Holttest ​az Ambróziában (Rózsakői rejtélyek 1.) 68 csillagozás

Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Amikor ​azzal az emberrel kell összefognod, akitől legjobb lenne távol tartani magad, a következmények beláthatatlanok…

Flóra házassága romokban, és a katasztrófát azzal tetézi, hogy a munkahelyén is felmond. Valóságos megváltás, mikor az apja hazahívja Rózsakőre, hogy távollétében felügyelje a családi kávézót, az Ambróziát. Ám néhány nap a békés kisvárosban, és Flóra élete ismét fenekestül felfordul. Holttestre bukkan az Ambróziában, és kénytelen a helyi magánnyomozó, Ben segítségét kérni, pedig semmi szüksége egy újabb megbízhatatlan nőcsábászra.

Ben élete egykor a bulizás és a nők körül forgott, de kimászott a gödörből, megnyitotta magánnyomozó irodáját. Most mégsem úgy mennek a dolgok, ahogy eltervezte. Nem válogathat a megbízások között, pedig Flórát jobb lenne messzire elkerülnie. Közös nyomozásba kezdenek, ami egyre váratlanabb fordulatokat vesz, a kalandok során pedig csak egymásra és kissé bolondos barátaikra számíthatnak.

Sikerül ép bőrrel… (tovább)

NewLine, Bakháza, 2020
NewLine, Bakháza, 2020
NewLine, 2020

Abonyi Flóra · Benjamin Burke

klara_matravolgyi>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

A Rózsakői rejtélyek emlékeztetett engem arra, miért is olvasok romantikus krimit szinte csak magyar szerzőktől. Egész egyszerűen azért, mert felesleges a külföldi piacon keresgélni, mikor itthon ilyen tehetséges írónők vannak, mint Megyeri Judit, és olyan zseniális történeteket írnak, mint a Holttest az Ambróziában.

A könyv igazi könnyed, nyári kikapcsolódást nyújtott. Nagyon tetszett a történetvezetés, ahogy a jelen összefonódott a múlttal. Megvolt benne a kellő izgalom és rejtély, és természetesen a szerelmi szál is, ami viszont egyáltalán nem volt tolakodó. Nagyon várom a következő, Skóciában játszódó történetet! :)

cicus61 P>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Hát ez a könyv fantasztikus volt! Végig szétizgultam magam :) Izgalom, kaland, humor, szerelem, mi kell még? :) Flóra egy szuper talpraesett nő és Ben persze a hős, akire mind vágyunk :) Tetszett, ahogy Flóra próbált ellenállni Bennek, persze nyílván sikertelenül. A történet nagyon izgalmas volt, egy perc sem volt, amikor unatkoztam, pláne a közepétől egészen a végéig. A vége is jó lett, egy jó pár csavarral. Imádtam, jöhet a következő.

Ferger_Jolcsi P>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

A történet első fele nagyon-nagyon tetszett, izgalmas és kellemes olvasmány volt. Teljesen elmerültem a nyomozásban, izgatottan olvastam, hogy mi fog kisülni ebből az egészből. Aztán a történet felénél jött egy üresjárat, ahol leállt a nyomozás, ez a rész a romantikus szál elegyengetéséről szólt, aztán kb. 100 oldal után ismét átváltott a kötet és újra izgalmas lett. A közepét nagyon untam sajnos, alig vártam, hogy végigjussak rajta, de szerencsére a történet vége kárpótolt érte.

Papírra_vetett_gondolataim>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Az a helyzet, hogy én úgy nyúltam ehhez a kötethez, hogy tudtam, hogy egy jót fogok olvasni, és bízok Megyeri Juditban. Igazam is lett, sőt! A történet csak úgy vitt magával, és ha több időm lett volna, akkor biztos, hogy pár nap alatt végig is olvasom, mert annyira izgalmas és letehetetlen. Megyeri Judit köteteiben azt szeretem a legjobban, hogy, még amikor nem olvasok, akkor is ott motoszkál a fejemben, hogy akkor most vajon mi is történhetett. A cselekményszál igazán izgalmas volt, sokszor gyomorgörccsel olvastam egy-egy jelenetet. Amit kiemelnék Megyeri Judit stílusában az az, hogy tökéletesen ötvözi a romantikát a krimivel. Egyikből sem kapunk többet, hanem szépen együtt használja őket, így mindig van valami izgalom, vagy rejtély, ami fenntartja az érdeklődésünket. Én azt mondom, hogyha jó romantikus-krimit akartok olvasni, akkor Megyeri Judit, mert szerintem ő zseniálisan ötvözi ezt a két műfajt!

Garbai_Ildikó P>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Nagyon izgalmas történet volt. Nem volt unalmas a számomra. Néha a nagy kémia vonzása kicsit sok volt nekem de ez az én hitetlen természetem miatt van valószínűleg.. :) Jól felépített történet egyre feszültebb izgalom és mikor már azt hittem itt a vég nyugi van csavart rajta még az írónő egyet. Hát nagyon szuperre sikeredett. Utazókönyvként ismertem meg,köszönöm a lehetőséget.

ap358 P>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

A kötet előzménynovelláját olvasva már biztosan tudtam, hogy a könyvet is be fogom szerezni, és miután azt is elolvastam, elmondhatom, az írónő igen magasra tette a mércét spoiler.
Ez a könyv minden tekintetben hibátlan volt, profi munka. Nem is vesztegetném a szót ilyenekre, hogy tördelés, szerkesztés vagy írástechnika, mert miután kézbe vettem és elkezdtem olvasni, egyértelműen kiderült, hogy itt minden a helyén van, és a legnagyobb komfortban élvezhettem a sorokat.
A történet krimi, némi romantikával fűszerezve. A címkék között szerepel az erotika szó is, de ez ne tévesszen meg senkit, mert nagyon finom és ízléses köntösbe bújtak a felnőtt jelenetek, és ezek nem a kötelező testiséget, hanem a szereplők közti kapcsolatot erősítették.
Az oldalszám ellenére könnyen és gyorsan olvasható a könyv, csak úgy pörögtek a lapok. A stílus nagyon gördülékeny, és ezt már a novellánál is említettem, így le merném fogadni, ha kétszer ilyen hosszú lett volna a könyv, azt se vettem volna észre.
A cselekmény elsősorban a gyilkosság körül forog, közben betekinthetünk Flóra és Ben életébe is, valamint minden fejezet végén kapunk egy harmadik nézőpontot, ami szép lassan bontakozik ki és kapcsolódik a bűntetthez.
Miközben szereplőink nyomoznak, kialakul köztük a vonzalom, és saját sérelmeiket, múltjukat is fel kell dolgozniuk. Tetszett, hogy lassan nyílnak meg egymásnak, fokozatosan épül a kapcsolatuk, és mindig szem előtt tartják a feladatukat.
A karakterek nem voltak szélsőségesek, nem hisztiztek, nem követtek el égbekiáltó ostobaságokat, csak hogy a másik fél megmenthesse őket, és Flóra sem egy badass nő. Bennel együtt mind a ketten valósnak, kézzel foghatónak tűnnek, és ezzel csak még szerethetőbbé váltak.
A nyomozás menete elsősorban Flóra, az apja és az alkalmazottak „kimosására” irányult, mivel a gyanú elég hamar rájuk terelődik, így jön a képe Ben, a magánnyomozó, aki a rendőrséggel párhuzamosan elkezd bizonyítékokat gyűjteni. Ben egy elég higgadt nyomozó, különösen megragadtak a jelenetek, ahol ő maga értesíti a rendőrséget vagy éppen feljelentést tesz, ezzel is teljesen hivatalossá téve a folyamatot. Nem az a sablonos alkoholista és önfejű figura, habár mind a két jellem ott van benne, de az esze folyton a helyén van.
A bűntény előzményei elég hamar összeállnak, és valahol a könyv utolsó harmadában már a végkifejletre is vannak finom utalások, mégis tudott meglepetést okozni az írónő.
Remélem, a folytatásra nem kell sokat várni, és szívesen olvasnék még Alexről, ő lett a kedvenc mellékszereplőm, és az írónő pedig a kedvenc hazai krimi íróm.

luthienlovemagic IP>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Az író jóvoltából lehetőségem volt elolvasni a Holttest az Ambróziában című kötetet is, amely annyira jól sikerült, hogy Megyeri Judit a kedvenc szerzőim közé lépett elő. A kötet az elejétől kezdve magával ragadott, és ez egészen a végéig kitartott, sőt, ha úgy vesszük, még tovább is, mert nagyon várom, milyen kalandokba keverednek még a szereplők.

Végig a múlt és jelen összefonódása és a kettő közötti hangulatkülönbség határozza meg a történetet. Viszont a jelen azért előtérbe kerül, ami szükséges ahhoz, hogy a szerző végig fenntartsa a figyelmet. Ez pedig kitűnően megy neki. Egy percnyi üresjárat sincs a műben, mert hol a nyomozásban következik be fordulat, hol a karaktereket mélyíti el, hol pedig a szerelmi szálban történik előrelépés. Folyamatos mozgásban van a történet, ám ez nem azt jelenti, hogy nincs benne megállás, csak annyit, hogy a nyugisabb részek se válnak unalmassá. Sőt, azok néha még az akciójeleneteknél is jobban megragadtak. spoiler Leginkább a jelenet meghittsége ragadott meg, az, hogy összebújtak, de nem mentek ennél tovább, megtartva a fokozatosságot. Ez mind a krimiszálra, mind a szerelmi szálra áll – fokozatosan derülnek ki az indítékok, mélyül el a szereplők kapcsolata. A romantikus/erotikus jelenetek sok más hasonló történettel ellentétben nem túlzóak, sőt, teljesen természetesek. Olyanok, amik a valóságban is megtörténhetnek bármelyik párral, mert nincsenek bennük nyakatekert pózok, lehetetlen helyszínek. Egy egyszerű misszionárius pózból is olyan kiváló jelenetet hozott ki a szerző, hogy öröm volt olvasni. Kár is lett volna túltolni, mert nem lett volna hiteles. Így viszont a karakterek hétköznapi embereknek tűntek, ezért jobban bele tudtam élni magam olvasás közben. A szexpozitúrák cifrázása helyett annál több érzelmet jelenített meg, ami a testiségnél sokkal erősebb, és ez a szenvedély, féltés, aggodalom, fellángoló szerelem átsüt a lapokon. És annak ellenére erotikus, incselkedő, ingerlő, hogy sok esetben nem is történik intim együttlét. A kémia ennek ellenére kiválóan működik Ben és Flóra közt.

A Holttest az Ambróziában összességében egy kitűnő sorozatnyitó kötet, amiben a szerző ügyesen lezárja a történetben elindított fő cselekményszálat, ugyanakkor a szereplők érzelmi íve nyitott marad, ezáltal marad lehetőség a folytatásra. Ennek ellenére a cselekményív lezárt, így nem marad olvasás után hiányérzet, mert a kötet önállóan is megállja a helyét. Különösen tetszett benne, hogy a krimiszál és a szerelmi szál összhangban van. Előbbi van az előtérben, és utóbbi ennek hatására alakul, fejlődik. Az erotikus részek életközeliek, az író nem esett velük túlzásba. Remekül belesimulnak a szövegbe, jól megférnek a nyomozással.

Bővebben (A bejegyzés további része spoilert tartalmazhat!):

Anarchia_Könyvblog>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Izgatottan vettetem bele magam a Rózsakői rejtélyek első részébe. A mű borítója tökéletes képzetet nyújt a történet fő helyszínének elképzelésére, az Ambrózia kávézóéra. A fülszöveg kellő figyelemfelkeltést közvetít az olvasó számára, ahol szinte gigászi pontossággal van felvázolva a történet kerete. Mindez pedig véleményem szerint szenzációs kezdése egy regénynek.

Megyeri Judit regénye egy kalandos utazásra hív. Élveztem a történetet, mert az írónő nem engedte ellaposodni a cselekményszálakat. Mindig akkor robbantott egyet, amikor szükség volt rá. Ráadásul a krimi vonal teljes mértékben olyan volt, mint amilyennek lennie kellett – kellő borzongást rejtett magában, a szükséges jellemvonásokat magán viselte. A romantika elemei is megtalálhatóak benne, de csak minimális mértékben, így alkot tökéletes egyveleget a történetben a két zsáner.

Ajánlom a könnyedebb krimi zsáner olvasóinak, akik szívesen olvasnak a gyilkosság felderítésének útján vezető kalandokról!
(Bea)

Teljes értékelés: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2020/05/09/megyeri_ju…

ppuummukli>!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Magába szippantott a történet, végig azon agyaltam, hogy mi fog kiderülni a múltbéli szálon. Izgalmas volt és végig fenntartotta a kíváncsiságomat. Flóra és Ben is szimpatikusak voltak, én végig szurkoltam kettőjüknek. Szerettem, hogy a hibáikkal együtt is kedvelhető karakterek voltak. Nagyon kíváncsi vagyok hogyan alakul majd Liza és Alex kapcsolata a jövőben. Biztos, hogy be fogom majd szerezni a folytatásokat is, remélem minél hamarabb megjelennek. :)

Viktória_Erdei >!
Megyeri Judit: Holttest az Ambróziában

Nagyon örültem, hogy megnyertem ezt a könyvet, mert így egy újabb ismeretlen írónővel ismerkedhettem meg. Nagyon jó, végig izgalmas könyv volt. A karaktereket jól eltalálta. Már az elején furcsa volt az egyik szereplő viselkedése és a végén kiderült, hogy tényleg van köze a gyilkossághoz. Simán el tudnám képzelni ezt a könyvet filmként is. Nagyon izgalmasra sikeredne.

Judit_Megyeri IP>!

– Összetörted a szívem azzal a nemmel! – tódította Ben.
– Erősen kétlem. Még aznap kerítettél magadnak egy másik lányt, aki elment veled.
– De ő sem tudott pótolni téged!
– Tényleg? Pedig láttam, mennyire próbálkozott. Az autód hátsó ülésén, egy szál melltartóban.

Kapcsolódó szócikkek: Abonyi Flóra · Benjamin Burke
Harriet P>!

– Kitalálom! Egy olyan regényt kéne írnom, aminek a főszereplője egy jóképű, vörös hajú magándetektív?
– Nem pont erre gondoltam, de egész jó ötlet – vigyorodott el a férfi.

Harriet P>!

… mindenkinek van valamilyen mocskos kis titka, csak meg kell találni.

Judit_Megyeri IP>!

– Lehet, hogy a gyilkos lenyúlta valamelyikünk kulcsát, és így jutott be a kávézóba – mondta végül.
– És miután jól végezte a dolgát, visszacsempészte? – érdeklődött szkeptikusan Tibi. – Vagy elvitte egy másolóba? Előttem van a jelenet… Jó napot, lemásolná nekem ezt a kulcsot? Egy gyilkossághoz kellene.

l_moni>!

Olyan volt a pasas, mint valami villámgyors hatású drog, Flóra könnyedén a rabjává tudott volna válni.

Harriet P>!

– Mondd csak, ha már nem újságíró vagy, akkor tulajdonképpen mit csinálsz? Már amikor épp nem elhunytakat cserkészel be vidéki kávézókban.
Flóra szája ismét mosolyra húzódott, bár ezúttal jóval kényszeredettebben.
– Mondtam tegnap. Apámnak segítek be, amíg Svédországban van.
– De azután?
– Hát, ha már ilyen jól megy, esetleg elgondolkozom azon, ne legyek-e hivatásos hulla-vadász.
– Az biztos, hogy hiányszakma – bólogatott Ben nagy komolyan, amire Flóra ismét elmosolyodott.

Anarchia_Könyvblog>!

– Az utóbbi pár hetem eléggé elbaszott volt, de annak örülök, hogy újra találkoztunk. Nagyon is.
Flóra először nem felelt. Ben már azt hitte, hogy elaludt, és nem is hallotta a szavait. Aztán a nő váratlanul megszólalt:
– Én is. Még akkor is, ha ehhez egy hullát kellett találnom.

n_zsebi>!

Ben megfogta a kezét és belecsókolt a tenyerébe.
– Csak azt akartam mondani – villant fel a féloldalas vigyor az arcán –, hogy ez elképesztő volt!
Flóra azon kapta magát, hogy visszamosolyog rá.
– Na persze! Inkább csak egy átlagos este Benjamin Burke életében, nem? – cukkolta a férfit, mert az jóval könnyebben ment, mint megbeszélni, mi lehet ez a téboly közöttük.

Judit_Megyeri IP>!

A pult feletti lámpa fénye fura, torz képet rajzolt a csupasz, vérfoltos asztalra, mintha még mindig ülne valaki a padon, és ő maga nem, csak az árnyéka látszódna. Flórát kirázta a hideg, gyorsan elkapta a tekintetét.

Kapcsolódó szócikkek: Abonyi Flóra

Említett könyvek