Menjünk ​át a zebrán! 16 csillagozás

Menjünk át a zebrán!

Az utcán még a járdán is veszélyek leselkednek egy kisgyerekre. Egy kinyíló garázsajtó, egy elhaladó biciklis vagy a kertészek miatt kell nagyon figyelmesen menni. Hol szabad átmenni az úttesten, miért kell megállni, ha egy mentõautó szirénáját halljuk? Mit érdemes felvenni, hogy jobban láthatók legyünk a sötét utcán? Remek kis könyv ahhoz, hogy a szülõk mindezekrõl beszélgessenek csemetéikkel.

A 2-4 éveseknek szóló Mi MICSODA mini sorozat fõ vonzereje a kedvesen megrajzolt figurákban és a részletgazdag képekben rejlik. Erõssége az ismeretterjesztõ szövegek és az elbeszélés jó aránya is.

A könyv végén vidám minikvíz vár, ahol a kukucskálók alatt, az óvodás gyermekünkkel együtt megtaláljuk a választ a könyv lapozgatása után.

21x21 cm, párnázott, kemény borító. 2 éves kortól ajánljuk!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mi micsoda mini Tessloff és Babilon

Tessloff és Babilon, Budapest, 2018
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632944975 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Katja Kiefer
Tessloff és Babilon, Budapest, 2012
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632941967 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Katja Kiefer

BertaPalikSzilvi P>!
Menjünk át a zebrán!

Amikor a gyerekeimnek kerestem ismeretterjesztő könyveket akkor találtam rá erre a Mi micsoda mini sorozatra a Tessloff és Babilon kiadó oldalán.
Mivel jó áron volt így a sorozat több részét is megrendeltem egyszerre,és kellemes csalódás volt.
( A kiadó oldalán a mai nap is párszáz forintért van ennek a sorozatnak több rèsze is.)
A kiadó 2 éves kortól ajánlja.Én 3-5-7 éves gyerekkel nézegettem.
Egy kedves kis kerettörténeten keresztül, a gyerekek számára érthetően magyarázza el a közlekedési szabályokat.
A rajzolt illusztrációk felismerhetők,így amikor nézegetjük egyértelmű,hogy zebrán mennek át,hogy a lámpa zöldre vált vagy,hogy milyen közlekedési táblák vannak.
A kötet végén van egy minikvíz ahol ellenőrizhetjük mire emlékeznek a gyerekek.

Boglárka_Madar>!
Menjünk át a zebrán!

Jó kis könyv a közlekedésről, a gyerekeknek is értehő módon magyarázza el az alapvető szabályokat.. Majd kicsit később még elővesszük, amikor Dóri fogékonyabb lesz rá.

Röfipingvin P>!
Menjünk át a zebrán!

Ez teljesen Lóri (4) kompatibilis könyv, ennyi szöveget simán kibír, pláne, hogy a közlekedésről szól a dolog. És a könyv végén lévő négy kérdésre is hibátlanul válaszolt :)(: ^^

Breena>!

Könyvtári.
Nem nagyon vettük kézbe, még nagyon korai. Még, de ami késik nem múlik :)