A ​Legenda visszatér (Legenda 2.) 100 csillagozás

Meghan March: A Legenda visszatér

„A két főhős között csak úgy vibrál a levegő, és alig várom, hogy végigolvashassam a történetet.” – Miss Petitte Brunette Book Blog

Felforgattad az életemet…
Gabriel Legend más, mint a férfiak, akiket eddig megismertem. Berobbant az életembe, és minden előítéletemet romba döntötte. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmi történhet velem. Nem voltam felkészülve rá. De az élet megdöbbentő eseményeket zúdított rám, amelyek minden addigi gondolatomat elsöpörték. Történjen azonban bármi, egy dologban biztos vagyok: Már sosem leszek ugyanaz, mint aki akkor voltam, mielőtt megismertem őt.
Meghan March, a New York Times, a Wall Street Journal és a USA Today bestsellerszerzője a Legenda-trilógia második kötetében még több betekintést enged Legend tragikus múltjába, és kiderül, Scarlettnek és neki lehet-e közös jövője.

Eredeti megjelenés éve: 2019

304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635700257 · Fordította: Goitein Veronika
304 oldal · ISBN: 9789635700264 · Fordította: Goitein Veronika

Trice29 P>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Minimális történet, szórakoztató párbeszédek.
A főszereplők továbbra is tetszenek, a történet átlagos minimális cselekménnyel.
Az érzelmek átjöttek, a kémia is műxik ♥
A vége pedig kiütős függővég.

Hópárduc P>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Jobban tetszett, mint az első rész. Az események valahogy jobban peregtek.
Az olvasása haladós a könyvnek, ezt elősegíti a kettős szemszög és a rövidebb fejezetek is.
Ami nem tetszett, hogy Legend folyamatosan azt hajtogatta, hogy „Nem érdemellek meg…” Ez már kicsit unalmas volt a számomra. Persze, bizonyított is, de kihagytam volna ezt a sokszori ismétlést.
Scarlett is jobb lett ebben a részben, de a barátnői nekem nem szimpatikusak….
Lökött kellemes színfolt a történetben.

Paulina_Sándorné P>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Élveztem, nagyon bejött a folytatás. Flynn-t nagyon csípem. Imádtam a húzása miatt, nagyon tetszett. Q-val nem mindig vagyok kibékülve spoiler Gabe hihetetlen volt, ahogy a lány mellett volt, ahogy ápolta őt. Olvadtam ezerrel. Lökött fantasztikusan aranyos, bírtam, ahogy elment Scar-hoz, majd később együtt hármasban elmentek a játékterembe. Chad szörnyű egy alak, Scar apja pedig pokolra való. Izgalmasan és idegőrlően zárult ez a kötet.

nagydianagloria>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Talán egy kicsit jobb, mint az első rész, de ez sem az igazi. Most sem sikerült megszeretnem a szereplőket.
Nem volt benne sok történés, bár a vége egy kicsit beindult, de biztos nem fogom újraolvasni a sorozatot.

B_Kittina P>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Az első résztől nagyon nem voltam elájulva, ez egy fokkal off jobb volt.

Nagyon haladós történet, viszont számomra abszolút kiszámítható volt néhány része. Legendet és Lököttet megkedveltem spoiler
Scarlett is csak egy fokkal elviselhetőbb lett, de a barátnői, és a mostohahúga kifejezetten irritálóak számomra.
És persze a kötelező függővég..valamikor időt szakítok a befejező részre is.

off

304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635700257 · Fordította: Goitein Veronika
Laura_Bakos P>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Ez a történet olyan volt számomra, mint az első. Semmivel sem volt jobb, vagy rosszabb, csak ezzel kicsivel jobban tudtam haladni. Kíváncsi voltam, mi történik a karakterekkel az első rész lezárása után, és picit csalódott vagyok. A mellékkarakterek ebben is nagyon ütősek voltak, és a cselekmény is sokkal izgalmasabbnak ígérkezett, de a párbeszédek itt-ott unalmasak lettek. Scarlett ebben a részben sem lett sokkal szimpatikus,pedig azt hittem őt is meg fogom tudni kedvelni, vagy legalább egy picivel szimpibb lesz. Ő is olyan volt, mint Meghan női karaktereinek többsége, irritáló, felszínes és szimplán előbb cselekedett, mint gondolkodott volna.
Nekem ennél a kötetnél is a vége tetszett a legeslegjobban, mert kíváncsi voltam, hogyan oldják meg a slamasztikát, amibe belekeveredtek.

Beszterczei_Erika>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Izgatottan vártam ezt a részt, hiszen az írónő akkora függővéget hagy a könyvben, ami persze ebben a részben sincs másként.
Legend és Scarlett története annyira tetszik a humora miatt.
Nagyon tetszett ez a rész is, bár nekem voltak benne vontatott és túlzott részek, főleg mikor Scarelettet műtötték, na ht amit az exhuga művelt nekem sok volt.
Izgatottan várom a befejwző részt, a harc miatt és legjobban amiatt, hogy Legendet utólérte a múlt.

Meghan March: A Legenda visszatér

Kíváncsi voltam, hogyan is alakul Legend sorsa, mi lesz vele és Katicabogárral! Azt tudtam, hogy a lány megszerette Gabrielt, és off. Imádtam Lököttet, és vérzett érte a szívem!! Abszolút kedvenc karakter lett. Ahogy Roux is♥ Q és családja fantasztikus emberek!!! Legend küzdelme önmagával, a múltjával és harca a jövőért, igen példaértékű volt. Tetszett a krimis szál és a spoiler. Izgatottan várom, hogy zárul S&G története.

Ani249 >!
Meghan March: A Legenda visszatér

Ebben a részben már felbukkant a krimi is a romantika mellett. Nagyon jók a szereplők, igazán szerethetőek-aki nem, őket meg olyan jó utálni. ;)

Ficere_Barbara>!
Meghan March: A Legenda visszatér

Az első rész is nagyon tetszett, de ez még jobban! Hihetetlen mi minden tud történni egy könyvben! Legend karakterét egyszerűen imádom, még mindig ! Ahogy ápolta, ahogy ki állt Scharlett mellett az példa értékű ! Lökött úgy ahogy van zseniális karakter, a maga nemes egyszerűségével igazi jó barát! Ebben a részben is volt bőven cselekmény , fordulat! És hát ez a lezárás, ez mindent is visz nálam, az írónő pontosan tudja mikor, hol, és hogyan csavarjon a szálakon!
Vajon Legend legyőzi a múltat ?? Vajon Moses térdre kényszeríti! Elég erős Scarlett szerelme, hogy ki állja a bosszú hatalmát??
Ismét olyan függő véget kaptam, hogy csak kapkodom a fejem, úgyhogy neki is esek a befejező résznek

Bookaholic77 >!

Nem látod a fától az erdőt, nyisd már ki a szemed. Tényleg azt hiszed, hogy annyira sok rosszat hozol magaddal, hogy elrontanád vele az életét? Abba nem gondoltál bele, hogy talán csak kiszíneznéd azt, és értelmet adnál neki?

Bookaholic77 >!

Ritkán hagyom, hogy meglássa bárki, amikor szétesem lelkileg. Ez is anyám műve, mindig ezt tanította. „Ha hagyod, hogy sírni lássanak, tudni fogják, hogyan bánthatnak.”

Bookaholic77 >!

– Itt vagyok. Dőlj hátra, nem fogom hagyni, hogy eless.
A szavak annyira egyszerűek, mégis a világot jelentik nekem. Nem volt még senkim, aki mindig ott volt nekem, és összerakott, amikor szétestem.

KMReni P>!

„Van valami közöttünk. Valami különleges. Érezted. Én is éreztem, még ha nem is akartam bevallani. Sokkal mélyebb a puszta vágynál. Ezért csesztem el. Egy olyan érzést pendítettél meg bennem, amiről már azt hittem, hogy örökre eltűnt. De tévedtem. Nem tűnt el, csak rád várt.”

vklara>!

Ekkor jövök rá, hogy lemaradtam szinte minden információról, amit mondott, de nem érdekel. Az a lényeg, hogy Scarlet rendben lesz.
Megszerzem a második esélyem.
Nem fogom elcseszni.
Flynn megperdül, és önelégülten rám mosolyog. Ezúttal látom az arcán a manipulatív, kaján és győzedelmes kifejezést. Eddig túlságosan be voltam szarva, hogy észrevegyem.
– Muszáj volt, Legend. Egy nap meg fogsz bocsátani.
– Még egyszer ilyet csinálsz, és lesz mit megbeszélnünk.
– Érthető. Most pedig ne próbálj meg megfélemlíteni, különben nem árulom el, melyik szobában van.

vklara>!

Szóval semmi csípőmozgás? Semmi lovaglás? Még pónilovon sem?”

vklara>!

– Nekem nem lenne szabad arra vágynom, hogy gyerekem legyen. Nem jó fából faragtak hozzá, a gyerekkorom miatt. Nem kéne, hogy tovább akarjam adni azt, amit magammal hozok, de valahogy mégis tudom, hogy jó apa lennék. A gyerekeimnek sosem lennének kétségeik. Mindent megtennék a biztonságukért. Sosem kérdőjeleznék meg, hogy szeretik-e őket a szüleik.
Könnyek égetik a szemem, alig látok. Visszapislogom őket. Egyszerűen gyönyörű, ahogy Gabriel elérzékenyül.
– Egyetértek. Szerintem is csodás apa lennél.

vklara>!

– Oké, Lökött – mondja Gabriel. – Vidd fel Roux-t a lakásodba. Ne felejtsd el megnézni a vizét, meg a kajáját.
Lökött szalutál.
– Igenis, Gabe! Meg is fésülöm, annak biztos örülni fog.
Gabriel odavezet minket az oldalsó ajtóhoz, és kinyitja. Lökött felrohan a lépcsőkön, ahogy próbálja tartani az iramot Roux-val, majd föntről lekiabál.
– Bekapcsolva hagyom a tv-m. Csak ha hangoskodni akarnátok.
Eltakarom a szám, amikor önkéntelenül felnevetek.
Gabriel megrázza fejét, amikor Lökött eltűnik.
– Ez a kölyök…
– Remek ember – mondom, ahogy megfogom Gabriel kezét. – És szerencséje van, hogy te mellette vagy.
Gabriel az összefont kezünkre pillant, majd vissza az arcomra.
– Miattam lőtték fejbe. Miattam olyan, amilyen. Nem tudom, hogy szerencsés-e, de mindennap azt kívánom, bárcsak ne esett volna bántódása.
A gyomrom kavarogni kezd a szavak hallatán.
– Ó, istenem, Gabriel.
– Nem vagyok jó ember, Scarlet. Egy nap bosszút fogok állni azért, amit Lököttel tettek. Nincs más választásom.
Elengedem a kezét, és megölelem.
– Lehet, hogy azt gondolod, nem vagy jó ember, de szerintem az vagy, méghozzá erős elvekkel, és lojalitással.

Legenda sorozat · Összehasonlítás