Ne ​függj senkitől! 22 csillagozás

A társfüggőségről mindenkinek
Melody Beattie: Ne függj senkitől! Melody Beattie: Ne függj senkitől! Melody Beattie: Ne függj senkitől!

Mi ​is pontosan a társfüggőség, és ki a társfüggő? Társfüggő az a személy, aki engedi, hogy hasson rá egy másik ember viselkedése, s aki rögeszmésen uralni kívánja ezt a valakit. A saját közérzetét a társáétól teszi függővé. Olyan ember, aki következetesen és minden erejével azon van, hogy kikényszerítse a történéseket – a szeretet nevében. A taktikák különböznek, a cél azonban egy és ugyanaz: rábírni másokat, hogy azt tegyék, amit mi akarunk, és úgy viselkedjenek, ahogyan mi elképzeljük. Társfüggő az is, aki egy olyan súlyosan beteg, zavart, ellátásra szoruló vagy szenvedélybeteg emberrel él elkötelezett kapcsolatban, akinek a viselkedése/állapota befolyásolja az életét, ugyanakkor megszállottan irányítani akarja ennek a személynek a viselkedését.

A társfüggőség betegség, amit gyógyítani kell, ugyanis akkor sem múlik el magától, ha a kiváltó oka megszűnik. A társfüggőség megrögzött gondolkodási, érzelmi és viselkedési rendszer, amely önmagunkban és azzal kapcsolatban… (tovább)

Eredeti cím: Codepedent No More

Édesvíz, Budapest, 2021
296 oldal · ISBN: 9789635071920 · Fordította: Béresi Csilla

Vivien_93>!

Melody Beattie: Ne függj senkitől! A társfüggőségről mindenkinek

Azt hiszem, nem hazudok, ha azt mondom, ez a könyv megmentette az életemet.

FurcsaLány>!

Melody Beattie: Ne függj senkitől! A társfüggőségről mindenkinek

A szerző tökéletesen mutatja be a társfüggőséget. Jó, mert ez saját élményű könyv, így azért meglehetősen hiteles. Aki ilyennel küzd azoknak mindenképpen csak ajánlani tudnám.

Raizo >!

Melody Beattie: Ne függj senkitől! A társfüggőségről mindenkinek

Ami leginkább tetszett a könyvben az, hogy nem egy szakember (pszichológus) írta, hanem olyasvalaki, aki maga is társfüggő volt, ám sikeresen leküzdötte. Jó tanácsokat ad ahhoz, hogy az ember meg tudjon változni. Nem csak társfüggőknek! :)

Réka_Hegedüs>!

Melody Beattie: Ne függj senkitől! A társfüggőségről mindenkinek

Társfüggőségről szól a könyv. Egészségtelen kapcsolatokról, azok jellemzőiről és arról, hogyan vállalhatunk felelősséget önmagunkért más helyett. Mert soha nem más a felelős érzéseink, gondolataink okaiért, csak mi magunk. A könyv bemutatja a társfüggőség jellemzőit, mély önismeretre, belső fókuszálásra késztet, gyakorlati feladatokat is tartalmazva. Szerettem.

Ajánlom azoknak, akik inkább kifelé, mint befelé fókuszálnak, többet törődnek másokkal, önmaguk helyett és úgy érzik kibillentek lelki egyensúlyukból, mégis a felelőst kifelé keresik, nem önmagukban.

RFanni>!

Melody Beattie: Ne függj senkitől! A társfüggőségről mindenkinek

imádtam. még egyszer el fogom olvasni..vagy kétszer.

Nikolett0907 P>!

Nem könnyű boldogságra találnunk önmagunkban,
csakhogy sehol másutt nem lelhetünk rá.

Agnes Repplier
The Treasure Chest

Wanita>!

Nem tehetjük meg életünk középpontjának a szeretetet, nem lehet ez menekülés egy egyébiránt üres életből. Törekedjünk céljaink megvalósítására. Érezzük jól magunkat.

Nikolett0907 P>!

Belépek a templomba, ahol pedig jó ideje nem jártam.
A mise valahogy szokatlan ezen a fagyos, téli vasárnap reggelen. Papunk prédikációja a szívéből szól. Elmondja a gyülekezetnek, leszámolt azzal, hogy a szégyenre, bűntudatra és becstelenségre alapozva vezesse híveit. Ehelyett olyan gyülekezetet képzel el, amelyet az egyenlőség, tisztesség, meghittség, elfogadás meg az isteni szeretet gyógyító ereje kovácsol együvé. Olyan gyülekezet lelkipásztora kíván lenni, amelyben neki is meglehetnek a maga gondjai, s ahol az emberek egészséges, őszinte kapcsolatban állnak egymással és Istennel.

oscuridad >!

Lényemnek az a része, amely szeretett és érzett, régen meghalt, így kellett lennie, a túlélés érdekében.

Hajnalka66>!

Nem bízom azokban, akik soha nem haragszanak. Az ember vagy haragszik, vagy bosszút forral.

Nikolett0907 P>!

Igen, ez egy kedves könyv lesz. Pontosan erre volt ugyanis szükségem: információra és kedvességre. Segítségre vágytam, hogy kigyógyuljak a társfüggőségből.

Wanita>!

A dicséretben az a szép, hogy minél inkább hiszünk benne, annál jobbá válunk.

Birtler>!

Az egyetlen ember, akit jogunk van irányítani, mi magunk vagyunk.

Wanita>!

Ha minden túl könnyű, túl magától értetődő és túl egyszerű, nem fejlődünk, és semmi sem változik. Megrekedünk ugyanabban a helyzetben, amelyet kényelmességünk esetleg kellemesnek talál.

Birtler>!

Annyira vigyázunk,hogy senki ne sérüljön meg. Pedig egyedül mi vagyunk azok, akik megsérülhetünk.