A ​hímzés nagykönyve 6 csillagozás

Melinda Coss: A hímzés nagykönyve

Több mint 100-féle hímzőöltés, lépésről lépésre haladó utasításokkal, a követhetőség kedvéért öltéscsaládokba rendezve.
Különleges technikákat ismertető fejezet, gyapjúhímzés, gyöngyök, selyemszalagok, monogramok, laposhímzés és aranyhímzés.
Húsz nagyszerű munkaterv részletes utasításokkal és öltésmagyarázó ábrákkal.
Több, mint 75 motívum egyéni mintázatok kialakításához.
Az alapvető mozzanatokat bemutató illusztrácfiók.
Színes kézikönyv kezdőknek és gyakorlott hímzőknek.

Officina Nova, Budapest, 1997
190 oldal · ISBN: 9635485190 · Fordította: Lukács Laura

Maya11>!
Melinda Coss: A hímzés nagykönyve

Mindenféle gyakori és ritka, kevésbé ismert öltést is bemutat, megtanít. Alapkönyv.

szibolya >!
Melinda Coss: A hímzés nagykönyve

Először még könyvtárból vettem ki, diákként, de mindig vissza kellett vinni. Egyetemistaként sokszor kerestem, de már nem forgalmazták. Végül előjegyeztem, és egy antikvár példány azóta is ott áll a polcomon. Mert ennek ott a helye: rögtön és kéznél.
A kötet nagyobbik felét az érthetően lerajzolt, sokféle névvel ellátott alapöltések teszik ki, majd előbb egyszerűbb, egy öltéstípusokat variáló mintadarabokon lehet gyakorolni, míg a könyv vége felé már bonyolultabb, többféle ötlést is tartalmazó minták vannak. Talán ezek a mintadarabok állták ki legkevésbé az idő próbáját , hiába, túl divatosak és aktuálisak szerettek volna lenni , de inspirációnak nagyon jók.

a_a>!
Melinda Coss: A hímzés nagykönyve

Még gyerekkoromban kaptam ajándékba ezt a könyvet. A nem magyar hímzések megtanulásához alapmű. Sokat tanultam ebből a könyvből, mert a munkafolyamatokat is egyszerűen és érthetően illusztrálja.

Niki4>!
Melinda Coss: A hímzés nagykönyve

Rengeteg öltésfajta van benne, és jól követhetően ábrázolják.