Cidrimókus ​szülinapja (Cidrimókus) 48 csillagozás

Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

A történet dióhéjban: Soha nem rendezek nagy bulikat. Túl veszélyes! Bármi megtörténhet: pónik, konfettieső, vendégsereg… Inkább a kezemben tartom az eseményeket, és csendeskén ünnepelek. Szmokingba vágom magam – de ekkor eszembe jut valami, és ráírok egy kedves nevet a meghívóra. Egy kétszemélyes buli megszervezése odaadó tervezést igényel. De amikor elkezdődik a buli, egyszerre csak – Meglepetés! – minden a feje tetejére áll. Vajon túlélem a megpróbáltatásokat? Vajon belemegyek a buliba? Vajon képes leszek feloldódni?

Tessloff és Babilon, Budapest, 2014
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632943138 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Mélanie Watt

Sippancs P>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Ó, bárcsak tudnám, hogy merre van Diófa, Ismeretlen út! Ha 1 hónapos késéssel is, de felköszönteném Cidrit, született Cidriházi Cidri Mókust. :)

Molymacska>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Nem hittem volna, hogy a szülinapozás ennyire probléma is lehet (mondjuk az Agymenők után már… gondolhattam volna :D ) de Cidrimókus ettől is fél. Ebben a részben kevesebb volt a tényleg komoly rész, és több a humor, de amiatt nagyon sokat nevettem rajta.
Érdekes volt (és furcsa) hogy a barátai nem mókusok, hanem kutyák. Miért pont kutyák? És miért nem kergetik meg a mókust? (tudom, hülye, felnőtt kérdések).
Nagyon aranyos volt ebben a részben is a tetszhalottisága, és ahogyan a többiek várnak rá, hogy térjen észhez. Hát igen, ilyen ám a jó barát!

gab001>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Amikor neki kezdtem, akkor láttam, hogy szerencsésen választottam korábban a barát szerzésről szóló részt, mert bizony, ez részben arraépül. Nagyon tetszett a szülinapi készülődés Cidrimókus módra. Aztán persze már megint nem minden zajlik tervszerűen, de szegény ezúttal is egész jól veszi az akadályokat. Nagyon viccesek a listái, imádom őket. Végtelenül cuki az egész.

Tessloff és Babilon, Budapest, 2014
joopsy>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Ez is aranyos volt és vicces, de az első kettő sokkal jobb volt. :))

tmezo P>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Csúcs vagy Cidrimókus…és nem véletlenül vagy te cidri-mókus. :))
Először mindenen parázol, de végül minden jól sikerül.
Átlépsz a korlátaidon és jól szórakozol.
Velem együtt. Köszi az élményt. :D

brena>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Ezt először angolul olvastam,még októberben,de magyarul is prímán jöttek a poénok:)
Alig várom,hogy keresztlányom kezébe is oda adjam!
Cidri szeretlek:)

Algernon P>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Szerencsés ha ismerjük a barátokról szóló részt, de anélkül is teljesen magával ragaddó Cidri mókus születésnapi partiszervezése. Vétek elmenni a Cidri-könyvek mellett a boltban, én mondom, vétek!

Szimirza>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Nincs is annál jobb buli, ami először parázva indul, majd végül tökéletesre sikeredik :)

efenera>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

A jovo evi Cidrimokus szulinapi bulin en is ott szeretnek lenni! :D Meg mindig rettenetesen vicces, baromi jol kitalalt kis konyvecske. ♡♡♡

btunde P>!
Mélanie Watt: Cidrimókus szülinapja

Nekünk a sötét volt meg először, annak sikerén felbuzdulva szereztem ezt be, és nem csalódtunk, ez is ment fejből.

Sippancs P>!

1. számú részlet: beszédtémák kiválasztása

Jó ötlet
– Szép időnk van, nem igaz?
– Gyakran jársz ide?
– Milyen fa lennél a legszívesebben?

Rossz ötlet
– Mielőtt mancsot rázunk, tisztázzuk: van rajtad bolhanyakörv?
– A mentolos cukorka javítja a leheletet. Nem kérsz egyet?
– Mi van a fejeden? Egy pézsmapocok? Hoppá… Egy paróka.

Kapcsolódó szócikkek: bolhanyakörv

1/4 kávéskanál só
1 tojás
1 csupor olaj
1/2 csupor repceolaj
8 csupor dió (nem rágcsálóknak elég 1 csupor)

Cidrimókus sütési tanácsai:
Melegítsd elő a sütőt 176,5 fokra, tartsd a kezed ügyében a poroltót, gondosan ellenőrizd az összes hozzávaló lejárati idejét. A száraz hozzávalókat keverd össze, aztán add hozzá a tojást, tejet, meg az olajat. Ne felejtsd ki a diót!
Balról jobbra keverd! Óvatosan öntsd bele a kivajazott formába.
Süsd pontosan 49 percig és 32 másodpercig.
Vegyél egy hipervastag edényfogó kesztyűt, és azzal szedd ki. Hagyd kihűlni, aztán díszítsd. (Hogy a szemed is jóllakjon.)

Kapcsolódó szócikkek: sütőkesztyű