Durrbele ​Dorka, a látnok (Durrbele Dorka 4.) 20 csillagozás

Megan McDonald: Durrbele Dorka, a látnok Megan McDonald: Durrbele Dorka, a látnok

Dorka a reggeli müzlis dobozban egy hangulat-gyűrűt talál, és ezzel kezdetét veszi a misztikus jövendőrnondási őrület. Azt állítja: a gyűrű segítségével ő bizony meg tudja jósolni, mi fög történni – de vajon ki tudja-e fürkészni Brecky tanár bácsi szívügyeit is?
Bonyodalmak, mókás és kínos szituációk követik egymást, ahogy ezt már Dorkától megszokhattuk!

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagybetűs kiskönyvtáram Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633430422 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Peter H. Reynolds
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
152 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636280843 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Peter H. Reynolds
Egmont-Hungary, Budapest, 2005

altagi P>!
Megan McDonald: Durrbele Dorka, a látnok

A címe kissé félrevezetett, de nagyon örülök, hogy csalódtam. Sokkal aranyosabb történet volt, mint amit én beleképzeltem.
El is felejtettem már, hogy annyi idősen, mint Dorka, hogyan vélekedtem az emberek egymás iránti érzéseiről, és Megan McDonaldnak sikerült ezt visszaidézni, amiért hálás köszönet. :) Biztos voltam benne, hogy maximum egy harminc éves írónő könyvét bújom, aki körül ott szaladgál a valós életbeli Dorka és Büdi, akikről mintázza a szereplőit. Ez is tévedés, de ennek mindenki nézzen utána. :)
A jövőbe látás nagyon vicces helyzeteket teremt, eddig ez a kötet volt, ami szerintem a leghumorosabbra sikerült.

Bódizs_Boróka>!
Megan McDonald: Durrbele Dorka, a látnok

Nahát! Dorka kapott egy hangulatgyűrűt! Ezzel akár jövőbe is lehet látni – véli Dorka. Na de szívügyeket is ki lehet fürkészni? Ez már nem olyan biztos… Ki kell deríteni!

Hajdu_Ildikó>!

Vicces, aranyos, jópofa.
Az elsősöm imádja, néha hatalmasakat kacag rajta.
Egy igazi olvasást megszerettető könyv sorozat.

Durrbele Dorka sorozat · Összehasonlítás