Valódi ​és képzelt hercegnők (A neveletlen hercegnő naplója) 65 csillagozás

Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ha hercegnő vagy, nap mint nap kétségekkel és nehézségekkel találod szemben magad. Hogyan kerülheted el, hogy az ujjadat megszúrja az orsó? Mit kell tenned, ha egy gonosz uralkodó fenyegeti a bolygódat? Szerencséd van: Mia hercegnő és barátai készséggel segítenek neked. Hasznos tanácsaikkal minden hercegnő – volt, vélt vagy valódi – könnyűszerrel uralhatja saját életét és birodalmát. Ha Kleopátra, Leia és Boadicea győzedelmeskednek a gonosz fölött és megtalálják az igaz szerelmet, hidd el, te sem leszel kivétel, még csak a békát sem kell megcsókolnod!
A Neveletlen hercegnő naplója szerzőjének legújabb, sziporkázóan szellemes könyve.

Eredeti mű: Meg Cabot: Perfect Princess

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ciceró, Budapest, 2004
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 963539439X · Fordította: Merényi Ágnes

diamondfox P
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Nem igazán értem ennek a kötetnek a létjogosultságát: jahogyvárj, hát a pénz??

( ꒪Д꒪)ノ

Ezen kívül azt hittem, hogy legalább minőségileg használható lesz. De nem elég, hogy ezek a régi Ciceró könyvek rohadt büdösek az évek után… de még ilyen szutykokat is kiadtak (ezen még 1.690,- Ft ár van. Ember, 500 forintot nem ér!). Tehát: azt hittem tartamilag jó lesz, ez egyedül Lilly részlegén volt tapasztalható, a többiek minden hülyeséget összehordtak. Miért lett volna olyan nehéz egy normális kiegészítő kötetet írnia Meg-nek, ami adatokat tartalmaz és nem azt, hogy Marie Antonette a terhes hasát rejtegette a húzott ruhával? Ki a kutyámat érdekli? Komolyan, alig vártam, hogy végére érjek és hiába ilyen pici kiadás, mégis sokáig tartott mire kivégeztem.

A rajzokért jár csak egy csillag, mert mindenki tök jó (kedvencem: Lulu és Tina), de Lillynek miért van ilyen kerek disznó feje és loknis haja? Michael meg mióta ennyire Adonisz?! Na, mindegy, hulladék.

Beatrice8 P
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ötletes, rövid kis szösszenet. Tetszettek a különböző hercegnők leírásai, összehasonlításuk. De, mint az előző rövid kis könyv is, ez is egy idő után túl tömény. Túl sok beszéd ugyanarról egyszerre. Ez jobban tetszett mint a előző.

Fleur_Rouge_Cerise
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Aranyos volt, vicces, a régi Mia karaktere tükröződött benne, nem a 3. kötet utáni Mia és ez tetszett.

Sydney P
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Aranyos volt, tetszett a hercegnő-gyűjtemény, jókat szórakoztam rajta, de sajnos magát a történetet egy centivel nem viszi előrébb, és nagyon hiányoltam Helen-t (Mia anyukáját).

Light_House
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Ez a rövid rész annyira nem kötött le. Egy leendő hercegnőnek viszont nagyon hasznos olvasmány lehet :)

bleknajt
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Laza, olvasható vicces, de nagyjából közömbös. Aki elolvasta A neveletlen hercegnő sorozatot, nem baj, ha olvassa, de az sem baj, ha nem.

Syssy922
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Annyira nem értem, hogy miért kellett, de nekem tetszett. Volt benne olyan is, akit nem ismertem, de igazából nem sokat tudtam meg belőle.

SunnyRiver
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Mindig tudni akartam, hogyan legyek hercegnő: ez egy klassz útmutató hozzá :)
Úgyhogy most felteszem a tiarámat és innentől kezdve hercegnő vagyok! :)

Egyébként a szeretett Meg Cabot és Mia-stílus itt is megjelenik, épp ettől olyan élvezhető ez a kis olvasmány. Arról nem is beszélve, hogy mennyire humoros!!

nicky_666
Meg Cabot: Valódi és képzelt hercegnők

Aranyos kis kiegészítő történet. A neveletlen hercegnő rajongóknak kihagyhatatlan.

sztimi53 P

Különben meg a mama is rosszul lett volna tőle, mert szerinte Ariel maga a feministák testet öltött rémálma: hátat fordít saját fajtájának, csak hogy egy férfit megszerezzen magának. Arról nem is beszélve, hogy milyen gyerekeik lesznek Eric herceggel? Ebihalak?

62. oldal, Ciceró, 2004.

Oglar

Kövesd Anasztázia tanácsát:légy kedves a kistestvéreidhez! Vidd el őket a parkba, a ligetbe vagy moziba.Sosem tudhatod. mikor kell őket pajzsként használnod tömegmészárlás esetén…

34. oldal Anasztázia

bleknajt

NE BABRÁLD AZ ORSÓKAT, MERT ROSSZ VÉGE LESZ!

sztimi53 P

Próbálja ezt ki valaki, ráadásul úgy, hogy hermelinpalástba kell burkolóznia (ami duplán szörnyű, mert szőrmét hordani helytelen kivéve, ha az ember eszkimó, és valóban szüksége van nercbundára a szubarktikus hőmérsékleten vagy micsodán.)

18. oldal, Ciceró, 2004.

sztimi53 P

Pink az punk, és nem hercegnő! Világos?!!

155. oldal, Ciceró, 2004.

A neveletlen hercegnő naplója sorozat · Összehasonlítás