Durrbele ​Dorka belevág (Durrbele Dorka 1.) 32 csillagozás

Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Durrbele Dorka belevág. Bele ám! Mibe? Szinte mindenbe. Hősünk egy harmadik osztályos kislány, akinek az öccsét Büdinek, a macskáját Cincoginak hívják, és kedvenc háziállata Szájtáti, a húsevő növény… Dorka hajmeresztően humoros kalandjainak olvasása közben rájövünk, egy belevaló kisiskolás hétköznapjai milyen állati izgalmasak is tudnak lenni.

Móra, Budapest, 2015
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631199260 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Peter H. Reynolds
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
158 oldal · ISBN: 9636280827 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Peter H. Reynolds

hencsa06
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Pakoltam a könyvespolcon és akkor akadtam rá. Gyorsan el is olvastam.
Egyszerű , kedves kis történet. ( igaz, hogy csak ez a rész van meg, de jónak ígérkezik.)
A szöveg könnyen érthető és nagybetűs, kisiskolásoknak szerintem tökéletes. Az illusztrációk is aranyosak.

Chöpp
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Igazán kellemes kis könyvecske. Dorka igazi fiús vadóc. Nem vásárolgat, nem kenni tonnaszám magára a szépítőszereket és körömlakkot, imádja viszont az állatokat, házi kedvence egy Szájtáti nevű húsevő növény, és a VP (Varangy Pisi Klub) oszlopos tagja. Természetesen szereti megviccelni kisöccsét, de egyáltalán nem önző, elégedetlen, megátalkodott kölök. Szereti a családját, a barátait, határozott véleménye van mindenről. Igazi felüdülés a Rosszcsont Peti könyvek után. Dorka Durr teljesen O.K.

meseanyu MP
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Dorkával is úgy voltam, hogy először furcsa volt, de aztán egészen megszerettem. Sőt kíváncsi lettem arra is, mi történik vele a későbbiekben. Szóval ez egy jó sorozatnak tűnik kisiskolásoknak, mert könnyen olvasható, vicces, izgalmas, és az illusztrációk is ízlésesek.

kiscsillag995
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Ez a könyv volt a legelső, amit elolvastam, kb 9 vagy 10 éves lehettem.
Ez a könyv szerettette meg velem az olvasást.
Ez a könyv az, ami miatt most majd' leszakad a könyvespolcom.
Ez az a könyv, ami miatt igazából van könyvespolcom. :')

Odilia P
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

6 és 8 éves lányaim tökéletes célközönség :-)))
Mostanában ez az esti mese, igazi hangos kacagós móka idő :-)))
Zsófi lányom ma röhögőgörcsöt kapott spoiler.

altagi P
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Az utóbbi idők egyik legkedvesebb és legizgalmasabb gyerekkönyve, amihez szerencsém volt. Dorka és a barátai fenomenálisak, csupa izgalmas és közben hétköznapi kalandokba keverednek. Hiába lány a főszereplő, szerintem fiúknak is való ez a könyv, mert Dorka nagyon vagány és talpraesett, nem csak csajos dolgokkal foglalkozik.
Nagyon tetszett a montázs is, jó lenne, ha minden iskolában lenne ilyen feladat a gyerekeknek. A montázs kapcsán, a könyv legvégén ismerhetjük meg Dorka igazi természetét, és mondhatom, engem teljesen elbűvölt a csaajszi. :D
A könyvet Dorka testvére, Büdi neve miatt olvastam el, mert a kutyámat is így hívják egyesek. :) Biztosan folytatom a többi résszel, nagyon kíváncsi lettem, milyen kalamajkák történnek még Dorkával és a barátaival.

Bódizs_Boróka
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Dorka biztos benne, hogy tökéletesen el tudja készíteni, az Ez vagyok én montázsát, amit a tanár bácsi adott házi feladatnak. Az ő montázsa tökéletes lesz!!!! No, de akkor itt az ideje, belevágni! A montázskészítés során megismerhetjük, Dorka családját, jó és rossz élményeit, sőt még azt is megtudjuk, hogy minek a rövidítése a VP klub.

k_dorka
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Gyerekkori emlékek törtek fel bennem a könyv olvasása közben. Mikor először voltam az osztályommal könyvtárban, akkor vettem ki, és imádtam. :))

Annamarie P
Megan McDonald: Durrbele Dorka belevág

Fiúknak is nagy kaland. Nagybetűs, de sajnos a neveket nem fordították le magyarra, így van mégsem egyértelműen az elsős korosztálynak való. Sajnos sok benne a helyesírási hiba. Nem csak az első részben….
De vicces, érdekes, nagyon kreatív.

Katicabogar9

Hello :)
Igazán érdekes kis könyv volt. Az elsős kis unokatestvéremnek vettem ki a könyvtárból és ma délután már végeztünk is vele. Igaz ő hamarabb feladta az olvasást és megkért, hogy hangosan olvassam fel neki. Nagyon élvezte és én is. Szerintem ez egy szuper kis történet volt és az illusztrációk is nagyon aranyosak benne. Tökéletes elsősöknek, akik épp tanulnak olvasni, de egyébként bármilyen gyerek jót kuncog és nevet Dorka kis kalandjain.
Köszönöm, hogy olvashattam :)

Miss_Katalin

– Tegyük bele az Ez vagyok én montázst egy szemeteszsákba, hogy ne ázzon el – javasolta Apu, amikor Dorka levitte a művét a földszintre.
– Apu, nem fogom szemeteszsákba tenni az Ez vagyok én montázst.
– Miért?
– Van Gogh talán szemeteszsákba tette a Csillagos éjt?
– Jogos kérdés – látta be anyu.

hencsa06

Írnom kell a HÁZI KEDVENCEMRŐL. Egy háziállat közül hogyan válasszak kedvencet?
– Válaszd Cincogit – javasolta Anyu.
– Cincogi öreg, és mindentől fél. Cincogi csak egy doromboló szőrcsomó.

41. oldal, A házi kedvencem

Kapcsolódó szócikkek: macska