Holnap ​érted jövök 4 csillagozás

Melissa Moretti: Holnap érted jövök

Magda mindig divattervező akart lenni. De mekkora esélye volt erre egy árvaházban felnőtt lánynak, akit senki sem támogat, a szakmában ismeretlen, bár tehetséges? Sok csalódás éri, míg végre megkapaszkodhat. Történetünk kezdetén ígéretes karrier elé néz. Ezt azonban saját makacssága és mások ostobasága megbuktatja. Alaposan megalázzák, vesztes helyzetbe hozzák, nem lát kiutat – bár az mindig létezik. Hát Magda a semmiből kezdi. Csak a tehetségére, a kitartására, az ügyességére, a bátorságára számíthat. Nincs könnyű dolga, míg üzletileg is talpon marad, sőt szárnyalni kezd, és több nagy csalódás után a szerelem is rátalál.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Anno, Budapest, 2013

Melissa Moretti: Holnap érted jövök

Egynek elment. Szórakoztató volt, és fenn tartotta az érdeklődésemet, de irodalmi értéke annyi van csupán, mint egy nagyon jól sikerült iskolai fogalmazásnak.
Nem volt rossz a sztori, de nagyon egyszerűen van megírva, és (lehet, hogy erről a manapság egyre gyakoribb E/1.-es elbeszélésmód tehet, de) nekem nagyon idegen volt az E/3.-as történetmesélés, egyszerűen gagyinak hatott tőle az egész regény. spoiler

A másik érdekes dolog pedig a regény helyszíne volt. Ugyanis teljesen fiktív országban játszódik, de már idegesítően összevissza helyekről merített az író ihletet… Pl. Euró a fizetőeszköz, de Magda a főszereplő lány neve? Meg ilyen bugyuta városnevek vannak benne, hogy Siluas, Uribia, meg Zilis. Hááátt…. :D

Olvastam már az írótól jobbat is, rosszabbat is, úgyhogy ezt olyan közepesnek mondanám. Nem szenvedés végigolvasni, de ha van vmi jobb olvasmányunk, akkor inkább azt válasszuk. Én mindenesetre örülök, hogy ez volt a pár száz forintos, pályaudvarokon beszerzett könyvkészletem utolsó olvasatlan darabja, így legalább nem kell kelletlenül levennem egy hasonló könyvet a polcomról többé (az az egyik heppem, hogy minden könyvet elolvasok – majd egyszer valamikor – az itthon polcon lévők közül).

zsanihorvath_>!

Mielőtt hazamentek, Magda megnézte a sorban távozó lányok arcát. Látott reménykedést, de látott szorongást vagy szomorúságot is.
– A legénység nem minden tagja bízik a kapitányban – jegyezte meg.
Fatima éppen indult, de még visszaszólt:
– A legénység az életét bízta a kapitányra.
A mondat szíven ütötte Magdát. Volt min gondolkoznia egész hétvégén.

89. oldal, 7. fejezet

zsanihorvath_>!

A csöndet a pincér törte meg, Magdához szólt:
– Kisasszony, mit hozhatok?
– Egy nagy pohár vitriolt, amit szívesen öntenék az úr arcába.
A pincér ekkor fogta fel, hogy itt dráma van, gyorsan ellépdelt és meg sem állt a főpincérig.

158. oldal, 10. fejezet