Audrey ​Hepburn világa 35 csillagozás

A kedvesség művészete
Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa

A képekkel gazdagon illusztrált kötet sokkal inkább életfilozófia, mint életrajz. A szerző számos, az évek során készült interjúiból idéz, és ezáltal közvetlenül Audrey-tól „hallhatjuk”, hogyan is gondolkodott több, a világ hölgytársadalmát különösképp érintő olyan problémával kapcsolatban, mint a karrier, a szerelem, az anyaság vagy az emberi kapcsolatok. Melissa Hellstern munkájában eddig ritkán közzétett fényképeket és Audrey közeli barátainak vallomásait is segítségül hívja, hogy megrajzolja nekünk az ünnepelt filmcsillag igazi arcát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker

JLX, Budapest, 2005
208 oldal · ISBN: 9633052238 · Fordította: Kiss Réka

coni11

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Jól megszerkesztett könyv, melyben különböző témákra osztva olvashatunk Audrey Hepburn életbölcsességeiről. Kellemes meglepetésként ért, hogy egy olyan hírességről olvastam, akinek nagyon szimpatikus az értékrendje, a világképe és gondolkodása. Aki inkább a családot választotta a hírnév és karrier helyett. Megmutatta, hogy mindenkinek más okoz örömet. És hogy van, akit az olyan kis dolgok is mint kertészkedés, bevásárlás és befőtt főzés nagyon boldoggá tehetnek. Talán csak nézőpont kérdése az egész. :)
Audrey életéről sok információ nincs benne, inkább füveskönyvként értelmezhető és késő délután vagy este egy pohár bor mellé ajánlott. :)

MissVictoria

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Leginkább a sok kép miatt, újat nem nagyon tudtam meg. Elalvás előtt jó volt lapozgatni.
És a kérdés: az előző olvasó hagyott nekem ilyen kellemes meglepetést, vagy tényleg parfümillatú a könyv..?

Hiranneth

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Ez az a könyv, amiben sok olyan dolog van leírva, amit tényleg jó volna úgy megélni/csinálni. De amit sokkal de sokkal nehezebb meg is tenni. Célnak mondjuk nem rossz :)
Audrey Hepburn az a nő, amilyen szeretnék lenni, de már csak a személyiségemből fakadóan sem lehetek. Ám törekedni arra, hogy bizonyos dolgokban jobb legyek, emberségesebb lehet.

Frank_Spielmann I

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Most lőjem el megint azt, hogy szépek a képek?
Na jó, nem. Írok egy mély és tartalmas értékelést erről a könyvről.
Tessék:

Audrey szép nő volt, amíg szép nő volt, és ****** volna. De csak úgy 40 éves koráig. Utána már csak házvezetőnőnek fogadtam volna el. Ja meg szépek a képek.

Könyvkuczkó P

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Audrey Hepburn bájos, jóságos füveskönyve. Nem feltétlenül egyszerre érdemes elolvasni, hanem álmodozó, elmélázó hangulatban lapozgatni…

pertita

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Igazi csendes, kedves olvasmány. Ha éppen nem vágysz nagy szavakra, ha éppen nem vágysz szenzáció hajhászásra, ha éppen nem vágysz agyon tömjénezésre, hanem inkább egy kellemes olvasós délutánra, egy kedvesen megírt könyvre, akkor, ebben a hangulatodban olvasd el, mert ezt fogod kapni, érezni.

LDorcsi

Imádom ezt nőt !
Ő Maga a Nő! :)

Bam

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Egy szellős, könnyed olvasmány egy csodálatos életfilozófiáról. Régóta vágytam elolvasni ezt a könyvet és egyáltalán nem csalódtam, sőt. Mennyivel könnyebb lenne valóban így tekinteni a világra – s nem csak a karrier után rohanni. Nagyon szépnek találom, hogy az életében időben tudott még a munka mellől a családja mellé állnia, s szeretetben élnie. Jótékony tevékenységei és megjegyzései őszintén meggondolandóak lennének.

csilla0923

Melissa Hellstern: Audrey Hepburn világa A kedvesség művészete

Nem vagyok elragadtatva a könyvtől. Sokkal több információt, szöveget vártam. Minden dologról volt egy kis szösszenet, de nekem, aki nem sokat tudok AH-ról nagyon nagyon kevés volt. Ez max egy riportkönyv ki mit gondol errő-arról. Esztétikailag se szép könyv, az idézet a kép előtt fehéren van elkezdve és feketével van befejezve amikor alul simán volt hely például…

Cicu

Az a legfontosabb, hogy élvezd az életet, hogy boldog légy – ez minden, ami számít.

megan29

Egy ház nem otthon, ha a gyerekeknek és a kutyáknak tilos bemenni a nappali szobába.

Cicu

Amikor senki nincs, akinek adhatnál egy csésze teát, vagy akinek szüksége lenne rád, azt hiszem, akkor ér véget az élet.

Cicu

Miért kellene váltani? Mindenkinek megvan a maga stílusa, és ha ezt az ember megtalálta, igenis, ragaszkodjon hozzá.

Cicu

Az életem nem elméletekből és szabályokból áll. Részben az ösztöneim irányítanak, részben pedig a józan eszem. Igaz, soha nem hagyott cserben a logikám sem, melyet a legkülönbözőbb forrásokból nyertem: az édesanyámtól, a balett órákról, a Vogue magazinból, az élet, az egészség és a természet törvényeiből.

Cicu

Hallottam egyszer egy találó meghatározást: A boldogság egészség és rövid emlékezet! Sajnálom, hogy nem tőlem származik, mert nagyon igaz.

Cicu

Annyira szeretem a ruhákat, hogy az már bűn.

Cicu

A külsőm utánozható. Bármely nő nézhet ki úgy, mint Audrey Hepburn, csak fel kell fognia a haját, nagy napszemüvegeket és kis ujjatlan ruhákat kell felvennie.