Kilenc ​vesszőparipa 7 csillagozás

Méhes György: Kilenc vesszőparipa Méhes György: Kilenc vesszőparipa

Méhes ​György regényt írt a magánéletről. Azokról a látszólag szürke mindennapokról, amelyeket a korabeli erdélyi magyar ember megélt. Küszködve, szenvedve, mégis a jövőbe vetett töretlen bizalommal. És rengeteg iróniával.
A könyv első része két család versengéséről szól. A viszály tárgya szinte középkori: melyik család képes nagyobb lakodalmat rendezni eladó lányának. Ebbe a látszatra banális történetbe keveredik aztán minden: apai érzések a vőlegény iránt, apró áskálódások, házastársi viták.
A második rész egy hazai kempingben eltöltött néhány napos pihenés megejtő sztorija. Ahogy a szerencsétlen férj nem tudja felverni a sátrat, ahogy a konzerveken összekverednek a címkék, ahogy a majdnem szakadékba zuhant lakókocsit a sátorózók hősies módon kimentik- szinte burleszkfilmbe illő jelenetek. Méhes ezen a „burleszkiségen” nem is akar felülkerekedni, így éreztetve a mindennapi élet kisszerűségét.
A harmadik szerkezeti egység hangulata más. A Méhes család- akkor… (tovább)

Cerkabella, Kolozsvár, 2015
230 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820661 · Illusztrálta: Bányai István
Dacia, Kolozsvár, 1977
174 oldal · Illusztrálta: Cseh Gusztáv

nagyszülő

ribizlii>!
Méhes György: Kilenc vesszőparipa

Kedves történetek kedves szereplőkkel, jó egészséges öniróniával.

krautwurstkinga>!
Méhes György: Kilenc vesszőparipa

Az első felén jókat nevettem, de a második (az utazás) már inkább csak egy útleírás volt, városnevek és látnivalók „egymásra hajigálása”. Összességében jól szórakoztam rajta.

Méhes György: Kilenc vesszőparipa

Szórakoztató olvasmány nyári napokon, én még az útleírásokat is élveztem, de legjobban talán a próba-kempingezés története tetszett.

mohapapa I>!
Méhes György: Kilenc vesszőparipa

Nem tudok választani a sorozatból, mindig amelyiket olvasom, az a kedvencem!

Jesper_Olsen>!

Bosszankodni olyasmi fölött, amin úgysem lehet változtatni, a legrövidebb út a megöregedés felé.

Jesper_Olsen>!

Mert a vásárlásnál a férjre csak azért van szükség, hogy utólagosan rá lehessen hárítani a felelősséget.

Jesper_Olsen>!

Tudj örülni és örömet szerezni. Legyenek vesszőparipáid. Vesszőparipája minden épeszű embernek van, aki elég okos ahhoz, hogy egy kicsit bolondos legyen. És ha jól lovagolja meg őket, az örömtől és a jókedvtől sokáig fiatal maradhat. Fő az, hogy amit teszel, teljes lélekkel cselekedd.

Jesper_Olsen>!

Az unokákkal együtt megfiatalodunk, megtanulunk ismét tiszta szívből nevetni és játszani; rácsodálkozunk vele együtt a világra, fölfedezzük, hogy milyen a madár, a felhő, a lepke. Emberek, ha fiatalok akartok maradni, igyekezzetek nagyszülővé lenni.

Kapcsolódó szócikkek: nagyszülő · unoka
Jesper_Olsen>!

Csak egy vénember nem meri próbára tenni önmagát. Ha fiatal akarsz maradni, utazz, kirándulj, vállalkozz turistautakra. Az ember így szakadatlanul új meg új helyzetek elé kerül. Ész kell az utazáshoz meg ügyesség és törhetetlen hit abban, hogy kivágod magad minden helyzetből.

Jesper_Olsen>!

Az ember őrizze meg az illúzióit, amíg csak lehet, s akkor még az is megtörténhet vele, hogy fiatal marad.

Jesper_Olsen>!

Minden költőt hegycsúcson kellene eltemetni, mint Petár Petrovics Nyegost, hogy hallgassa, amint a hegyek visszhangozzák a szelek énekét.

Jesper_Olsen>!

Tessék tehát megjegyezni: az örök ifjúság titkai közé tartozik a kíméletes őszinteség a házasságon belül.

Jesper_Olsen>!

Ha férfi vagy, légy férfi, és vállald a könnyebb felét, de állítsd róla azt, hogy az a nehezebb.

ribizlii>!

Vilmos atya ugyanis, mint mérnök és hivatásos tervkovács, imád szervezni. Ez a vesszőparipája. Ezen a jogcímen felforgatja maga körül a világot, az őrület szélére kergeti apró termetű mártírfeleségét, Pindurka nénit ( meg kell vallanom, hogy ezt a mártír jelzőt Pindurka egyenes kívánságára iktattam bele a mondatba), majdnem megbolondítja a gyermekeit, az ismerőseit, az összes barátját.