Emmi 50 csillagozás

Méhes György: Emmi

Az egyedül élő öregasszonyról, Emmi néniről már senki sem tudja, hogy hajdanában álomélet várt rá. Szépsége mellett gyönyörű hanggal áldatott meg, Európa operaszínpadjai, délceg vőlegény, siker és boldogság ígérkezett, míg el nem jött a végzetes nap.

A mindent elsöprő szerelem áldozatául esett Orsolya és a pénz ördögi világában fuldokló Gina után Emmi a harmadik erdélyi grácia, akinek története olyannyira fájdalmas, akár egy görög tragédia. Érzelmes, ugyanakkor kegyetlen ez a regény, ragyogó ötvözete lélekrajznak és kalandnak.

Ulpius-ház, Budapest, 2007

panna_cotta>!
Méhes György: Emmi

Méhes egy bizonyos korszakot képvisel, és ezt jelenti számomra is. A harmincas évek Kiss Manyis, Latabáros, Perczel Zitás filmjeinek hangulatát kemény kötésben. Amikor vasárnap délben megnéznék egy Katyit, de épp nincs egyik csatorna műsorán sem, na akkor esik jól egy Méhes regény. Nem több, és nem kevesebb, mint a boldog békeidők szórakoztatóiparának hangulata pár órára. Könnyed időutazás nagyanyáink világába.

mosolytó>!
Méhes György: Emmi

Olyan könyv, ami simán lehetne még hosszabb. Pláne, hogy a vége, a baleset utáni élet eléggé összecsapott. Addig minden szépen kifejtett, utána meg egy-két oldalas összefoglaló.
A bécsi évek, az ívelés, a szerelmi szál – mind jók voltak, még a karakterek, Emmichen, Alois, a szülők is tetszettek.
Kis olvasmányos, napozós-tengerpartos olvasmány.

kristina_b>!
Méhes György: Emmi

Romantikus történet egy erdélyi lányról, aki szinte a semmiből ünnepelt énekesnővé vál(hatot)t (volna), ha apró kis baleset nem töri ketté a karrierjét. Nagyon tetszett a bécsi évek leírása, de szerintem a vége túlságosan össze lett csapva. Olvastam volna még a baleset utáni évekről szívesen…

SinkaZsuzsanna>!
Méhes György: Emmi

A könyvtől azt kaptam, amit vártam. Lassú cselekmény, lassú és halk tanulságok.

zsofifa>!
Méhes György: Emmi

Szeretem Méhes György könnyed, olvasmányos, szórakoztató regényeit. A kedvencem a Kolozsvári milliomosok, de az Emmit is nagyon élveztem.

Véda P>!
Méhes György: Emmi

Mint amikor lekésted az egy órában egyszer induló buszt és ott maradsz a padon egy kedves öreg nénivel, aki élete élményeivel untat. Untat, mert a számomra oly kedves és a regénytől is várva-várt ’30as-’40es évek hangulatából semmit nem adott vissza. A Monarchiára vonatkozó részek tetszettek, de összességében abból is lehet sokkal jobbakat találni a műfajban.

system456>!

… annak, aki a múltban akar elmerülni, jobb a gyertyalángra bíznia magát, mely csöndes fényével szelídebb időkre emlékeztet.

system456>!

A szerelemben mindig csak előre szabad nézni, hátra soha. Ha lekésed az expresszt, sose bánd, mindig jön egy másik vonat és mindig jön egy másik nő.

Chillingó>!

Egy magára hagyott öreg számára a képzeletében lejátszódó események ugyanolyan valósággá válnak, mintha megtörténtek volna.