5 ​másodperces szabály 14 csillagozás

Több önbizalom, teljesebb élet, megbecsült munka könnyedén
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Ha ​tudod már, MIN akarsz változtatni, ez a könyv megmutatja neked, HOGYAN tedd.
Ha komolyan gondolod, hogy változtass az életeden vagy a munkádon…
Ha készen állsz arra, hogy felhagyj a halogatással…
Ha szeretnél egy egyszerű, de bizonyított módszert, hogy egyszer és mindenkorra legyőzd az önmagadban való kételkedést és a félelmet…
…akkor a megfelelő könyvet tartod a kezedben!

Világszerte több mint tízmillió ember ismerte meg az 5 másodperces szabályt, hogy magabiztosabb legyen, produktívabb legyen, tudatosabb legyen, több pénzt keressen, a kezébe vegye az irányítást, legyőzze a szorongását, megvalósítsa az álmait, felfedezze a nagyságát!
Az 5 másodperces szabály nem trükk, hanem egy tudományosan igazolt cselekvési terv, amit könnyű használni, könnyű megjegyezni, és valóban működik.
Mel Robbins könyvéből megtudhatod, HOGYAN használhatod a viselkedésed megváltoztatására, és hogyan élheted nagyobb bátorsággal a… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2018

Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Mel Robbins: 5 másodperces szabály Több önbizalom, teljesebb élet, megbecsült munka könnyedén

Találkozásom a könyvvel abszolút a véletlennek köszönhető. Épp az Instagram felületen nézegettem, amikor az Édesvíz Kiadó oldalára keveredtem és megakadt a szemem a könyv borítóján és címén. Rákerestem a neten és a fülszöveget elolvasva már biztos voltam benne, hogy nem a véletlen műve, hogy tudomást szereztem róla, ezt nekem el kell olvasnom!
Az önismereti könyveket mindig előszeretettel olvastam és olvasom, mert úgy gondolom, hogy az ember mindig fejlődhet, tanulhat kortól függetlenül és nincs olyan, hogy valaki „készen van” és mindent látott és tapasztalt a világból. És végre találtam egy olyan kötetet, ami valami újat és érdekeset mutatott. Az 5 másodperces szabály egy banálisan egyszerű ötletre alapozva született meg Mel fejében és a könyv tulajdonképpen ennek a bemutatása, valamint rengeteg olyan történetet ismerhetünk meg belőle, amit a szabály alkalmazása eredményezett.
A kötet nagy kedvencem lett, és mindig kéznél lesz a polcomon. Az egyes részek között nagy betűs oldalak vannak, amiket ki lehet vágni és motivációként kitenni, hogy mindig szem előtt legyenek (bár én úgyse vágom ki őket, sajnálnám).
Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik a szívük mélyén tudják, mit szeretnének elérni, de nincs még elegendő bátorságuk. Nagyon sokat lendített az élethez való hozzáállásomon ez a könyv és szerintem kiemelkedő az önismereti könyvek világában.
Bővebben itt: https://pandalanyolvas.blogspot.com/2018/11/mel-robbins…

ÁrnyékVirág
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Nos, az úgy volt, hogy megfelelő csillagállás alatt találkozott az életem egy kritikus, bizonytalanságokkal telt pillanata és egy 50%-os kedvezmény az önsegítő könyvekre, így lett nekem öt darab ilyen jellegű olvasmányom. Ez a könyv volt az utolsó, amit kiválasztottam – mivel pont azon morogtam magamban, hogy egy jókedvű totyogós mellett csak olyasmit érdemes elkezdjek, amit maximum negyed óra alatt meg lehet csinálni, mikor a kölök alszik, és még zuhanyzásra is marad idő. Változtasd meg az életed 5 másodperc alatt? Kisgyerekes anyukáknak írták, ide vele!
Nem ismertem előtte Mel Robbinst, nem láttam a TED előadását sem.
Nagyon örülök neki, hogy a kezembe került ez a könyv!
Bár nagyon amerikai, nagyon bő lére van eresztve, és a „kitéphetős” motivációs idézetes lapok az idegeimre mentek, akárcsak az n+1.-ik Twitterről kimásolt rajongói hozzászólás, de mégis segített. Pedig nem is mondott újat.
Mindenki tudja, hogy aki mer, az nyer, meg hogy kérjetek, és megadatik, hogy merj nagyot álmodni meg hasonlók.
Mel Robbins egy hülyéknek is használható hogyant ad a kezébe ezekhez az ismerős gondolatokhoz.
És a megnyugtatást, hogy senki nem érzi úgy, hogy óriási kedve van a kanapén tespedés helyett edzeni menni, idegeneknek bemutatkozni, salátát enni süti helyett, és a két hete halogatott mailt megírni. De ha 5-4-3-2-1 Indulás! és lelököd magad a kanapéról, megnyomod a send gombot és felveszed a telefont, akkor nagy eséllyel jó dolgok fognak történni veled.
Engem akkor győzött meg, hogy próbáljam ki a módszert, mikor leírta a saját kínlódását a korán keléssel és a szundi gomb nyomogatásával – nos, annyira magamra ismertem, hogy fájt. Ha neki sikerült, hátha nekem is sikerülni fog.
A másik pillanat, amikor elrémültem és megnyugodtam egyszerre, akkor volt, mikor arról írt, hogy a legboldogabb pillanataiban sokszor valami szörnyűség képe tolakszik be a gondolataiba. Szóval nem csak én vagyok ilyen őrült.
Szerintem adjatok egy esélyt a könyvnek, vagy csak nézzétek meg valamelyik beszédét, ahol elmagyarázza az 5 másodperces szabályt.
Az előző motivációs könyv, amit olvastam, nagyjából ugyanezt akarta mondani, de nem adott hozzá ilyen kézzelfogható módszert.
5-4-3-2-1 indulás!

dreamborder
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Kezdetben elég ellenálló voltam a könyvvel szemben. Az az igazság, hogy Melnek kicsit talán nárcisztikus személyisége van. :D A végére viszont még meg is szerettem, sőt talán még újra is olvasom. :) Maga a könyv nyelvezete borzasztó egyszerű, nagyon könnyen érthető. Nincs tele nehéz és megfoghatatlan szövegekkel, a jó része Fb bejegyzésből és e-mailekből kiszedett szövegekből áll. Néha-neha megspékelve egy kis tudományos megjegyzéssel. Alapvetően ezt nem is gondolom rossznak, arra mindenképpen jó, hogy lássuk, milyen sok ember használja ezt a módszert és ráadásul sikerrel. A könyv utolsó harmada tetszett a legjobban, a végén egy-kèt történettől meg is hatódtam. :)
Ki fogom próbálni az 5-4-3-2-1 gyerünk! szabàlyt! :)

Papírtigris
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Komolyan megvettem és még végig is olvastam egy önsegítő könyvet, ami több száz oldalon azt taglalja rettenetes, minden tipográfus munkát nélkülöző szerkesztéssel, hogy számolj vissza 5-4-3-2-1 és csináld? Nem vagyok normális.

AnZsu_01 P
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Több tuti receptet kínáló önsegítő könyvet olvastam már és azt gondolom, hogy kicsit olyanok ezek a könyvek, mint a Hamupipőke és az ő cipellője.
Ez a könyv és én tökéletesen passzolunk. Ő az én üvegcipellőm :D
Tetszik az írónő stílusa. Néhol kicsit szájbarágós és sokat ismétli a módszer alapjait, de mint tudjuk ismétlés a tudás anyukája.
Az egyik barátnőm is elolvasta, de őt zavarta a sok sztori, a bemásolt emailek, üzenetek, stb. Bevallom én nem olvastam el mindegyiket. Sokan vagyunk, eltérő tapasztalattal rendelkezünk, sok különböző problémával nézünk szembe, így logikus, hogy egy módszer hatékonyságának a bemutatásához kell a sokféle példa.
Még végig sem olvastam a könyvet, már elkezdtem használni. Nekem nem a reggeli felkelés okozott gondot, így nem azzal teszteltem. Bevált, szinte azonnal észrevettem, hogy miben rejlik a módszer ereje és kiterjeszthetősége.
Én csak ajánlani tudom ezt a könyvet és a módszert is.

Pandalány P

Ha azt szeretnéd, hogy megváltozzon az életed, többet kell cselekedned, mint gondolkodnod.

Pandalány P

Benned is ott rejlik a nagyszerűség. Még akkor is, amikor nagyon nem vagy formában.

Pandalány P

Ha kételkedsz valamiben, kételkedj a korlátaidban.

Pandalány P

Mi van akkor, ha elszúrod? Legalább megpróbáltad.

Pandalány P

A halogatás pillanata igazi gyilkos.

Pandalány P

Ma valami nagyszerű dolog fog történni.

Pandalány P

Szólj a szívedből akkor is, ha remeg a hangod.

Pandalány P

Ezt teszi az elménk, amikor a problémákra fókuszálunk: felnagyítja őket. Minél jobban aggódtam, annál bizonytalanabbnak és túlterheltebbnek éreztem magam. Minél többet gondolkodtam, annál nagyobb bénultságot éreztem magamban.

Pandalány P

Minden alkalommal te tartod vissza saját magad attól, hogy változtass.

Pandalány P

Egy bátor pillanat megváltoztathatja a napodat.
Egy nap megváltoztathatja az életedet.
Egy élet pedig megváltoztathatja a világot.