Leleplezés (Kékvérűek 3.) 68 csillagozás

Melissa de la Cruz: Leleplezés

Ki ​bírja ki ezt ép ésszel? Elszakították tőled a nagyapádat és egy idegen házba küldtek lakni, a csaj folyamatosan szívat, és ráadásul ott van még Jack is… A titkos szerelmi légyottok csodálatos percei sem nyújtanak hosszú időre vigaszt, hiszen közben kínoz a bűntudat Oliver miatt is, a legjobb barátod, a Vezetőd miatt… Kinek hazudj? Kit bánts? Egyáltalán: te mit akarsz? Közben egyre közeledik a nap, amikor Mimi és Jack újra megerősíti a kettejük közötti köteléket, és onnantól fogva az imádott fiú a nevedre sem fog emlékezni… Na és Rióban mi folyik? Már a Konklávé is kénytelen elismerni, hogy az Ezüstvérűek visszatérése komoly veszélyt jelent. De továbbra sem lehetsz biztos benne, hogy az ismerős arcok valójában kit rejtenek… Lehet, hogy a legközelebbi barátaidban sem bízhatsz? Hiába álmodozol békés családi életről, boldog szerelemről. Egy percig sem lehetsz nyugodt, mert ahogy telnek a napok, szörnyű titkokra, félelmetes igazságokra derül fény…
Schuyler Van Alen személye és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Kelly, Budapest, 2011
240 oldal · ISBN: 9789633350065 · Fordította: Réti Viktória

Oliver Hazard-Perry

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kékvérűek 3

Ez a rész is nagyon csavaros és határozottan izgalmas volt, nagyon tetszett.
Ebben a részben, aztán senki nem az volt, aminek látszott, sokakról kiderült, hogy bennük lakozik a gonosz, mindenki össze volt zavarodva és persze engem is összezavartak. Árulások és intrikák, báránybőrbe bújt farkasok jellemezték ezt részt.
Elég nagy veszteségek is lettek a történetben, most úgy tűnik a gonoszok állnak győzelemre.
Izgalmasan alakultak a szerelmi szálak, mondhatni elkeserítően, remélhetőleg később megoldódnak, amit sajnos nem biztos, hogy el tudok olvasni, mert több rész nem jelent meg a sorozatból magyarul.

Agatha>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

Tartom magam korábbi véleményemhez – egyrészt, hogy ez egy eléggé alulértékelt sorozat. Igaz, hogy erősen érződik rajta, mikor íródott, viszont nagyon jó ötletek vannak benne, tényleg izgalmasan bonyolítja az írónő a történetet, a szereplőket meg elég könnyen lehet szeretni és utálni.
Másik korábbi véleményemre ez is rész sem cáfolt rá: kicsit túl sok minden zsúfolódott össze pár oldalban. Most komolyan, ebben a részben is volt egy-két jelenet, amikor 1-1 mondattal intéztek el olyan történéseket, amikkel más írók fejezeteket töltöttek volna meg.
Az utolsó pár oldal meg… fél oldalankét felkiálthattam volna: „hogy miiiii?” – csak kapkodtam a fejem, annyi minden derült ki.
Mennyire sajnálom, hogy nem folytatják a sorozat kiadását.

jagoka1984 P>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

Örülök, hogy nem álltam meg az első résznél. Hiba lett volna. SZuperül megírt könyv

Macooka>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

A siralmas regényfolyam folytatása. Igazából nem is tudom mi ütött belém, hogy 3 csillagot adok a könyvre, valószínűleg azért, mert azért olvastatja magát annak ellenére, hogy majd' minden szereplőt pofán törölnék egy seprűnyéllel, úgy, ahogy magát az írónőt is. Igazából nem tudok újat mondani, csak az előzőekben leírt véleményemet ismételgetném, miszerint ez a könyvsorozat szörnyű. Nem is tudom miért olvasom. Mert mazochista vagyok (?)

Scarlet_Rose>!

Ohh ès vège :'(
Mèg,mèg..de jó lenne ha több rèsz is lenne „o.o„
Azt hittem,hogy minden a helyère kerül,tisztázódnak a dolgot.
Tèvedtem,èn naiv :D
Elkèpesztő, hogy milyen szövevènyesen lett megírva ez a sorozat.
Imádtam minden egyes oldalt.
Ès most,hogy vègeztem..csak kavarognak a kèrdèsek a fejemben :/ :D
Ki?Mi?Hol?Mièrt? Stb..
Minden elismerèsem az írónőnek :)
Nagy èlmèny volt ಥ⌣ಥ

Emese_Lőrik>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

A három kötet közül ez tetszett a legjobban, jobban pörögtek az események. Kíváncsi lettem volna a folytatásra, hogy hogyan alakul Schuyler és Jack kapcsolata, hogy milyen lesz a háború, ki kinek az oldalára áll majd, stb. Bliss karaktere nem okozott nagy rejtélyt, valahogy kiszámítható volt.

loveQhuay>!

Ó!
Te!
Jó!
Isten!
Mi a jó franc történt?!
Könyv még ennyire nem zavart össze, mint ahogy ez. Úristen! Annyi minden történt, hogy fel se tudom fogni még a felét sem! Csak bámulok ki a fejemből és érzem, hogy pörög az agyam, hogy utolérjék egymást a gondolataim.
Nagyon nagyon jó volt! És mint az előző kettőben, ebben se tudtam eldönteni hogy ki kivel van, és kinek kéne szurkolnom. De azt hiszem nagy részben inkább Team Oliver, mint Team Jack, de hát folyton változik. Mimit még mindig utálom. Bliss meg, tejóég!!!!! Lawrence-t sajnáltam, nem kellett volna így véget érnie :( és hát Dylan, őt is nagyon nagyon sajnálom :(
Még mindig nem tértem magamhoz, sokkolt a könyv. + nincs több magyarul, szóval most mély letargiába esek és várok a csodára, hogy legyen folytatása magyarul, mert nem vagyok benne biztos, hogy angolul megérteném. Ezek után már a magyarral is gondjaim vannak,úgy sokkol a sorozat.
Nagyon jó sorozat, imádom.♥

Paulina_Sándorné P>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

Valahogy nem volt az igazi ez a könyv a számomra. Egy kicsit mintha össze lett volna csapva. Idegesít Jack és Mimi kapcsolata, hogy spoiler Schuylerhez szerintem jobban illik Oliver, mint Jack. Pláne úgy, hogy Jack és Mimi kapcsolatát spoiler.

Sasa07>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

A könyv végi fenntartotta az érdeklődésem, de a végén nagyon zavaró, hogy nincs igazi lezárás. A történet vége függőben marad, és igazából a megválaszolt kérdésekből sokkal több megválaszolatlan formálódik…

Rega_a>!
Melissa de la Cruz: Leleplezés

Imádtam! Mind a 3 részét!
Ahogy olvasgattam a kommentekben, hogy másokat mennyire zavartak a divatmárkák, nekem külön tetszett, hogy ennyi félét felsorolt az író. Gondoljunk bele, hogy a mai tiniknek mennyire fontos az, hogy márkás, jó minőségű göncük legyen, el sem tudják lassan képzelni anélkül a hétköznapjaikat, hogy havonta ne vásárolják tele a szekrényüket újabbnál újabb ruhákkal. Nah de nem is ez a lényeg.
Azt nagyon sajnálom, hogy a kiadó nem fogja tovább kiadni, pedig repeső szívvel futottam volna a könyvesboltba, hogy megvegyem az újabb kötetet. Érdekel, hogy mi lesz a folytatás.
Imádtam a szereplőket. Lányok közül maradtam Schuylernél, szeretem benne azt, hogy olyan más. Nem foglalkoztatja különösebben a többi lány divatmániája, a saját világában tökéletesen elvan Oliverrel, neki ez bőven elég. Nem követelőző, hisztis, stb. Fiúk közül pedig nem is tudom, hogy kit szerettem jobban. Egy Oliver-féle legjobb barátot én is nagyon szeretnék, mostanában többször eszembe jutott, hogy oh istenem, adj nekem egy Olivert :D xD Jack meg jajj, hát mint jellem, nagyon szerettem. Először féltem tőle, hogy a tömeggyártott szuperpasi lesz, közben meg nem, a külseje miatt lehet az, de a jelleme megcáfolja :) A szerelmi szálért totál odáig voltam, szeretném tovább olvasni, hogy ki, kivel, hogyan, mikor és miért xD :D Blissért annyira nem rajongtam, valahogy nekem ő olyan uhh, hagyjuk már kategória volt…
Nekem kellően izgalmas volt, tetszett az a lassan haladunk, de mégis apródonként volt adagolva a dolog, viszont ez így, hogy nincs folytatás kiadva, kicsit zavaró is lehet. Sajnáltam, hogy úgy lett vége ahogy, de bízom benne, hogy valaki egyszer úgy dönt, hogy befejezi :)

Viviana97 P>!

Szerelem. Annyira közel van a gyűlölethez, szinte meg sem lehet különböztetni a kettőt. De ők ketten így voltak egymással.
Szerelem és gyűlölet.
Élet és halál.
Öröm és szenvedés.

Delena>!

A múlt időnk annyira elvakít bennünket, hogy a jelen történéseit már nem is látjuk.

Delena>!

Egy jéghideg, március végi kora reggelen Schuyler Van Alen belépett a Duchesne iskola üvegajtaján.

Kapcsolódó szócikkek: Schuyler Van Alen
Rega_a>!

Tetszett, hogy azt a csúnya kék árnyalat szemhéjfestéket használja – a lányok azt hiszik, a pasik nem veszik észre az ilyesmit, a sminket, pedig észrevesszük –, és estére mindig elmaszatolódott a festék. Olyankor akkora hatalmas szeme volt, mint egy mosómedvének, ő meg észre sem vette…

Kapcsolódó szócikkek: Oliver Hazard-Perry
haligali>!

„Az a legbátrabb, aki a vereséget is úgy viseli, hogy közben nem csügged."
– ROBERT G. INGFRSOLL

Viviana97 P>!

Úgy ment minden, mint a karikacsapás; bár Jack úgy viselkedett, mintha inkább őt csapkodnák, nem a karikát.

haligali>!

Elég nehéz nem törődni vele. Olyan, mintha nem akarnál tudomást venni a globális felmelegedésről.

11. oldal, Első fejezet