Kerék ​az iskolán 5 csillagozás

Meindert DeJong: Kerék az iskolán

Hollandia kietlen északi keleti partjain, az Északi-tenger viharos mellékén gubbaszt Shora, a kis fríz halászfalu. A sós víz örökkön szálló permetétől még a fák sem élnek meg itt. Pedig a gyerekek gólyákat szeretnének, „akik” oly szívesen megtelepszenek a szárazföldi falvakban. Miért nem állnak gólyafészkek Shora háztetőin? A kis Lina leli meg a rejtély nyitját: a csúcsos tetőkön a kedves madarak nem építhetik meg otthonukat. Az egyik jó gondolat szüli a másikat: kereket kell a tetőkre erősíteni. De honnan vegyenek kereket egy olyan faluban, melynek egyetlen járműve emberemlékezet óta a halászbárka? Ha a vágy a jó szándékkal és a kitartással találkozik, a többi már szinte magától megy. Azazhogy … sok minden történik még, izgalmas és olykor veszedelmes kalandok érik egymást, míg a hat gyerek és a segítségükre siető felnőttek összefogásának eredménye, a kerék feltűnik az iskola tetején, és az első shorai gólyapár megtelepszik rajta.

Eredeti megjelenés éve: 1954

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Sirály könyvek

Móra, Budapest, 1972
246 oldal · Fordította: G. Beke Margit · Illusztrálta: Kondor Lajos

worsi P>!
Meindert DeJong: Kerék az iskolán

Ha csak a szerző és a cím lenne, soha a kezembe nem veszem. De volt @Amrita_noita karca is, kedvcsinálónak. Sokat a regényről nem tudtam meg belőle, de elég volt ahhoz, hogy érdekelni kezdjen.
Lássuk csak, miről is szól ez? Gyerekekről, akik lelkesek és megpróbálják megvalósítani a tervüket. Felnőttekről, akikre ráragad a gyerekek lelkesedése. És persze gólyákról.
Azt szerettem ebben a regényben, hogy ahogy megy a hat gyerek, hogy elérjék, amit szeretnének, mellékesen megismerik a falu lakóit is, és rájönnek, hogy senki se olyan, mint amilyennek gondolják.
Amerikában nagyon népszerű ez a regény, sok kiadást megért már. Itthon nem nagyon ismerik, pedig jó. Ha belefuttok, ne kerüljétek ki, olvassátok!