Leleplezem ​a családomat 9 csillagozás

Méhes György: Leleplezem a családomat Méhes György: Leleplezem a családomat

– ​El van intézve! – jelentette ki biztató mosollyal Vilmos atya –, a költözködést én fogom
megszervezni.
Ebből rögtön tudtuk, hogy rémes dolgok következnek.

Miután Öcsi és barátai porrá zúzzák Apu könyvtárát, és néhány szaki (meg a titokzatos rauhenpikk) segítségével berendezik az új lakást – némi vendégriasztó, takarékossági, autóvezetési és férjnevelési túlélő lecke után –, azt hihetnénk, megnyugszanak a kedélyek. De nem! Apu és Anyu inkább nyakába veszi a világot, azaz hátára a zsákot, és meg sem áll az Adriáig. Egészen addig lubickolnak gondtalanul, ameddig Vilmos atya…

A főszereplők viszontagságairól és ”rémtetteiről” a regénysorozat mindegyik kötetében olvashatunk.

E vidám regényeket az író gyakorló szülőknek és a felnövekvő ifjúságnak szánta, hogy a kalandok végére kiderüljön: a barátság, a megértés, a szeretet, anyu meg apu, a család és hasonló nyalánkságok a legfontosabb részei az életnek; bár annak bizony része a tévedés, a hazugság, a… (tovább)

Móra, Budapest, 2015
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820562 · Illusztrálta: Bányai István
Dacia, Kolozsvár, 1972
194 oldal · Illusztrálta: Cseh Gusztáv

Méhes György: Leleplezem a családomat

Ezt a könyvet olvasási versenyre kellett elolvasnunk. Amiket ezekre a versenyekre szoktak adni, általában olyan könyvek szoktak lenni, amik egyáltalán nem érdekelnek, untatnak, csak a verseny miatt olvasom el őket. Ez a könyv viszont kellemes csalódás volt. Élveztem, szerettem olvasni. Az író nagyon jó történetekkel mutatja be egy (majdnem) hétköznapi család mindennapjait. Hiszen, „Ilyesmi is csak velünk történhet meg”.

mohapapa I
Méhes György: Leleplezem a családomat

Méhes György ifjúsági sorozaténak negyedik kötete. Pazar, akár a többi!

szkeri P
Méhes György: Leleplezem a családomat

Már vágytam egy ilyen könnyed hangulatú családi-ifjúsági regényre, és nagyon jó is volt. Jókat kacagtam rajta, humoros, vidám, kedves. Mi is hamarosan költözünk, ezért azok a részek különösen megragadtak. :)

petrichor

Quintusz szerint az álom is a valóság egyik formája, amiben, azt hiszem, igaza is van.

petrichor

Márpedig a botanikus alaptermészetű Quintusz szerint egy lánynak olyannak kell lennie, mint egy virágnak.

Lizli

Mert nemcsak igazi férfiak vannak, hanem buta, szerelmes nők is, mert ha nem volnának, nagyon hamar eszményi férjjé változna a legférfiasabb férfi is.

66. oldal utolsó mondat