Bűn ​és viszály (Bűn 2.) 141 csillagozás

„Tiltott szerelem és ellenállhatatlan szenvedély.” Harlequin Junkie
„Elragadó és izgalmas. Még többet akarok belőle!” Totally Addicted blog

Születhet-e szerelem egy családi viszály közepette?
Bűnös, amíg ártatlannak nem bizonyul.
Elegem van abból, hogy bizonyítékok nélkül ítélkeznek felettem, csupán azért, mert a vezetéknevem Gable. Lehet, hogy a Riscoffoké a város, de én már nem játszom többé a szabályaik szerint. Elegem van belőlük.
Bárcsak azt is figyelmen kívül hagyhatnám, hogy Lincoln Riscoff milyen könnyen az ujja köré csavart…

Meghan March, a New York Times, a Wall Street Journal és a USA Today bestsellerszerzője Bűn-sorozatának második részében a gyűlölet, a tiltás és a józan ész ellenére felsejlik a második esély és a boldog szerelem lehetősége.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2020
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156067746 · Fordította: Goitein Veronika
Álomgyár, Budapest, 2020
236 oldal · ISBN: 9786156067753 · Fordította: Goitein Veronika

Trice29 P>!
Meghan March: Bűn és viszály

Ez a rész, folytatva a rossz hagyományokat, olyan volt, mint egy rendesen összerakott könyv közép része. Kicsit sok bonyodalom, kevés valós történés. A szereplőket továbbra is kedvelem, de ez csak pocsolyában való vergődés volt. Egyedül az öregfiúkból kaptunk többet, ezt szerettem.

Edina79>!
Meghan March: Bűn és viszály

Nah,igen… Se veled,se nélküled.. Nem jellemző rám,de már idegesített ez a szitu.
Whitney-t ebben a részben sem kedveltem meg igazán. Miért nem tud kiállni magáért? Miért hibáztatja magát mindenért?
Lincoln ❤❤ Imádtam,ahogy harcolt kettejükért.
És a két öregúr… ☺ Haláliak.
Karma: valaki jól megcsapkodhatná már!!
És ismét függővég….

Meghan March: Bűn és viszály

Most, hogy a végére értem végre, mi volt az első gondolatom?? B.sszus, hát ennek még van egy része!?!? Képtelenség… Nem… Komolyan mint a rétes! Meddig lehet ezt a története még nyújtani? Egyszerűen sok volt! Sok a dráma, sok a siránkozás, és az önsajnálat. Egy lépés előre, és vagy húsz hátra! Ez tökéletes leírása a könyvnek.
A két főszereplőnk, ebben a részben sem kedveltette meg magát.
Ez a se veled, se nélküled kapcsolat már nem kicsit idegesítő.
A múlt és jelen váltakozása itt sem nyerte el a tetszésemet, de csak azért, mert ilyen mini adagonként kaptuk őket.
Karma! Te jó ég! Utálatos egy nőszemély! Nagyon ideje lenne már, hogy valaki jól helyben hagyja a csajt! Mondjuk, Whitney. Na de arra várhatunk…
Továbbra is kedvenc szereplőim a két öreg úr, és Tücsök. A csillagok száma inkább csak nekik köszönhető.

Hópárduc P>!
Meghan March: Bűn és viszály

Nagy elvárásokat nem kell a könyvhöz állítani.
Igazából több minden kiderül már ebben a részben a múltbéli dolgokról. Két idősíkon mozog a történet.
Viszont nagyon kevés benne a történés, ezalatt a pár oldal alatt. A vége, ami izgalmasabb és persze függővég…
A szereplők inkább semlegesek, mint szimpatikusak. Whitney folyamatosan magát hibáztatja mindenért. Lincoln nem bízik senkiben, bár ebben a részben már el kezdett harcolni kettejükért. Karma, utálatos, jól megráncigálnám…
A kettős szemszög tetszik.

pinkprincessreads>!
Meghan March: Bűn és viszály

Amikor fény derül a múlt homályos részleteire.
Nagy szerencsére volt annyi önuralmam, hogy az első részt csak akkor kezdtem el, amikor már a másodikat is magaménak tudhattam. Az első rész vége megannyi kérdést vetett fel bennem és egyszerűen képtelen voltam magam megtartóztatni, hogy ne kezdjek bele a folytatásba, ami valami zseniálisra sikeredett. Hogy miért?

Először is megmaradt az első részből már jól ismert múlt-jelen kettős. Emellett pedig az első részben felvetett kérdések jó részére választ lelhettem. Jó, nem mondom, hogy mindre, de még előttünk áll a befejező kötet, addig is vesézzük ki, hogy ebben mi történt.

A Riscoff és Gable család között dúló viszály még jobban fellángolt egy szerencsétlen véletlen folyamán, amit igaz, hogy lehetett sejteni, de mégse gondolták volna, hogy idáig fog fajulni. Természetesen ez a Whit és Lincoln között kialakuló érzelmi kötelékre is hatással volt. De vajon tényleg csak ez vezetett a kettejük eltávolodásához? Csak a családjaik voltak a hibások vagy ők se tettek meg mindent azért, hogy egymáséi lehessenek?

Mondhatnám, hogy a történelem nem ismétli önmagát, viszont 10 év elteltével, az életük szintúgy nem nevezhető eseménytelennek, hála az egykoron meg nem oldott problémáknak. Ugye emlékszel, hogy Whit szinte menekült Gablebe az első részben a nyugalomért, de sajnos ez nem tartott túl sokáig. Lincoln, mint a város legbefolyásosabb embere vajon képes lesz megvédeni Whitneyt vagy egyáltalán nem is érdekli már, hogy mi van a lánnyal? Ahogy az élet lépten nyomon egymás útjába sodorja őket vajon fellángol újra köztük az egykoron elnyomott érzéseik? Vajon ezentúl lesz közös jövőjük, vagy a múlt árnyai újra lecsapnak rájuk? E két ellenséges család ki tud egy napon békülni vagy örökké fenn áll eme viszállyal teli légkör?

Ez a rész igazán megtanított engem arra, hogyha van valami féle problémám, akkor azt melegében oldjam is meg, mert később, akár évek távlatából is képes rám negatív fényt vetni. A sorozat második kötetét már szinte képtelen voltam letenni, ugyanis annyira magába szippantott ez az izgalmas, tiltott, rejtélyekkel teli történet. Alig várom, hogy olvashassam végre a folytatást. Ha eddig picit bizonytalan is voltam, mostmár teljes szívemből tudom azt mondani, hogy ezt a sorozatot igenis mindenkinek ajánlom. Viszont egy jó tanács: Szerezd be az összes részt mielőtt belekezdesz, mert képtelenség várni a folytatásra.

Könyvpillangó92_εïз>!
Meghan March: Bűn és viszály

Ó te jó ég!! Lehet ez az izgalmakat még jobban fokozni? Hát ez a könyv bemutatja, hogy igen. 2 idősíkon fut, váltott szemszögben. ♥ Imádtam! ♥ És még nincs vége!
Annyira tetszik, hogy Lincoln harcol Whitneyért. Nem adja fel, minden áron megvédi a lányt! ☺️
Letehetetlen könyv! Csupa izgalom, szenvedély ♥
Jöhet a 3. rész is! ♥♥♥

nagydianagloria>!
Meghan March: Bűn és viszály

Szerintem az első két rész simán mehetett volna egy könyvbe is.
Ebben a részben több minden kiderül, hogy mi miért történt a szereplők múltjában. A történet viszont csak a vége felé kezd érdekesebb lenni, na és persze a függővég miatt.
A szereplők számomra itt sem lettek kedvencek.
Sajnos én unatkoztam olvasás közben..

Paulina_Sándorné P>!
Meghan March: Bűn és viszály

Jól alakul a történet, bár sok minden belerondít a kapcsolatba Whitney és Lincoln között. Nem igazán bírom Lincoln anyját, de spoiler Továbbra is nagyon bírom a két öregurat. Nem semmi, ami Ricky-ről kiderült. Jó lenne, ha az idióta rajongók rájönnének az igazságra. Karma nem tudom miért ilyen undok, de jó lenne, ha észhez térne. Tücsök nagyon jó fej, bírom őt.

Ficere_Barbara>!
Meghan March: Bűn és viszály

A sorozat második része sokkal jobban tetszett mint az első! Fordulatosabb, izgalmasabb volt! Nagyon tetszett, hogy Whitney és Lincoln szemszögéből is olvashattam, illetve a múlt felidézése is fantasztikus, közelebb hozza az olvasót a szereplőkhöz! Lincoln belopta magát a szívembe azzal, ahogy küzd ahogy harcol azért akit szeret, ahogy harcol egy ostoba hagyomány ellen! Tücsök karakterét is nagyon szeretem, fénypontja a fejezeteknek! Annak különösen örülök, hogy megtudtam miért is van ez az ősi viszály, mi történt a múltban!
Kíváncsian kezdek bele a befejező résznek, mert biztos lesznek itt csavarok még bőven

Meghan March: Bűn és viszály

A könyv olvasása közben valahogy, valamikor elvesztettem az érdeklődésemet.

Tény, hogy ez a rész is merőben más volt, mint a másik két sorozat, amit az írónőtől olvastam, hiszen azok tele voltak izgalommal. Ez pedig azért másabb fajta, mint azok. Ettől függetlenül persze szeretem az írónő stílusát, és ez sem volt egy rossz könyv, csak valahogy a könyv felénél már nem igazán haladtam vele, kicsit olyan egyhangú volt nekem.
Alapjáraton szerintem jó könyv volt, de valamit hiányoltam, de nem tudom mit.

Whitney karaktere ebben a könyvben valahogy taszított, nem értettem ezt a folyamatos menekülést. Persze értem én, hogy rossz neki, mindenki csak bántja, de folyton azt/azokat akik szeretik őt, és végig szerették. Ez az én szememben kicsit gyerekes viselkedés volt.

Lincoln karakterében látok némi fejlődést, pláne a fiatalabb korabeli viselkedése és gondolkodása miatt. Ez mondjuk elég sokszor ki is van fejtve, hogy ezt és ezt nem fogja megint úgy elszúrni meg úgy csinálni, mint anno. Legalább ő érett egy kicsit, mert a lány szerintem nem.

A könyv végén a fordulatok őszintén szólva nekem kicsit laposak voltak. spoiler

Összességében három csillagos olvasás volt számomra.
Ez nem jelenti azt, hogy rossz könyv, ez számomra azt jelenti, hogy jó, de voltak benne dolgok, amik nem nyerték el a tetszésemet.

Molnár_Szász_Dalma_Rózsa>!

Az élet már megtanított rá, hogy haragot tartani a legnagyobb ostobaság.

L_B_Mariann>!

…a múlt bűnei visszatérnek és kísértenek, de amiről nem tudsz, az nem fáj.

hobor_ria>!

A nagyapám fagyos pillantással meredt rám. – Az nincs rendjén, hogy túlélem a saját fiamat.

14. oldal, 2. Fejezet: Lincoln

hobor_ria>!

– Miért ilyen a valóság? Miért történik ennyi szörnyűség? Miért…

hobor_ria>!

Lehet, hogy szeretem a meglepetéseket?

177. oldal, 39. Fejezet: Whitney

SeRa00>!

Egy lehetséges tragédiánál semmi sem ébreszt rá jobban arra, hogy mi fontos igazán az életben. Az élet fontos. Senki nem tudja, megérjük-e a holnapot.

hobor_ria>!

A kávé csodaszer, remélem, jóvá varázsolja a szar napomat. Nem valószínű, de jó lenne.

44. oldal, 9. Fejezet: Whitney

Kapcsolódó szócikkek: kávé
hobor_ria>!

Döntsd el, mit akarsz az élettől. Találd meg azokat, akikkel meg akarod osztani mindezt, és maradj mellettük. Ez valójában fontos dolog.

46. oldal, 9. Fejezet: Whitney

L_B_Mariann>!

– Az én koromban majd rájössz, hogy sok a baromság, és kevés az igazán fontos dolog. De addig még rengeteg baromságra fogod azt hinni, hogy fontos dolog.

L_B_Mariann>!

Ne ragaszkodj olyasmihez, ami nem számít, mert akkor nem marad erőd arra, ami viszont igen.

Bűn sorozat · Összehasonlítás