Mindent ​a szerelemért 4 csillagozás

Nagy szerelmek, nagyszerű történetek
Megan Gressor – Kerry Cook: Mindent a szerelemért

„Hogy ​szeretlek? Figyelj.” Így kezdi a világirodalom leghíresebb szerelmes versei közé sorolt költeményét Elizabeth Barrett Browning – és valóban érdemes figyelnünk nekünk is. Az ő Robert Browning iránt érzett, sírig tartó szerelméről is olvashatunk a harmincnyolc romantikus történet között, amelyek történelmi koroktól kezdve egészen napjainkig sorakoznak egymás után a kötetben. Szenvedélyről, vágyódásról, rajongásról, szenvedésről, beteljesülésről, elszakadásról, egymásra találásról, végső egyesülésről és szétválásról szólnak a finom tollal megírt beszámolók. A szerelem szépsége tárul elénk hatalmas, nagy ívű sorsokból, mint a Tádzs Mahalt építtető Dzsahán sahé és hitveséé, a szépséges Ardzsumándé. Ezt látjuk még azokból a történetekben is, amelyek tragédiával érkeznek végkifejletükhöz, ahogy Roman Polanski rendező és a meggyilkolt színésznő, Sharon Tate esetében történt, vagy a nemrég elhunyt monacói uralkodó, Rainier esetében, akinek oly hosszú esztendőket kellett magányban… (tovább)

Illia, Budapest, 2006
296 oldal · ISBN: 9638682388 · Fordította: Kemenes Inez, Loósz Vera

monalisa
Megan Gressor – Kerry Cook: Mindent a szerelemért

Megan Gressor – Kerry Cook: Mindent a szerelemért Nagy szerelmek, nagyszerű történetek

Kicsit bárgyú életrajzi összefoglalók és nem a legigényesebb fordítás – de valamiért mégis imádtam. :)

Cholito

Pierre is megcsodálta a fiatal szépséget, hiszen volt is mit bámulni rajta.