Párizs ​egy divatőrült szemével 41 csillagozás

Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

A stílus és az elegancia fővárosaként Párizs minden divatrajongó bakancslistáján szerepel. De ha már ott vagyunk, mi az, amit feltétlenül érdemes megnéznünk?
Szubjektív útinaplójában Megan Hess a bennfentesek magabiztosságával vezet minket a történelmi látnivalók, luxusszállodák, butikok és éttermek útvesztőjében. Ebben a minden ízében stílusos kötetben fantasztikus tippeket olvashatunk arról, hová érdemes betérnünk vásárolni, enni, illetve merre vegyük az irányt, ha csak nézelődni szeretnénk, vagy megkívántunk egy pohár finom pezsgőt. A Megan védjegyének számító egyedi hangulatú, bájos rajzokkal gazdagon illusztrált könyv olyan szemszögből mutatja be a fények városát, ahogyan talán még sohasem láthattuk.

Megan Hess: Paris

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2017

Alexandra, Pécs, 2019
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634471974 · Fordította: Ferenczy Zsófia

Málnika P>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

”Párizs már akkor életem nagy szerelme volt, amikor még a lábamat sem tettem be Franciaországba.”

Megan Hess illusztrációi mindig lenyűgöznek, ám a Párizs egy divatőrült szemével különösen szemet gyönyörködtető kiadvány. Egy különleges útikalauz, amely a legstílusosabb látnivalókat, divatházakat, szállodákat és éttermeket rövid leírással és természetesen szebbnél szebb illusztrációkkal tálalja. Bár a javasolt helyszínek biztosan nem egy átlagember pénztárcájához vannak igazítva, mégis fantasztikus lapozgatni ezt a kötetet, és néhány pillanatra elhinni, hogy az élet csupán szórakozásról, dizájner darabok vásárolgatásáról, pezsgőzésről és kávézásról szól. Hatalmas adag luxus árad a lapokból, miközben a Chanel üzlet, a Café de Flore (Megan kedvenc kávézója), az Angelina vagy épp a Ritz kerül bemutatásra. Bár biztosan nem kizárólag ez lenne az iránytűm a francia fővárosban, minden Párizs- és divatrajongó szívét garantáltan megdobogtatja ez a mesés, rózsaarany lapszélű könyv.

Mulán>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

A rajzok most ebben a könyvben is hihetetlen nagyon pontosan kidolgozott nem csak vázlat hanem tényleg olyan rajzok hogy csak néztem hogy mennyire tehetséges. Viszont van valami ami mellett nem tudok elmenni, még pedig az hogy az összes női karakter magas sovány kicsi cici ábrázolást kapott amit értek hiszen divat könyvről van szó és nyilván a modellek mind egyformák, de nem adnám oda a kezébe egy tininek vagy kamasznak akik így is küzdenek magukkal hogy megfeleljenek külsőre mert ez csak összetörné őket. Tökéletesen kikapcsolt erre volt szükségem.

SzemreValó_könyvek>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

A könyvet már nagyon régóta szerettem volna elolvasni, amikor megláttam a könyvtár polcán végre rászántam magam, hogy kihozzam, és elolvassam. A kötet borítójára a letisztultság jellemző, ami nekem nagyon tetszik. Szeretem, ha valami nincs túlcicomázva, ha az egyszerűség jellemzi.

Egyszer én is szeretnék turista lenni Párizsban, ellátogatni a sokak által vágyott, romantikusnak tartott helyszínre és megélni a francia életérzést. Ez a könyv egy kis betekintést és ugyanakkor segítséget is nyújt, ahhoz, hogy mit is érdemes majdan megnézni, megkóstolni, esetleg megvásárolni.

Mint, ahogy azt a fülszövegben is olvashatjuk, a kötet erről fog szólni: „történelmi látnivalók, luxusszállodák, butikok és éttermek útvesztőjében. Ebben a minden ízében stílusos kötetben fantasztikus tippeket olvashatunk arról, hová érdemes betérnünk vásárolni, enni, illetve merre vegyük az irányt, ha csak nézelődni szeretnénk, vagy megkívántunk egy pohár finom pezsgőt.”

Informatív, szórakoztató olvasmány volt számomra. A kötet olvasmányos stílusban íródott, ezért gyorsan lehet haladni az olvasásával. Az egész könyvet áthatja az igényesség. Nem csak élfestett a kiadás, ráadásul még tele van illusztrációkkal is. Engem ez megfogott, illetve az, hogy nem csak egy témakör köré csoportosult a mondanivalója, hanem az is változatos lett. Igényes kiadás, melyet jó szívvel ajánlok minden Olvasónak, aki szeretne megismerkedni valamilyen szinten a várossal, vagy tervezi meglátogatni Párizst.

Dóra_Viki P>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

Évek óta követem Megan Hess munkásságát. Még azelőtt, hogy könyvei jelenetek volna meg. Nem is volt kérdés a számomra, hogy megszerezem őket.
Ez a könyv nem csak egy csodálatos útikönyv, még csodálatosabb illusztrációkkal. Körbe kalauzol bennünket Párizs történelmi látnivalóin, éttermein, luxusszállodáin butikokon át. Mit érdemes mindenféleképpen megnézni, megkóstolni, kipróbálni. És még kapunk egy kis divattörténelmet és néhány érdekes információt is.
Persze, nem egy átlag ember pénztárcájához mérten, de jó néha álmodozni.
Már csak akkor lehetne tökéletesebb, ha ezzel a könyvvel a kezünkben fedezhetnénk fel Párizst.

pufirizs>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

hát, köszi koronavírus, ide jutottunk. Emily in Paris-t nézek, meg ilyen könyveket olvasok, hogy elhiggyem, lesz még szép az élet, fogom külföldi kávézók teraszán az ott élő embereket figyelni, elveszni az idegen nyelvek kavalkádjában, szálláshelyeket böngészni.

először is: végtelenül igényes lett a kiadás, a lelkem mélyén elnyomott rózsaszín imádó kislány szíve repes ezektől a rozéarany lapélektől.
ezzel ellentétben nem mondanám, hogy az illusztrációkért kimondottan rajongtam. persze, szépek, igényesek, elegánsak, de már a könyv felénél borzasztóan idegesített a repetitivitásuk. a szerző az életrajza alapján nem kispályás már, a legnagyobb divatházaknak és brandeknek illusztrált, erre ebben a könyvben kb. 6 női alak, 15 ruha és 5 háttér folyamatos rotációját látjuk. kicsit másak a színek, más a textúra, és bamm, jó lesz ez a Palais Garnier, a Balmain meg a Lacoste illusztráláshoz is.
ha ettől eltekintek, most kimondottan jólesett a lelkemnek ez a mai lapozgatás. jártam a Google segítségével a legdrágább hotelekben, Michelin csillagos éttermekben, ikonikus butikokban. bár valószínűleg soha nem lesz Chloé Tess táskám, Chanel tweed blézerem, nem fogok a Ritz spa részlegén ejtőzni, sem az Hôtel Plaza Athénée szobáiban aludni (légyszi tévedjek), volt benne néhány kihagyhatatlan látványosság és helyszín, amit felírtam a listámra, ha Párizsba keverednék.

landi72 P>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

Ez egy nagyon szép képeskönyv, mely végigkalauzol Párizsban a divat szemszögéböl. Megismerhetjük a legnagyobb divattervezők székhelyeit. Ellátogatunk a divatos üzletekbe, szállodákba, éttermekbe, kávézókba. A rajzok nagyon szépek, trendik. Kislánykoromban hasonlóakat rajzoltam (persze nem ilyen szépeket), ezért nosztalgikusan nézegettem.

_Fannalala_>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

Fu nekem nagyon tetszett:D Teljesen veletlenul talaltam ra, de annyira orulok, hogy igy tortent. Szeretem az olyan konyveket, amik szinesek, szagosak, tele vannak kepekkel, csak annyit mond amennyit kell, kellemes kis olvasmany egy napra. Semmi negativumot nem tudok mondani, nagyon kiraly ismeretterjeszto konyv volt Parizsrol, a divat fovarosarol. Es hat lathatjuk miert is kapta ezt a megtisztelo cimet. Szerintem butasag lenne tobbet varni tole, mert hozza amire rendeltetett:)

NV1122>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

A könyv maga gyönyörű, főleg a fémes/fényes rose gold oldal. Gazdagon (gyönyörűen *.*) illusztrált, bár szöveg nem sok van benne, inkább mondanám „képeskönyvnek”. DE van egy hatalmas hibája. Mégpedig az, hogy borzasztó SZNOB!
4 részre osztható:spoiler Számomra nagyon zavaró, hogy – teljesen ezt az érzést kelti- aki „divatörült”, az mind csak szuper gazdag lehet. spoiler
off NEM MINDEN DIVATŐRÜLT CSILLIÁRDOS! Nem kell gazdagnak lenni, ahhoz, hogy valaki szeresse a divatot! Hess teljesen úgy mutatja be a helyeket, mintha bárki bemehetne azokba. Pedig ez nem így van a valóságban… off
Hiányom belőle a kis „olcsó” helyeket. Jó, oké tudom, hogy Megan Hess nem a sarki kis kifőzdét választana…. Egy újabb könyv, ami a felsőbb tízezernek íródott….. Ennek ellenére bátran ajánlom minden divatkedvelőnek. Nem állítom, hogy az amúgy már meglévő „Párizsban meg kell néznem” listámra nem tudtam a könyv hatására felrakni pár célpontot, de a legtöbb ajánlás a „nem gazdagoknak” csak álom…..
Eredetileg 5 csillagot szerettem volna adni rá, de a sznobizmus, és a kevés szöveg miatt csak 3,5 tudok. :(
Lehet kicsit sokat vártam tőle. Viszont kiemelnék egy pozitívumot, mindegyik helyszínnél ott a cím. :)

Dorinanna>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

A maga nemében jó kis könyv, nyilván nem kell sokat várni tőle. Ez egy mesekönyv nőknek. Mondjuk kislány koromban biztos még jobban értékeltem volna, amikor még Párizs volt a „szerelmem” és gyönyörű ruhákról álmodoztam.
Most úgy voltam vele, hogy a többhetes otthonülés után jó volt egy kis álmodozás. És igazából rájöttem, hogy időnként minden nőnek kell egy kis giccs és a luxus illúziója. Ehhez pedig Megan Hess grafikái tökéletesen megfelelnek.
Ha valakit érdekel a divat és/vagy Párizs, illetve szeret divatrajzokat, grafikákat nézegetni annak tökéletes könnyed olvasmány (vagy képeskönyv nézegetés) lesz, főleg egy pohár pezsgő társaságában. :D

bookaholic_angel>!
Megan Hess: Párizs egy divatőrült szemével

Ez a könyv kívül belül csodás (a rosegold lapszéllel levett a lábamról) ♥
Párizs az egyik kedvenc városom. Volt szerencsém egyszer bejárni a főbb látványosságokat, de mindenképp szeretnék még visszatérni. Ez a könyv egy szépen kidolgozott útikönyv vagy Egy boltkóros naplója? ;) Bevallom nem az én pénztárcámnak való helyekről ír, de így is szuper olvasmány volt, mert a divat világa mindig is érdekelt és egy pár érdekességet is megtudhattunk a nagy divatházakról és látványosságokról. Az illusztrációk, pedig csodásak.