Girl, ​Serpent, Thorn 12 csillagozás

Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn

A captivating and utterly original fairy tale about a girl cursed to be poisonous to the touch, and who discovers what power might lie in such a curse…

There was and there was not, as all stories begin, a princess cursed to be poisonous to the touch. But for Soraya, who has lived her life hidden away, apart from her family, safe only in her gardens, it’s not just a story.

As the day of her twin brother’s wedding approaches, Soraya must decide if she’s willing to step outside of the shadows for the first time. Below in the dungeon is a demon who holds knowledge that she craves, the answer to her freedom. And above is a young man who isn’t afraid of her, whose eyes linger not with fear, but with an understanding of who she is beneath the poison.

Soraya thought she knew her place in the world, but when her choices lead to consequences she never imagined, she begins to question who she is and who she is becoming…human or demon. Princess or monster.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

>!
Hodder & Stoughton, London, 2021
322 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781529379099
>!
Flatiron Books, New York, 2020
336 oldal · ASIN: B07WLSS5V2
>!
Macmillan, London, 2020
ISBN: 9781250751713 · Felolvasta: Nikki Massoud

3 további kiadás


Most olvassa 1

Várólistára tette 39

Kívánságlistára tette 48


Kiemelt értékelések

vgabi >!
Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn

Nem igazán voltak elvárásaim ezzel a könyvvel kapcsolatban, de ez meglepően jó volt.
Az első felét akár animációs filmként is el tudtam volna képzelni, elég meseszerű volt számomra, bár voltak itt is meg később is olyan elemek, amiket lehet egy rajzfilm inkább kihúzna belőle.

Lényegében nekem tetszett, ahogy megelevenedett a perzsa mitológia, a fogalmazásmód is kellemes volt, a történet is érdekesre sikeredett, de azért voltak ennek is gyengébb területei, ilyenek pl. a romantikus szálak.
spoiler
spoiler

Sorayának is voltak érdekesebb pillanatai a kötet során.
A szereplők többsége hozott kétes döntéseket ilyen-olyan okokból kifolyólag, így legalább nem fekete-fehér ezen a fronton a kép, de néha azért örültem volna, ha Soraya átmegy inkább mártírba. spoiler

Volt pár szereplő, aki a háttérbe szorult. Sorush és Laleh például nem igazán bontakozik ki, néha előjönnek egy-egy jelenetre, de ennyi. Ramin, Laleh bátyja sem lett eltúlozva. Azadnál nem tudom teljesen, hogy érzek most összességében, spoiler

Szóval megint jól elmentem abba az irányba, hogy mi volt a gondom, de összességében szerintem az egyik legérdekesebb idei YA könyv volt eddig azok közül, amiket olvastam*. :)

*Ami lehet nem jelent semmit; most nézem, hogy igazából nem is olyan hosszú a lista, mint hittem. :D

>!
Hodder & Stoughton, London, 2020
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781529340976
3 hozzászólás
Mesemondó IP>!
Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn

Ez nem könyv volt, hanem film. Nagyon szép, nagyon vizuális, és nagyon tiszta, egyszerű vonalvezetésű sztori. (Néhány teljesen filmes klisével megtűzdelve.) Imádtam a perzsa legendákon alapuló világát; a Királyok Könyve régi nagy kedvencem, és sok történetet felismertem az utalásokból. Bónusz pont a szerelmi szálért, tudom hogy többen panaszkodnak rá hogy feleslegesnek érződik, szerintem meg ha egy ugyanilyen románc heteró lenne, a szeme se rebbenne az olvasóknak, szóval juhé.
Nem különösebben csavaros sztori és nem különösebben mély, de szép, üzenetében is és látványvilágában is. Egy az egyben mehetne filmre.

Demise>!
Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn

Biztos kapni fogok érte, de muszáj elmondanom, hogy az LGBT szál csak a divat kedvéért lett beleerőltetve a történetbe. Nem ez az első olyan könyv, ahol ezt érzem, de itt kifejezetten hangsúlytalan és értelmetlen volt. Egy baráti vagy testvéries szeretet ugyanazt az eredményt hozta volna, hiszen az egész arra volt kihegyezve, hogy a hősnőnk tartozhasson valahová, ahol elfogadják a képességeit.
Ezt leszámítva, üdítő változatosság a perzsa mitológia alakjainak megjelenése, a történet kimenete is hozott egy kis újat.
Viszont kiváló példája annak, hogy a YA nem tud a saját maga által teremtett „divatból” kiszabadulni, valamilyen kötelező elemnek muszáj megjelennie benne. Egy ideje nem olvastam olyat a műfajban, ami világmegváltóan jó lett volna, de még az 5* se igazán figyelt be. A befutott szerzőket leszámítva

Serenity87 P>!
Melissa Bashardoust: Girl, Serpent, Thorn

Kellemes, jól olvasható történet volt, nem túlbonyolítva. Nem sok előzetes ismeretem van a perzsa mondavilágból vagy kultúrkörből, ezért nekem minden új volt ilyen szempontból.
Ahogy mások is írták, el lehetne képzelni a könyvet egy jó kis kalandfilmnek. Tetszett, nekem ez 4*.

>!
Hodder & Stoughton, London, 2020
336 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781529340976

Népszerű idézetek

Serenity87 P>!

Stories always begin the same way: There was and there was not.

(első mondat)


Hasonló könyvek címkék alapján

Sarah J. Maas: Empire of Storms
Marie Rutkoski: The Hollow Heart
Stephanie Garber: The Ballad of Never After
Cassandra Clare: Chain of Gold
Rainbow Rowell: Any Way the Wind Blows
Maggie Stiefvater: The Raven King
Rick Riordan: The Red Pyramid
Sarah Fine: Sanctum (angol)
Robin LaFevers: Grave Mercy
Kerstin Gier: Sapphire Blue