Kávéházi ​szerelem 11 csillagozás

Melanie Carter: Kávéházi szerelem

Dana kimarad az iskolából és pincérlányként dolgozik egy kávéházban. A kávéfőzés fortélyait és felszolgálást tanul a keménykezű főnöknő vezényletével.
Emellett naplóját is hűségesen teleirkálja, bámulatos kötőtudományát pedig egy tanfolyamon tökéletesíti. Ki tudja, hátha ő lesz a kötött cuccok legmenőbb divatdiktátora…
Gondolataiban állandóan ott motoszkál Charlie, a kávéház szédítően jóképű és kedves törzsvendége. De ki figyelne fel egy átlagos külsejű, nem túl eszes felszolgálólányra. Vagy mégsem olyan reménytelen az egész?
Közben a család élete is felbolydul. Ikerfivére Pierce az utóbbi időben durva és szűkszavú, későn jár haza, furcsán viselkedik. Csak nem keveredett bele valamibe?

Eredeti cím: The Cappuccino Kid

Eredeti megjelenés éve: 1991

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadvirág könyvek Magazin

Magazin, Budapest, 1991
158 oldal · ISBN: 963776402X · Fordította: Bárdi Katalin

csakegyluca>!
Melanie Carter: Kávéházi szerelem

Ezzel a könyvvel régóta szemezgettem. Tudtam, hogy kb. ősz felé fogom kiolvasni. Jól tettem, mert ez is ugyanolyan bekuckózós könyv volt. Tudni kell róla, ez „nagyon” régi, nem olyan divatos mint pl. a pöttyös könyvek. Pontosabban 1991-ben íródott. Ez természetesen a borítóján is látszik. Vegyes érzelmekkel kezdtem bele. Majd újra és újra lapoztam. Nem mondom, hogy unalmas volt, mert voltak benne izgi részek, és semlegesek is. Kicsit furcsáltam, milyen gyorsan történik minden. Semmi ismerkedés, hanem csapjunk bele a lecsóba szerelem bontakozott ki. Persze, nagyon aranyos, szolíd kis történet tele kalanddal. Mégis azt éreztem, nem ilyen egy igazi tini szerelem. (Mármint nekem nem) viszont tetszettek a karakterek. Egy kislányos 16 éves és egy macsó 19 éves. Sokszor megtaláltam vele az összhangot (annak ellenére is, hogy nincs bátyám) A meglepő az volt, hogy pont most gondolkodtam azon, hogy megszeretnék tanulni kötni, és ebben a könyvben nem egyszer felbukkant a kötés. Egy cuki, rövid, könyvecske, pörgős storyval. Azoknak ajánlom, akik szeretik a tini szerelmet.

tündérrózsa>!
Melanie Carter: Kávéházi szerelem

A csillagozás az emlékeknek jár. :) Ma nem tudom, milyen lenne olvasni, de kamaszként szerettem. :)

Shouri>!
Melanie Carter: Kávéházi szerelem

Ennél cukibb történetet nem olvastam mostanában! Minden tiszteletem Dana-nak, hogy meghozta ezt a nehéz döntést, bár nem teljesen értek vele egyet.
A történet, a rövidsége és a naplószerű forma miatt néha túlzottan sietősnek tűnhet, de így is élvezhető.
31 éves fejjel olvastam el, és újra gyereknek éreztem magam! Imádtam!