Valódi ​és képzelt hercegnők (A neveletlen hercegnő naplója) 82 csillagozás

Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ha hercegnő vagy, nap mint nap kétségekkel és nehézségekkel találod szemben magad. Hogyan kerülheted el, hogy az ujjadat megszúrja az orsó? Mit kell tenned, ha egy gonosz uralkodó fenyegeti a bolygódat? Szerencséd van: Mia hercegnő és barátai készséggel segítenek neked. Hasznos tanácsaikkal minden hercegnő – volt, vélt vagy valódi – könnyűszerrel uralhatja saját életét és birodalmát. Ha Kleopátra, Leia és Boadicea győzedelmeskednek a gonosz fölött és megtalálják az igaz szerelmet, hidd el, te sem leszel kivétel, még csak a békát sem kell megcsókolnod!
A Neveletlen hercegnő naplója szerzőjének legújabb, sziporkázóan szellemes könyve.

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2004
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539439X · Fordította: Merényi Ágnes

kratas P>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

A szándék, hogy önbizalmat adjunk a kislányoknak, dicséretes. A megvalósítás ugyan hagy némi kívánnivalót maga után, de a szándék a fontos :)

Beatrice8>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ötletes, rövid kis szösszenet. Tetszettek a különböző hercegnők leírásai, összehasonlításuk. De, mint az előző rövid kis könyv is, ez is egy idő után túl tömény. Túl sok beszéd ugyanarról egyszerre. Ez jobban tetszett mint a előző.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Aranyos volt, vicces, a régi Mia karaktere tükröződött benne, nem a 3. kötet utáni Mia és ez tetszett.

Sydney>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Aranyos volt, tetszett a hercegnő-gyűjtemény, jókat szórakoztam rajta, de sajnos magát a történetet egy centivel nem viszi előrébb, és nagyon hiányoltam Helen-t (Mia anyukáját).

Light_House>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ez a rövid rész annyira nem kötött le. Egy leendő hercegnőnek viszont nagyon hasznos olvasmány lehet :)

bleknajt>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Laza, olvasható vicces, de nagyjából közömbös. Aki elolvasta A neveletlen hercegnő sorozatot, nem baj, ha olvassa, de az sem baj, ha nem.

SunnyRiver>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Mindig tudni akartam, hogyan legyek hercegnő: ez egy klassz útmutató hozzá :)
Úgyhogy most felteszem a tiarámat és innentől kezdve hercegnő vagyok! :)

Egyébként a szeretett Meg Cabot és Mia-stílus itt is megjelenik, épp ettől olyan élvezhető ez a kis olvasmány. Arról nem is beszélve, hogy mennyire humoros!!

FruzsinaRacz>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

kikapcsolt, az biztos. És a Fogszabályozó rendelőjében végig vigyorogva olvastam. Bírtam amikor az eredeti mese befejezéseit odaírta illúziórombolóan :)

Tündérlányka>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Az ötlet aranyos és jópofa, a szándék jó, hogy önbizalmat építsünk és bemutassuk, hogy egy valami nem csak egyféle képpen értelmezhető, továbbá, hogy mindenki különleges valamiben.
Azonban a másik kiegészítő kötethez hasonlóan, számomra ez se kötődött túlságosan a sztorihoz, így a miértjét se tudom hova tenni.
De amúgy nem volt rossz, kicsit visszacsöppentünk Mia világába.

kinyike>!
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Nem is tudom mit mondhatnék erről a könyvről.Tulajdonképpen ennek a könyvnek nincs is sztorija,viszont érdekes volt Mia(Meg Cabot) szemszögéböl látni a különféle hercegnőket,mégha néhányuk nem is igazi.

sztimi53>!

Különben meg a mama is rosszul lett volna tőle, mert szerinte Ariel maga a feministák testet öltött rémálma: hátat fordít saját fajtájának, csak hogy egy férfit megszerezzen magának. Arról nem is beszélve, hogy milyen gyerekeik lesznek Eric herceggel? Ebihalak?

62. oldal, Ciceró, 2004.

Oglar>!

Kövesd Anasztázia tanácsát:légy kedves a kistestvéreidhez! Vidd el őket a parkba, a ligetbe vagy moziba.Sosem tudhatod. mikor kell őket pajzsként használnod tömegmészárlás esetén…

34. oldal Anasztázia

sztimi53>!

Próbálja ezt ki valaki, ráadásul úgy, hogy hermelinpalástba kell burkolóznia (ami duplán szörnyű, mert szőrmét hordani helytelen kivéve, ha az ember eszkimó, és valóban szüksége van nercbundára a szubarktikus hőmérsékleten vagy micsodán.)

18. oldal, Ciceró, 2004.

sztimi53>!

Pink az punk, és nem hercegnő! Világos?!!

155. oldal, Ciceró, 2004.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás