Hollókő ​és a palóc vidék 1 csillagozás

Méhes László: Hollókő és a palóc vidék

Az ​új generációs Vendégváró útikönyvek sorozat hamarosan megjelenő kötete Nógrád megyét a legfontosabb idegenforgalmi és turisztikai centrumain keresztül mutatja be. A kötet nyitófejezete általánosságban írja le a vidéket, annak néprajzi kultúráját, a Cserhát, a Karancs-Medves, az Ipoly-völgy és a Hollókői Tájvédelmi Körzet természeti értékeit, a történelmi múltat, valamint azokat a nevezetes személyiségeket, akiknek élete/tevékenysége ehhez a tájhoz kötődött. Fesztivál és programnaptár foglalja össze azokat az eseményeket és programokat, amelyek évek/évtizedek óta meghatározóak, és markánsan mutatják meg a tájegység kulturális sokszínűségét. A tájegységeket leíró fejezetek közül az első a Világörökség címet elnyert Hollókő és környékének (Hollókő, Szécsény, Pásztó, Buják) látnivalóit, múzeumait, történelmi/néprajzi emlékeit, természeti értékeit veszi számba – ezeknek a településeknek a vonzáskörzetéhez tartozó falvak látnivalóival együtt. Részletes leírások taglalják Hollókő… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: VendégVáró útikönyvek Well-Press

Well-Press, Miskolc, 2009

encus625 P>!
Méhes László: Hollókő és a palóc vidék

Szeretem ezt a sorozatot a hazai tájakról. Örültem, amikor megtaláltam a könyvtárban ezt a tematikus részt, ami nem szorítkozik egy megye határai közé, hanem egy tájegységet mutat be.
Idén Nógrád-megyébe kirándultunk azzal a céllal, hogy minél több várat nézzünk meg. A könyv remek támpontot ad ehhez és a környék felfedezéséhez is. Minden látnivalót képtelenség felkeresni, amit említ, de ha csak átutazóban voltunk az említett falvakban, akkor is jó volt felidézni az olvasottokat.
Majdnem 10 éves a könyv, de egész kevés változást tapasztaltunk. (Mondjuk az első célpont pont zárva volt és csak kívülről lehetett megnézni – Kisterenyei kastély)
A könyv segítségével 6 várat, egy várromot, 2 kastélyt kívülről, több várost ismerhettünk meg.

Well-Press, Miskolc, 2009