Mindig ​ez a Kitkat! 14 csillagozás

Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Majdnem igaz mesék egy kislányról, aki ahogy nő, bölcsődéből óvodába, óvodából iskolába kerül, egyre eszesebb, cserfesebb és huncutabb lesz.
Kitkat meséiből megtudhatjuk, milyen is az a százlábú kakas, miért jó rossznak lenni, miért jó jónak lenni, és az is kiderül, hogy melyik az a rémmese, ami a csárdában végződik. A vicces, mégis tanulságos történetekben Kitkat életének főbb szereplői vonulnak fel: beszélő állatkák, incselkedő tárgyak, óvodás és iskolás pajtások, a húsvéti nyuszi, a mikulás, no meg a szülők és a nagyszülők

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Scolar, Budapest, 2013
80 oldal · ISBN: 9789632444468 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Aquarius >!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Nagyon jó fej Kitkat, hamar meg is szerettük. A történeteken nagyokat mosolyogtunk. Bár abszurd gondolat, hogy a Télapó hozza a húsvéti ajándékokat, de ha arról van szó, hogy helyettesíteni kell az éppen megbetegedett nyuszit, akkor mi sem természetesebb.
Kedves volt a bölcsőde, az óvoda és az iskola párharca, féltékenysége egymásra, de nem maradhat buta az ember. Az önmagával elégedetlen kakason is jókat mulattunk. Zsolnay Eozina becsempészése nagyszerű ötlet volt, mert kérdések özönét indította el.
Remekül felépített mesék, tetszettek a kissé bábszerű alakok, és összességében az illusztráció. Minden mesének van mondanivalója. Meglepett Méhes Károly és keresni fogom a műfajba illő könyveit. Nem okozott gondot a pontozás: csillagos 5-ös.
4-8 éveseknek kiváló szórakozás nyújt, de én is nagyon élveztem.

Lahara IP>!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Hát ez nagyon nem. arra emlékeztet, amikor a gyerekek játszanak és történeteket találnak ki. Olyan, nem pedig mese ismeretlen gyerekeknek. Ezek poénosak tudnak lenni családon belül, de másoknak idegenül hat, nem lehet vele mit kezdeni. A százlábú kakas pedig csak egy újabb változata „Az idegen tollakkal ékeskedő szarkának”, aki Szutyejevnél már libaként jelenik meg, tolmácsolja, hogy a nagyravágyás rossz, elégedj meg azzal, amid van!
Az illusztrációk nagyon szürreálisak volt, Kitkat meg minden képen kancsal, úgy is mondhatjuk, hogy a szeme se áll jól. (Meg a szája sem.)

dianna76 P>!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Voltak benne aranyos mesék, de olvastam már jobb gyermekkönyvet. Az illusztrációk pedig! Sajna még mindig nem vagyok kibékülve Horváth Ildi emberábrázolásával. A könyv fedlapjának belső felén, különféle tevékenységekben megjelenített Kitkat viszont tetszett.
A rókás mese valahogy hirtelen ért véget. Tudom, megvolt a csattanó, mégis vártam a folytatását a történetnek. A lábakat irigylő kakas meséje tetszett talán a legjobban.
Szegény Húsvéti Nyulat sajnáltam, hogy elkapta a fekélyes répahimlőt, de biztos, hogy a Mikulás volt az egyetlen megoldás, hogy megfesse és kivigye helyette a húsvéti tojásokat? Szegény gyerekeket nem kéne összezavarni. Mindenesetre a tojásokon díszelgő minták tetszettek nagyon!
A tyúkokkal való barátság pedig furcsának tűnhet, de az én budapesti unokaöcsém is nagy szeretettel viseltetik a baromfiak iránt, ha falun van a nagymamánál.
A sárkányos mese sem volt rossz, s jó volt az ötlet, ahogyan leszoktatták az emberhús (helyesebben a hercegnő- és királylányhús) evéséről.
Az utolsó mese – ami talán nem is mese – melengette a szívemet, mivel pécsi vagyok. Kicsit betekinthettünk a Zsolnay Kulturális negyedbe, s megismerhettünk pár dolgot a Zsolnay gyár történelméről, na meg a híres eozinról is.

Gabye>!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Kicsit vegyes..Voltak benne egész jó történetek, de voltak elég gyengécskék is…

Kitti_Hernádi>!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Egyik munkatársam írta a könyvet, s mivel munkahelyemen fellelhető a könyv, ezt választottam a 2017-es kihíváshoz a kevesebb mint 100 oldalas kategóriához.
Igazán csak az utolsó kis történet fogott meg, hiszen az a Zsolnay gyárról szól. A többi nekem kicsit elvont volt.

Kis_Andrea>!
Méhes Károly: Mindig ez a Kitkat!

Ez egy nagyon jó könyv!!! A szöveg vicces, humoros gyereknek és felnőttnek is élvezhető olvasmány. Fantázia is van benne, még a képek nélkül is jó lenne, így az illusztráció már csak a pont az i-n!

nodael >!

Pedig Kitkat tudja: ez nem rendetlenség, csak másfajta rend, mint a felnőtteké.

Kapcsolódó szócikkek: rend · rendetlenség