Veronika ​könnyei 10 csillagozás

Melissa Moretti: Veronika könnyei

Veronika egy kutyamenhelyet igazgat hatalmas elszántsággal. Pénzt szerez, intézkedik, harcol a lehetetlennel. Segítőtársai a nyugdíjas állatorvos, és a munkaterápiára fogott fiatal fiú. A fiatal lány néhol érzelmi zsákutcába jut, ahonnan a munkaszeretet és főleg az állatokért érzett felelősség segíti ki. A város gazdag hatalmasainak szükségük lenne a kutyamenhely területére. Vajon milyen furfangokkal tudja a fiatal lány megmenteni az állatokat, modernizálni a telepet, és megtalálja-e az igaz szerelmet végre?

Eredeti megjelenés éve: 2002

Anno, Budapest, 2002

Veronika713>!
Melissa Moretti: Veronika könnyei

Egynek jó volt, de elég dagályos könyv. Inkább nyálas, mint romantikus, szerintem.
Meg nem sok köze lehet a valósághoz. A kutyamenhelyes részek tetszettek nagyon. A név kötelez, úgy látszik. Ugyan nem menhelyen, hanem lovardában, de emellett én is állatorvos mellé szegődtem asszisztensnek egy időben.

Magdileona>!
Melissa Moretti: Veronika könnyei

Mivel nagy állatbarát és -védő vagyok, s míg tehettem, éveken át havonta „virtuális örökbefogadással” segítettem menhelyeknek, illetve egynek mai napig havi támogatója vagyok, én ezt a könyvet nagy empátiával olvastam.
Irigylésre méltó Veronika elhivatottsága, állatok iránti felelőssége, és az, ahogy szinte a semmiből vezeti az állatmenhelyet és minden segítségért küzdenie kell. Kevesebb kitartással a legtöbben már rég pályát választanának, hiszen alig van reménye arra, hogy valami pozitívan alakuljon. Pláne, amikor a gazdag hatalmi vezetők is rá akarnak tenyerelni a menhely területére és ki akarják őt onnan üldözni. Igazi nagy, pozitív harc az övé, s emiatt szimpatikus az írónői álnév alatt író Nemere könyve.

zsanihorvath_>!
Melissa Moretti: Veronika könnyei

Hát… jobbat vártam. :/ Nem volt benne semmi rossz, viszont olyan sok jó se.
Úgy egyáltalán, mi ez a cím?? Nem is illik a sztorihoz. A borító se. A könyvben megismert Veronika mindig próbált pozitívan gondolkozni, életvidám, és lelkes szereplő volt. Nem egy ilyen nő, aki a borítón van ábrázolva…

A történet meg túl lapos. Olvastam már az írótól egy könyvet (Bella, drága Bella), ami ugyanilyen rövidke volt, abban mégis voltak fordulatok, nem unatkoztam, nem volt kiszámítható, stb.. Akkor ez miért?
Néhány mozzanat is elég érdekes. Nika 3-szor lát egy pasit, és ő már biztos benne, hogy hű-de-szerelmes. Élete férfija. Kétség nélkül az. Ugyanígy egy másik szereplő, az is pár szóváltás után már halálosan szerelmes.
Szeretem én a szerelmes regényeket, a csöpögős sztorikat, meg a limonádét, de ez annyira valószerűtlen, hogy már idegesített.

Nem akartam, hogy ennyire negatívra sikerüljön az értékelésem, mert azért nem szenvedtem végig a könyvet, viszont azt az élményt se hozta, amit vártam tőle. Vacilláltam a 3 és a 3,5 között, de legyen, kapja meg a jobbat.

Melissa Moretti: Veronika könnyei

„Jött egy idősebb ember. Bajuszos volt, ősz hajú, lassú mozgású.
– Jó napot! Hallottam, itt lehet kutyát kapni.
– Természetesen. Ha társra vágyik, itt találja a leghűségesebbet.” ♥ 46.oldal

Inimma >!

Aki meghalt, abból csak az emlék marad. Állíthatnak neki ezer szobrot, attól nem lesz élőbb az emléke. Elnevezhetnek róla ezer utcát, akkor ott marad a lakcímekben, az emberek napi szóhasználatában – csak éppen az ember kopik ki mögüle, és mindaz, amit tett valaha.

199. oldal - Kilencedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: emlék · halál
kadritimi81>!

Körös-körül tovább élte életét az éjszaka, akár egy nagy pillangó, versedett itt-ott a szárnyaival, fényeivel, ismeretlen sarkokból előtörő meleg légáramlataival. Aztán magába fogadta a két éji vándort.

kadritimi81>!

Még önmaga előtt is szégyelte kimondani a „házasság” szót. Ez annyira lejáratódott már, minden második válással végződik, akkor meg minek? Olyan lottó ez, ahol mindenkinek ötven százalék esélye van csupán. A boldogságra, az igazi társ megtalálására meg talán csak egyetlen százalék…?