5 ​másodperces szabály 32 csillagozás

Több önbizalom, teljesebb élet, megbecsült munka könnyedén
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Ha ​tudod már, MIN akarsz változtatni, ez a könyv megmutatja neked, HOGYAN tedd.
Ha komolyan gondolod, hogy változtass az életeden vagy a munkádon…
Ha készen állsz arra, hogy felhagyj a halogatással…
Ha szeretnél egy egyszerű, de bizonyított módszert, hogy egyszer és mindenkorra legyőzd az önmagadban való kételkedést és a félelmet…
…akkor a megfelelő könyvet tartod a kezedben!

Világszerte több mint tízmillió ember ismerte meg az 5 másodperces szabályt, hogy magabiztosabb legyen, produktívabb legyen, tudatosabb legyen, több pénzt keressen, a kezébe vegye az irányítást, legyőzze a szorongását, megvalósítsa az álmait, felfedezze a nagyságát!
Az 5 másodperces szabály nem trükk, hanem egy tudományosan igazolt cselekvési terv, amit könnyű használni, könnyű megjegyezni, és valóban működik.
Mel Robbins könyvéből megtudhatod, HOGYAN használhatod a viselkedésed megváltoztatására, és hogyan élheted nagyobb bátorsággal a… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2018

dagikám>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Mel Robbins: 5 másodperces szabály Több önbizalom, teljesebb élet, megbecsült munka könnyedén

Pont jó időben talált rám ez a könyv, amikor érzem/éreztem, hogy mély pontra kerültem az életemben. Nem azt mondom, hogy most már minden rózsaszín, de igyekszem erőt és ihletet meríteni a leírtakból. Tudtam azonosulni a történetekkel, mintha saját magam jellemzése köszönt volna vissza rám a lapokról. Kicsit hihetetlen számomra, hogy ilyen nagy dolgokat lehet véghez vinni ilyen egyszerű módon, de hát ki tudja :) Nagyon tetszettek a motivációs idézetek és mások élettörténetei.

Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Találkozásom a könyvvel abszolút a véletlennek köszönhető. Épp az Instagram felületen nézegettem, amikor az Édesvíz Kiadó oldalára keveredtem és megakadt a szemem a könyv borítóján és címén. Rákerestem a neten és a fülszöveget elolvasva már biztos voltam benne, hogy nem a véletlen műve, hogy tudomást szereztem róla, ezt nekem el kell olvasnom!
Az önismereti könyveket mindig előszeretettel olvastam és olvasom, mert úgy gondolom, hogy az ember mindig fejlődhet, tanulhat kortól függetlenül és nincs olyan, hogy valaki „készen van” és mindent látott és tapasztalt a világból. És végre találtam egy olyan kötetet, ami valami újat és érdekeset mutatott. Az 5 másodperces szabály egy banálisan egyszerű ötletre alapozva született meg Mel fejében és a könyv tulajdonképpen ennek a bemutatása, valamint rengeteg olyan történetet ismerhetünk meg belőle, amit a szabály alkalmazása eredményezett.
A kötet nagy kedvencem lett, és mindig kéznél lesz a polcomon. Az egyes részek között nagy betűs oldalak vannak, amiket ki lehet vágni és motivációként kitenni, hogy mindig szem előtt legyenek (bár én úgyse vágom ki őket, sajnálnám).
Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik a szívük mélyén tudják, mit szeretnének elérni, de nincs még elegendő bátorságuk. Nagyon sokat lendített az élethez való hozzáállásomon ez a könyv és szerintem kiemelkedő az önismereti könyvek világában.
Bővebben itt: https://pandalanyolvas.blogspot.com/2018/11/mel-robbins…

Ferger_Jolcsi P>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Nagyon tetszett, hogy voltak a könyvbe beszúrt kis üzenetek, amelyeket a különböző közösségi oldalakon kapott az írónő azoktól az emberektől, akiknek megváltoztatta az életét az 5 másodperces szabály. Jó volt ezeket a kis visszaigazolásokat olvasni. Nyilván semmi eget rengető nem volt a kötetben, mások is pedzegettek már korábban hasonló témákat, illetve ez is csak az önbizalom növelésére, illetve arra épít, hogy merjük megcsinálni azokat a dolgokat, amiket szeretnénk, csak nincs hozzá elég bátorságunk. Hasznos és tanulságos olvasmány volt.

ÁrnyékVirág P>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Nos, az úgy volt, hogy megfelelő csillagállás alatt találkozott az életem egy kritikus, bizonytalanságokkal telt pillanata és egy 50%-os kedvezmény az önsegítő könyvekre, így lett nekem öt darab ilyen jellegű olvasmányom. Ez a könyv volt az utolsó, amit kiválasztottam – mivel pont azon morogtam magamban, hogy egy jókedvű totyogós mellett csak olyasmit érdemes elkezdjek, amit maximum negyed óra alatt meg lehet csinálni, mikor a kölök alszik, és még zuhanyzásra is marad idő. Változtasd meg az életed 5 másodperc alatt? Kisgyerekes anyukáknak írták, ide vele!
Nem ismertem előtte Mel Robbinst, nem láttam a TED előadását sem.
Nagyon örülök neki, hogy a kezembe került ez a könyv!
Bár nagyon amerikai, nagyon bő lére van eresztve, és a „kitéphetős” motivációs idézetes lapok az idegeimre mentek, akárcsak az n+1.-ik Twitterről kimásolt rajongói hozzászólás, de mégis segített. Pedig nem is mondott újat.
Mindenki tudja, hogy aki mer, az nyer, meg hogy kérjetek, és megadatik, hogy merj nagyot álmodni meg hasonlók.
Mel Robbins egy hülyéknek is használható hogyant ad a kezébe ezekhez az ismerős gondolatokhoz.
És a megnyugtatást, hogy senki nem érzi úgy, hogy óriási kedve van a kanapén tespedés helyett edzeni menni, idegeneknek bemutatkozni, salátát enni süti helyett, és a két hete halogatott mailt megírni. De ha 5-4-3-2-1 Indulás! és lelököd magad a kanapéról, megnyomod a send gombot és felveszed a telefont, akkor nagy eséllyel jó dolgok fognak történni veled.
Engem akkor győzött meg, hogy próbáljam ki a módszert, mikor leírta a saját kínlódását a korán keléssel és a szundi gomb nyomogatásával – nos, annyira magamra ismertem, hogy fájt. Ha neki sikerült, hátha nekem is sikerülni fog.
A másik pillanat, amikor elrémültem és megnyugodtam egyszerre, akkor volt, mikor arról írt, hogy a legboldogabb pillanataiban sokszor valami szörnyűség képe tolakszik be a gondolataiba. Szóval nem csak én vagyok ilyen őrült.
Szerintem adjatok egy esélyt a könyvnek, vagy csak nézzétek meg valamelyik beszédét, ahol elmagyarázza az 5 másodperces szabályt.
Az előző motivációs könyv, amit olvastam, nagyjából ugyanezt akarta mondani, de nem adott hozzá ilyen kézzelfogható módszert.
5-4-3-2-1 indulás!

Papírtigris>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Komolyan megvettem és még végig is olvastam egy önsegítő könyvet, ami több száz oldalon azt taglalja rettenetes, minden tipográfusi munkát nélkülöző szerkesztéssel, hogy számolj vissza 5-4-3-2-1 és csináld? Nem vagyok normális.

dreamborder>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Kezdetben elég ellenálló voltam a könyvvel szemben. Az az igazság, hogy Melnek kicsit talán nárcisztikus személyisége van. :D A végére viszont még meg is szerettem, sőt talán még újra is olvasom. :) Maga a könyv nyelvezete borzasztó egyszerű, nagyon könnyen érthető. Nincs tele nehéz és megfoghatatlan szövegekkel, a jó része Fb bejegyzésből és e-mailekből kiszedett szövegekből áll. Néha-neha megspékelve egy kis tudományos megjegyzéssel. Alapvetően ezt nem is gondolom rossznak, arra mindenképpen jó, hogy lássuk, milyen sok ember használja ezt a módszert és ráadásul sikerrel. A könyv utolsó harmada tetszett a legjobban, a végén egy-kèt történettől meg is hatódtam. :)
Ki fogom próbálni az 5-4-3-2-1 gyerünk! szabàlyt! :)

Raizo>!

5, 4, 3, 2, 1… :)
Nos, eleinte tetszett a könyv, nagyon is, ám a végére már kicsit idegesítő volt, hogy amolyan világmegváltó módszernek állítja be a szerző ezt a visszaszámolást. Amikor megismertem a szabályt, több dolog is eszembe jutott. Elsőként az, hogy lényegében ez egy NLP-s módszer, hiszen a szabályt kapcsolónak is nevezhetjük. Aztán a Hagakure című könyv is eszembe jutott, mert abban is írják, hogy a túl sok gondolkodás „megöli” a cselekvést. Ezeken kívül még az agykontroll egyik módszere is beugrott a visszaszámlálás kapcsán.
Valóban segítség lehet ez a módszer, bár nem hiszem azt, hogy mindenkinek, mert nem vagyunk egyformák. Ám egy próbát megér, mindenképpen, a könyv elolvasása és a technika kipróbálása is. :)

AnZsu_01>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

Több tuti receptet kínáló önsegítő könyvet olvastam már és azt gondolom, hogy kicsit olyanok ezek a könyvek, mint a Hamupipőke és az ő cipellője.
Ez a könyv és én tökéletesen passzolunk. Ő az én üvegcipellőm :D
Tetszik az írónő stílusa. Néhol kicsit szájbarágós és sokat ismétli a módszer alapjait, de mint tudjuk ismétlés a tudás anyukája.
Az egyik barátnőm is elolvasta, de őt zavarta a sok sztori, a bemásolt emailek, üzenetek, stb. Bevallom én nem olvastam el mindegyiket. Sokan vagyunk, eltérő tapasztalattal rendelkezünk, sok különböző problémával nézünk szembe, így logikus, hogy egy módszer hatékonyságának a bemutatásához kell a sokféle példa.
Még végig sem olvastam a könyvet, már elkezdtem használni. Nekem nem a reggeli felkelés okozott gondot, így nem azzal teszteltem. Bevált, szinte azonnal észrevettem, hogy miben rejlik a módszer ereje és kiterjeszthetősége.
Én csak ajánlani tudom ezt a könyvet és a módszert is.

Henna88>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

A könyv címe elég pontosan elárulja, mire számítson az olvasó. Hát ebben nem csalódtam:) De úgy a könyv egészében nem volt nagy szám. Semmi újat nem mondott, persze picit más megvilágításba helyzet dolgokat, és átgondoltam általa bizonyos rutinjaimat, és döntéseimet, de semmi eget verő változásról nem tudnék beszámolni. Vannak benne jó idézetek, és pár gondolat, de van sokkal nagyobb hatású önfejlesztő könyv is.Az amerikai stílusú szerkezeti egység – folyamatosan példálozva, örömködve, közösségi oldalakról bemásolt nagyívű köszönő szövegekkel, és mindenkinek a tökéletes pozitív változáson végigment életéről szóló ismételgetett sztorik – hát ezek valami borzalmasak. Senki sem bukott el soha, mindig mindenkinek csak pozitív reakciókat kapott ezután… Ez pont hihetetlen és nagyon irritáló. Jajjjj..
Engem inkább a tudományos alap győz meg, nem az empirikus tapasztalat. Persze az is kell, csak az arányokon kell javítani.

Somogyip>!
Mel Robbins: 5 másodperces szabály

A youtube-on korábban már láttam az 5 másodperces szabállyal kapcsolatos videóit az írónőnek, így az erről szóló könyve is várólistára került. Igen, várólistára, mert nem alkalmazta a szabályát, hogy egyből megvegyem. Helyette csak nemrég kölcsönöztem ki, és bizony milyen jól tettem, hogy a könyvtár mellett döntöttem. A neten fellelhető előadásai mellett sok új dolgot nem tartalmaz a könyv. Arra jó volt, hogy felelevenítse a videókban látottakat, de véleményem szerint a könyv 80% csak reklám az 5 másodperces szabálynak (és saját magának). Nagyon sok benne az ismétlés, és ami még nem tetszett, amikor egy témához kapcsolódóan pár sorban (fél oldalon) leírja, hogy kinek, miben és hogyan segített a szabály, majd jön újabb pár sort (fél oldalt) elfoglaló részen az említett személy „eredeti” bejegyzése, és a kettő szinte szóról szóra megegyezik. Néha a keretes bejegyzés után újra megismétli, amit a keretes rész előtt már leírt.

Pandalány>!

Ha azt szeretnéd, hogy megváltozzon az életed, többet kell cselekedned, mint gondolkodnod.

Pandalány>!

Benned is ott rejlik a nagyszerűség. Még akkor is, amikor nagyon nem vagy formában.

Pandalány>!

Ha kételkedsz valamiben, kételkedj a korlátaidban.

Pandalány>!

Mi van akkor, ha elszúrod? Legalább megpróbáltad.

Pandalány>!

Szólj a szívedből akkor is, ha remeg a hangod!

Pandalány>!

Ma valami nagyszerű dolog fog történni.

Pandalány>!

A halogatás pillanata igazi gyilkos.

Pandalány>!

Ezt teszi az elménk, amikor a problémákra fókuszálunk: felnagyítja őket. Minél jobban aggódtam, annál bizonytalanabbnak és túlterheltebbnek éreztem magam. Minél többet gondolkodtam, annál nagyobb bénultságot éreztem magamban.

Pandalány>!

Minden alkalommal te tartod vissza saját magad attól, hogy változtass.

Pandalány>!

Egy bátor pillanat megváltoztathatja a napodat.
Egy nap megváltoztathatja az életedet.
Egy élet pedig megváltoztathatja a világot.