A ​tűz lánya 3 csillagozás

Melissa Moretti: A tűz lánya

Mit tehet egy utolsó éves egyetemi hallgató lány, akit már csupán néhány vizsga választ el a diplomától – ha rettenetes baleset éri? Attól kezdve olyan nyomokat visel a testén, amelyeket mások talán látni sem akarnának és nem is bírnának. Mielőtt élete árnyékba fordul, felmerül a lehetőség, amely részben visszaadná régi külsejét. Mire képes, meddig mehet el ma a plasztikai sebészet? Aki Victoria Vaal segítségére siet, egyszerre angyal és ördög? A megmentő, vagy az elveszejtő?
A regényben egy nő és két férfi történetét látjuk filmszerűen peregni. A könyv a tévutak és választások útvesztőjében bolyongó lány történetén keresztül mutatja meg az igaz szerelem természetrajzát. A másik férfi, aki várja Victoria visszatértét, vajon meddig lesz türelmes? Az élet merre sodorja ezt a három embert?

Anno, Budapest, 2019

HP_SPNLuver92>!
Melissa Moretti: A tűz lánya

A kezembe akadt, kíváncsi lettem a korábbi tapasztalat ellenére. A történet egy kicsit jobban megfogott, a főszereplő – leszámítva egy kissé önzőbb viselkedését néhol – szimpatikus lett. Jól meg lett írva egy tűzeset megégett áldozatának vívódása a maradandó sérülések és a való élet között – legalábbis a limitált szószámhoz és a rohanó stílushoz képest.
Maga a sztori és kliséi előre láthatók, a konfliktust kilométerekkel előbb észreveheti az olvasó. Pietro is szintén szimpatikus lett, az én nyálasságra hajló, reménytelen romantikus lelkem örült spoiler.
Ha nem mennyiségi tömegcikknek készült volna ez a könyv, és egy gondosabb író több időt töltött volna rajta, jobban kidolgozta volna a nüanszokat, még meg is szerettem volna ezt a könyvet.
De hát ez a 101. Moretti-könyv. Helyesírási hibákkal és minél gyorsabban összehajítva, hogy minél hamarabb el lehessen adni.