Scott ​és Goldie 9 csillagozás

Megan Rix: Scott és Goldie

Hamish nem ilyen nyári szünetre számított. A szülei üzleti útra utaztak Japánba, ő pedig a skót felföldön ragadt egy nagynénivel, akit eddig nem ismert, egy morcos lánnyal, Izzyvel és egy seregnyi állattal. Még életében nem volt dolga kutyákkal, így fogalma sincs, mihez kezdjen magával.
Legnagyobb meglepetésére Hamish egyszer csak azon kapja magát, hogy kutyákat sétáltat, örökbe fogad egy malacot, és megment egy kiskutyát az éjszaka közepén. De valami nem stimmel: Helen néni aggódik a menhely jövője miatt. Minden nap egyre több bajba jutott állat érkezik hozzájuk, ám ha nem tesznek valamit sürgősen, akkor a védenceik otthon nélkül maradnak…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Manó Könyvek, Budapest, 2019
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634036982 · Fordította: Tóth Gábor

Hamish · Helen néni

Lilla
Megan Rix: Scott és Goldie

Nagyon aranyos, kedves kis történet.
Maga a történet nem nagy durranás, viszont a hangulata és úgy az egész nagyon szórakoztató volt. Tele volt állatokkal….éreztem,hogy szükségem van nekem egy kis állati szeretetre. :D Rozsdást pedig egyszerűen imádtam, nagyon aranyos volt.
Elég sok lehetetlen vagy valószerűtlen dolog volt a könyvben, de ettől függetlenül én élveztem. :)
(Gondolkoztam a 4 vagy a 4,5 csillag között; végül a borító meggyőzött és megadtam a 4,5öt)

zia P
Megan Rix: Scott és Goldie

Kedves, cuki történet. Minden hibája/hihetetlensége/valószerűtlensége ellenére megdobogtatta az én kutyás,bocis,baris szívem.

Zivih
Megan Rix: Scott és Goldie

Imádtam ezt a könyvet. Nagyon cukik voltak benne a kutyusok és nagyon tetszett ahogy Scott és Goldie viszonyult egymáshoz.

BBetti86
Megan Rix: Scott és Goldie

A kutyabarát felem nagyon szerette. Van benne egy csomó érdekesség és tipp a kisállatokhoz, elsősorban a kutyusokhoz, de más állatokhoz is. Süt belőle az állatszeretetet és karakteres kedvenceket is kitalált a szerző. Az egyik kedvencem a címbeli Scott, de nagy figura a Babe alakját megidéző Rozsdás malac is, aki sokkal előbb megtanulja a kutyák klasszikus parancsait (ül, fekszik,pacsi), mint a kiskutya Goldie. Az emberi szereplők is kedvesek és pozitív figurák. Aki mégsem, az elnyeri a büntetését.
Csak éppen a történet túlzottan mese. Túl jól alakulnak az események, ha közben egy-egy bukkanó akad is. A tempó laza, nekem kissé pörgősebben elmesélve jobban tetszett volna. Nincsenek igazi konfliktusok, a legnagyobb a pénzgond. (Ahogy már említettem, a megoldás nagyon mesei.) A szereplők is túlzottan jók, szinte egy mesében jobb helyük lenne.
A célközönségnek viszont kiváló lehet. 11-14 korosztálynak érdekes kalandok, sok állat és pozitív üzenet.

Caledonia_Valley P

Rozsdás… láthatóan nagyon magabiztos kismalac.

Kapcsolódó szócikkek: Helen néni · Rozsdás
Caledonia_Valley P

Jól tudtam, milyen érzés távol lenni a szülőktől. Eléggé igazságtalan és kissé magányos érzés.

Caledonia_Valley P

A szobám egyik falán van egy kép, amelyen én és a nagyapám vagyunk a Cullen-öbölnél… A kép eredetileg nagypapa házának egyik falán lógott, de amikor meghalt, én kaptam meg a képet. Ahányszor ránézek, mindig eszembe jut, hogy mennyire hiányzik.

Caledonia_Valley P

Tokióban nyolc órával előrébb jártak, mint az Egyesült Királyságban. Furcsa volt belegondolni, hogy a szüleim már majdnem a mai nap végére értek, míg én el sem kezdtem azt.

Caledonia_Valley P

– Szia Rozsdás! – köszöntem neki, miközben azt reméltem, hogy nem fog túlzottan ficánkolni vagy újfent bepisilni.
Rozsdás felnézett rám, és ahogy a kis orrával beleszuszogott a nyakamba, nagyot dobbant a szívem. Annyira kicsi és aranyos volt.

Kapcsolódó szócikkek: Hamish · Rozsdás
Caledonia_Valley P

Talán mégsem vagyok reménytelen eset, ha állatokról van szó.

Caledonia_Valley P

Mielőtt ideiglenesen a Mancsvárba költöztem, nem igazán tudtam, szeretem-e az állatokat.

Caledonia_Valley P

Beszívtam a friss, felföldi levegőt, majd azonnal köhögni kezdtem, ahogy az orromat megcsapta a trágya szaga.

Caledonia_Valley P

Ez sosem történt volna meg, ha a szüleim magukkal vittek volna Japánba!