Meló, ​a büdibogár 13 csillagozás

Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Unod már a legkisebb királyfi történetét, az időtlen helyeken játszódó idétlen meséket? Ahol ráadásul valami ősrégi nyelven hablatyolnak?
Szeretnél végre egy történetet, ami Rólad szól, és Anya vagy Apa sem alszik el olvasás közben?
A Meló, a büdibogár egy csodálatos barátság krónikája. Egy nagyszájú cserebogár, egy kertvárosi kisfiú és számtalan vicces kaland. Minden fejezetben nevetve tanulhatsz, emellett olyan aktuális nemzeti sorskérdésekre is választ találsz, mint
Hogyan érinti a bogárvilágot a vasárnapi boltbezárás?
Hogyan kezeljük a kertvárosba illegálisan bevándorló rigókat?
Igaz történet alapján.
„Elképesztő mese. Anélkül szögez a székbe, hogy bárkit felfalnának vagy megsütnének.” Jacob Grimm
„Megdöbbentő, hogy lehet úgy is erkölcsi tanulságot közvetíteni, hogy közben a gyerek nem szorongva alszik el. ” Hans Christian Andersen

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Publio, 2016

BakosJuci >!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Melovics Konrád: Meló, a büdibogár Egy kisfiú, egy világlátott cserebogár, kaland, barátság és pár büdi puki a kertvárosi sövények árnyékában

Mai, modern, zseniálisan humoros es (tesztközönség nélkül magam ítélete alapjan) jópofa gyerkkönyv. Teljesen el tudom képzelni, hogy felolvassam majdan ovis lurkómnak, és komolyan felnöttként sem lenne unalmas. Van egy romantikája a mai magyarországi történések diszkrét beleszövésével (spoiler), de mindez megmarad a jóízlés határain belül, és eléggé jol beleszőve a mesébe ahhoz, hogy a gyerek is élvezze, de a azülő is derüljön.
Komolyan mondom, nagyon kellemes megleeptés volt ez a könyv.

Publio, 2016
_BenGa>!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Egy újabb Play Könyvek által felfedezett ingyenes gyöngyszem, és az előbbi szót nem iróniából írtam.
Alapvetően kedves történetek vannak a kötetben, amiket felnőtt fejjel is lehet élvezni az akkori (2015-ös) utalásoknak hála spoiler. Karakterek szempontjából sem gyenge a mese, viszont nem biztos, hogy ezek egy gyereknek elsőre átjönnek majd. spoiler
Ha 6 éves kortól nem is, de 8 év felett gond nélkül ajánlható. :)

Aniza I>!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Szórakoztató mese. Nekem nagyon tetszett, érdemes szánni rá egy kis időt. Nem hosszú könyv, és visz magával a történet.

tintapaca P>!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Én elég kritikusan állok neki magyar szerzőtől olvasni, bár mostanában egyre több nagyon jó magyar könyvvel találkozom. Ez kimondottan nagyon tetszett. Egyetlen hátrányának azt tartottam, hogy a kisfiú számomra a viselkedésével nem 6 évesnek tűnt. Ettől függetlenül jópofa és humoros. A gyerekeknek kalandos mese, de a felnőttek sem unatkoznak, számukra is van jópár humoros vagy szatírikus megjegyzés a könyvben, ami nagyon is igaz a mai magyar valóságra. A könyv szó szerint véve kortárs. Számomra az is szimpatikus, hogy tanítani is próbál, a történet izgalmas cselekménye mellett elcseppent különböző információmorzsákat.
Kicsiknek felolvasva biztosan kicsi és nagy is jól fog rajta szórakozni.

Csiga_bige P>!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Google Play – Books-on találtam rá az ingyenesen letölthető könyvek között, és érdekesnek találtam a címét. Először azt hittem, egy poloska lesz a főszereplő, de helyette Melót, az önérzetes és művelt cserebogarat ismertem meg, aki humorával és büdi pukijaival belopta magát a 6 éves Bence szívébe. Kalandjaikat nem csak a gyerekek, de a felnőttek is hasukat fogva élvezhetik.

Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Ingyenesen töltöttem le, és jobbat alig tehettem volna! :) Szuper történet volt, aranyos, szórakoztató, izgalmas. A humora meg végképp hab a tortán!
Külön dicséretreméltó a remek stílus, a tökéletes korrektúrázottság, különös tekintettel még a manapság igencsak elhanyagolt központozásra! Ez nekem külön adandó piros csillag lenne.
Mozgalmassága, különleges stílusa és a humor miatt jó szívvel ajánlom mindenkinek olvasásra. (Nem csak gyerekeknek… ;-)!!)

mariannkiss1980 P>!
Melovics Konrád: Meló, a büdibogár

Kellemes kikapcsolódás volt a mese. A cím az első perctől kezdve tetszett, s a történet sem okozott csalódást.
Tökéletes volt, hogy egy kicsi kirángason a mindennapokból.

Magdileona>!

Mivel egyikük sem értette, hogy miről beszél a másik, így nagyszerűen eltársalogtak magukkal. Sok hosszú kapcsolat épül erre az egyszerű receptre.

Magdileona>!

A csodáknak van egy különösen ritka tulajdonsága: néha minden bejelentés nélkül valóban megtörténnek. És ugyan mindenki várja őket, sóvárog utánuk, ezerszer elképzeli, mégis végül döbbenettel fogadja.

Magdileona>!

Persze ő azért reménykedett. Hiszen remény mindig van. Csak rendszerint máskor, valami másra, és jellemzően valaki másnak.

Magdileona>!

…semmi sem tud jobban összekovácsolni egy társaságot, mint a közös ellenség.

Magdileona>!

Apáék mindig azt mondják, hogy mindenkit csak a tettei alapján szabad jónak vagy rossznak mondani. Nem bánthatunk valakit olyanért, amiről nem is tehet.