Dixi ​és Vakkancs 13 csillagozás

Két barát kalandja tűzön, vészen át
Megan Rix: Dixi és Vakkancs

Megan Rix legújabb története Londonban játszódik, 1666-ban. A regény két főhőse Dixi, II. Károly angol király legkedvesebb spánielje és Vakkancs, a palota konyhájának egyik nyársforgató kutyája. Bár két különböző világból származnak, elválaszthatatlan jó barátok lesznek, mindig együtt játszanak, és ha egyikük bajba kerül, a másik rögtön a segítségére siet.
Az igazi megpróbáltatások akkor kezdődnek számukra, amikor egy kis pékség kemencéjéből hirtelen kiszabadulnak a lángok, hatalmas tűzbe borítva az egész várost…

Eredeti megjelenés éve: 2016

Manó Könyvek, Budapest, 2021
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634039662 · Fordította: Tóth Gábor

Bea_Könyvutca P>!

Megan Rix: Dixi és Vakkancs Két barát kalandja tűzön, vészen át

Megan Rix neve egyet jelent az aranyos, kutyás könyvekkel. Talán ez a negyedik könyv, amit olvasok tőle, néha nagyon jólesik egy ilyen szórakoztató, szinte biztos, hogy happy enddel végződő kedves, állatos könyv.
Ennek a könyvnek extra érdekessége, hogy a 17. századi Londonban játszódik. Vakkancs, George a konyhásfiú kutyája, akit kölyökkutyaként mentett ki a jeges folyóból, majd magával vitte munkahelyére, a király konyhájára, ahol ő volt a nyársforgató kutyák felelőse.
Történelmi háttérrel és érdekes információkkal színesített könyv, melyben a kutyusok természetesen megmenekülnek és hazatalálnak, mint minden Megan Rix könyvben.
Bővebben: http://www.konyvutca.hu/2023/01/megan-rix-dixi-es-vakka…

Juca P>!

Megan Rix: Dixi és Vakkancs Két barát kalandja tűzön, vészen át

„- Jól vagyok. Hisz ismersz. Kemény vagyok, mint a téli fagy.” Ezek a nagyik már csak ilyenek. ☺️

1666-ban járunk a pestisjárvány idején. Londonban már csökkent a pestisben szenvedők száma. Itt él George, aki a király konyháján dolgozik, ahol nyársforgató kutyákkal foglalkozik. Ez a kifejezés új volt számomra, érdekes volt erről olvasni.

Ahogy haladtunk előre a történetben, úgy kezdtem egyre inkább megkedvelni a kutyusokat és George-ot. Ráadásul nem véletlen a 1666-os dátum, ugyanis a nagy londoni tűzvészt is beleszőtték a regénybe. Azért az megdöbbentő volt, hogy George a kutyák nyomát követte London utcáin, miközben tombolt a tűz. De nem volt haszontalan, amit csinált, mert a kutyák segítségével még túlélőkre is bukkant a romok alatt.

Nagyon élveztem ezt a könyvet, csodálom, hogy még csak alig néhányan olvasták itt a molyon. Ajánlom figyelmetekbe.

Vadicskuréka>!

Megan Rix: Dixi és Vakkancs Két barát kalandja tűzön, vészen át

Elképesztő,hogy két kiskutya ennyire szereti egymást.

Szezse P>!

Megan Rix: Dixi és Vakkancs Két barát kalandja tűzön, vészen át

A kisebbik lányomnak olvastam esténként, mikor kedve volt hozzá, így kicsit lassabban haladtunk. Nagyon aranyos volt, a kutyusok és a gazdájuk George szemszögéből volt írva a történet, amit igaz környezetbe, az 1666-os londoni tűzvész környezetébe helyezett az írónő. A háttértörténet, olyan érdekes volt, hogy lányommal utána kellett nézni a tűzvész eseményeinek is, az is érdekelte. Természetesen a könyv mindenki számára megnyugtató happy end-el végződik. Keresni fogjuk a többi könyvét is az írónőnek.

Bea_Könyvutca P>!

Jól vagyok. Hisz ismersz. Kemény vagyok, mint a téli fagy.