visszautazni a gyermekkorába, annak mindenképpen ajánlom elolvasásra!
Amint hazaérek, rákeresek a sorozatra. :)

Millázs>!
Meomi: A Mélytengeri Mentőcsapat és a Mogorva Hal

Óceán mélyén esik az eső…
Itt már ráncoltam a homlokom, de amúgy tök hasznos a kicsiknek, mert egy csomó tippet ad, hogyan oszlassuk el mélabús hangulatunkat. Bár, itt némi fogalomzavar van, mert most mogorva vagy depis ez a hal?
Mindegy, nem lövöm le a slusszpoént, mert fájjon másnak is, ne csak nekem. :D