33 ​saláta mindenkorra lépésről lépésre 1 csillagozás

Meng Tünde: 33 saláta mindenkorra lépésről lépésre

Szakácskönyvsorozatunk legújabb kötetében szakácsunk ezúttal egészséges, alacsony kalóriatartalmú, a nap bármely szakaszában fogyasztható, könnyed saláták elkészítésének fortélyait osztja meg velünk, amelyeket otthonukban önök is könnyedén elkészíthetnek.
Salátáink gondosan megválogatott, jó minőségű alapanyagokból készülnek, amelyek között megtalálhatók a friss zöldségek, a friss és aszalt gyümölcsök, a tejtermékek, az olajos magvak, a halak, a friss zöldfűszerek, de a különlegesebb ízek kedvelői bátran kísérletezhetnek a bulgurral, a kuszkusszal, a különböző csírákkal, vagy akár a tengeri herkentyűkkel is.
A könyvünkben szereplő receptek nagy segítséget jelentenek a rohanó hétköznapokon, ha egy könnyed, gyorsan elkészíthető és nem utolsósorban egészséges ebédre vagy vacsorára vágyunk. A receptek leírását hasznos információkkal, az elkészítést segítő tippekkel egészítettük ki.
Kellemes időtöltést, jó étvágyat kívánunk!

Totem Plusz, 2014

ViraMors P>!
Meng Tünde: 33 saláta mindenkorra lépésről lépésre

Találtam benne szimpatikus recepteket, első sorban a sajtos, túrós, tengeri herkentyű-mentes darabokat, és a leírások is jók, külön tetszettek a 'Tippek' címszó alatt futó okosságok/érdekességek. Ugyanakkor eléggé zavart, hogy nagyságrendileg sincs megadva, hány személyesek a receptek, és olyan hozzávalóknál operál a „fej” mértékegységgel (pl káposzta), ahol ez a mértékegység elég változatos lehet. A másik problémám az árkategória, amit mindegyik receptnél megjelöl, relative jól, viszont az „olcsó” salátát hírből sem ismeri a könyv, pedig a 'mindenkorra' kategóriába helyet kéne kapnia ezeknek is.
Kinézetét tekintve elismerésre méltó a könyv, a receptek rendezettek, jól átláthatóak és remek a képanyag.
Összességében: feltehetően fogok belőle salátázni, de nem ez lesz a kedvenc szakácskönyvem.